Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: VW POLO 6R için Cruse Control ve Kumanda  (Okunma sayısı 21447 defa)

VW POLO 6R için Cruse Control ve Kumanda
« : 02 Nisan 2012, 11:35:58 »
Merhaba arkadaşlar...2012 model Polo 6 R aracım için Direksiyona  Hız Sabitleyici ve Radyo/CD Kontrol ünitesi takırmak istiyorum...Servisten bilgi almadım. Daha önce bu işlemi yapmış yada bilgi toplamış arkadaşlar varsa nasıl takıldığı hakkında ve uyup uymadığı hakkında ve de fiyat nedir ??? şimdiden teşekkürler...

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
Ynt: VW POLO 6R için Cruse Control ve Kumanda
« Yanıtla #1 : 02 Nisan 2012, 11:57:14 »
Direksiyon elektroniği beyninin parça numarasına bakmak lazım. Çok çeşit direksiyon elektroniği beyni çıkıyor Polo'da. Bazıları desteklemiyor. Desteklemiyorsa ancak ilgili kontrol modülü değiştirilerek takılabilir. Buda maliyetli..
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı n3co

• 6R l Haxball
« Yanıtla #2 : 02 Nisan 2012, 17:16:35 »
Forumda daha önce yüzlerce konu açıldı !.

İstanbulda ender elektronik var googleden bulun arayın sorun.
google.com > En Güncel Polo Sitesi.

« Yanıtla #3 : 02 Nisan 2012, 19:56:23 »
1100 TL direksiyon 550 TL cruise control işçilikle 2000 TL
polo 6R 2011-34yz087 yeşilköy

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
« Yanıtla #4 : 02 Nisan 2012, 20:53:32 »
Forumda daha önce yüzlerce konu açıldı !.

İstanbulda ender elektronik var googleden bulun arayın sorun.
+1. arkadaşlar konu açmadan önce biraz araştırmaya bakmaya itina edelim. aynı şeyle ilgili bir sürü konu açıldı :tamamdir

« Yanıtla #5 : 08 Nisan 2012, 22:54:14 »
sağolun arkadaşlar... konu daha önce açılmış olsa da yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara sabırlı mesajlarından dolayı teşekkürler ;)

« Yanıtla #6 : 09 Nisan 2012, 23:03:50 »
Alper bey merhaba , multifonksiyonlu direksiyon her ihtimalde taktirabilirsiniz. 3 tip direksiyon mevcut , polo larda kullanılan sadece sol tarafta tuşları bulunan direksiyon , gti ve r diye adlandırılan Sport deri direksiyon , golf ve jetta larda kullanılan multi fonksiyon lu direksiyon .
Her ihtimaldede elimizdeki airbag i kullanamazsınız . Alacağınız direksiyona uygun airbag ile maliyet 1100 ila 1400 arası bir fiyatı bulur. Bu fiