Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: VW POLO 6R NET YAKIT BİLGİSİ 1.4 1.2 Benzinliler ve 1.6 1.2 Dizeller  (Okunma sayısı 142930 defa)

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
Ynt: 6r net yakıt bilgisi
« Yanıtla #28 : 14 Mayıs 2011, 01:37:20 »
bende LPG olarak Landi Renzo kullandım sözde en uyumlusu buydu...gel gelelim 2008 polo 80 beygirdi...Getz kaç beygir? orda belirttim 1.6 motor yada 100 beygir altına LPG olmuyor bu bi gerçek denedim ordan biliyorum...2008 polo gözümün önünde eridi klimayı 2 de çalıştıramıyordum o kadar söyleyim...

Polo 6n2 vardı bende 75hp. LPGde Benzinden çok ok az bir farkı vardı. Klima mevzusu atmosferik araçların torkunun düşük olmsından dolayı genelinde var. Benzin LPG farketmez. Sendeki şçlik kötüdür bide LPg  sık buji değişimi ister oda etkiler. Ben 61000km sıkıntısız bindim Lovato idi. Şimdide yine 75 hp 9n2 miz var yine lovato yine güzle işliyor sistem.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı TwinCept

• ibrahim
« Yanıtla #29 : 14 Mayıs 2011, 12:56:44 »
Normalde lpg montaj istasyonlarında  lpg kiti taktırdıgınızda  bosch'un lpg bujileri öneriliyor.He ben normal benzin bujilerimlede kullandım fakat dediğim gibi hiç bir performans  farkı yaşamadım.Getz 1.4 dohc 97 hp motorla kullandım Brc kit taktırdım dediğim gibi çok memnundum.LPG gibisi yok az yakar çok kaçar misali.Şunuda unutmayın montaj çok önemli eğer sizde montaj hatası olduysa buda bi etken mesela Lpg enjektörleri monifolda ne kadar yakın montaj yapıldıysa kit o kadar verimli ve sağlıklı çalışır.Ben aracımın garantisini bekliyorum ve yıl sonu farklı lpg sistemleri ülkemize gelicek ve bakın nasılda lpg yaygınlaşıcak fsı tsi gibi motorlarda sıkıntılar ortadan kalkıcak ve lpg ye dahada uyumlu hale gelecekler.

« Yanıtla #30 : 14 Mayıs 2011, 22:09:54 »
TWİNCEPT e lpg konusunda kesinlikle katılıyorum
yalnız bence arac lpg takılacak kadar çok yakan bi araç değil lpg nin tek cazip kısmı litre fiyatı onunda ne olacağı belli değil ben aracımla 170 tl ye aracın komutlarına uyarak (çok az agresif kullanım var) 700 km gittim şehir içi

« Yanıtla #31 : 15 Mayıs 2011, 00:09:37 »
bende yakıt bilginize katılıyorum yanlız biz TwinCept ile 6R den bahsetmiyorduk 2008 polo 80 beygir üzerine LPG takımı ile ilgiliydi konu..aramızda 6R aracına yada garantisine henüz kıyan yok heralde :)
« Son Düzenleme: 15 Mayıs 2011, 00:13:33 Gönderen: Ayberk01 »
2011 Polo 1.4 Manuel Comfortline  '666'

Çevrimdışı TwinCept

• ibrahim
« Yanıtla #32 : 15 Mayıs 2011, 00:42:54 »
bende yakıt bilginize katılıyorum yanlız biz TwinCept ile 6R den bahsetmiyorduk 2008 polo 80 beygir üzerine LPG takımı ile ilgiliydi konu..aramızda 6R aracına yada garantisine henüz kıyan yok heralde :)
;D ya aslında lpg taksak daha çok gezices arkadaşlar :tavkiss: Kasmıcaz kendimizi
yalnız bence arac lpg takılacak kadar çok yakan bi araç değil lpg nin tek cazip kısmı litre fiyatı onunda ne olacağı belli değil ben aracımla 170 tl ye aracın komutlarına uyarak (çok az agresif kullanım var) 700 km gittim şehir içi
çok ii sehırici 170tl 700 km  :tamamdir

« Yanıtla #33 : 15 Mayıs 2011, 15:31:58 »
     aynı sekilde kullanıyorum 30 kurusa jadar yaksın daha ne isterim siz ist trafiğindrmisiniz aracın km kac

« Yanıtla #34 : 15 Mayıs 2011, 20:27:30 »
     aynı sekilde kullanıyorum 30 kurusa jadar yaksın daha ne isterim siz ist trafiğindrmisiniz aracın km kac
evet ist ama büyükçekmece tarafındayım traf,k yok denecek kadar az, aracım 3000 km de

« Yanıtla #35 : 15 Mayıs 2011, 21:14:14 »
olsun bende besyıldayım arada sırada merter trafiğşne girerim eger degerleriniz gercekten dogruysa on numara aracmıs derim...suan fb macını izliyorum ama aklım kapıdaki poloda :)

« Yanıtla #36 : 16 Mayıs 2011, 00:19:55 »
benim aracım kasım ayı çıkışlı 2011 şuan 11600 km de ve Adana trafiğinde 30-32 kuruş yakıyo...sizde durum farklı tabi dur kalkınız çok fazla bana göre...
2011 Polo 1.4 Manuel Comfortline  '666'

« Yanıtla #37 : 16 Mayıs 2011, 00:52:53 »
slm arkadaşlar sohbetlerinizi izledim bende transporter varama size tavsiyem aracınıza lpg taktırmadan önce
chiptuning yapın hem yakıtınız düşer hemde performansını yükseltmiş olursunuz benzinli araçlarda %20 varan performans sağlıyor bu teknik mesala aracınız 90bg chiptuningten sonra 110 gb çıkıyor ve bu chiptuning uygulaması aracın garantisinide bozmuyor çünkü yetkili servislerde aracta chiptuning uygulamasını fak edecek cihaz yok kaldıki araca bir zararıda yok ve bunu tamamen bilgisayarla yazılımsal olarak yaptıklarından dolayı sizin dikkat etmeniz gereken bu işi profosyonelce yapan yerleri tercih etmeniz olacak ucuz yazılım sorun yarata bilir izmirde olanlar için bestservisi tavsiye edebilirim çünkü bu işi türkiyede ilk yapanlardan biri olduğu için belkide diğer illerdeki arkadaşlara bile yardımcı olabilirler
   BEST SERVIS Performans Modifiye | EcoPower, MaxPower, Chip Tuning, Eksantrik Mili, Dynometre, Superchips, PiperCam, Colombo Bariani
eğer menun kalmassanız tekrar eski yazılımı atabiliyorlar bence chiptuning avantajdır biz kullanıcılara bu işlemden sonra dahada yakıtım düşsün derseniz ozaman lpg takın derim ama aracın garantisi bozulmuyorsa

« Yanıtla #38 : 22 Mayıs 2011, 15:10:24 »
Merhaba yakıt bigisi vermek istedim aracımı alalı 1 hafta oldu ve cuma günü 100 Tl benzin aldım sefaköyden edirne uzunköprüye otoyoldan gidip 100-110 km arası sürat yapıp uzunköprüye geldim ve cumartesi pazar dolastım ve toplam yakıt bilgim 100 TL ile 400 KM oldu ve ortalama ş.dısı yakıt daha sıfır bir arac için 0,25 kurus oldu arada bastım tabi basmasam sanırım 0,22 kurusa denk gelirdi...şehir içinde (istanbulda) ise 100 TL ile vitese uyarak 80 i geçmeyerek durkalklar dahil 320 KM gitti ve bu kadar az yakması beni gerçekten çok sevindirdi.

« Yanıtla #39 : 22 Mayıs 2011, 17:22:13 »
Belli bir kmden sonra biraz daha düşer yakıt tüketimin. Bence iyi değer.

« Yanıtla #40 : 23 Mayıs 2011, 16:16:20 »
arkadaşlar araba 4000km ye geldi istanbul şehiriçi 41 krş yakıyor.servise götürdüm millet 30 krş yakıyor diye sağına soluna baktılar yazılımını kontrol ettiler herşety normal dediler.arabayı sakin kullanıyorum 15 yıllık şöförüm.25 30 krş yaktıranlar istanbuldamı kullanıyorlar eğer istanbuldalarsa banada söylesinler nasıl becerdiklerini ;D :t

Çevrimdışı TwinCept

• ibrahim
« Yanıtla #41 : 23 Mayıs 2011, 17:09:20 »
Benim aracımda  24.bin de  şehir içi  dır kalklarda 30 krş altına düşmedi bence çok normal şehirler arasıda çok çokk uzun mesafemi 1 ay sonra yıllık izinde görücem bizzat aktarıcam ve kendimde görmüş olucam çünkü tam depo fullemeden hesaplamak zor oluyor.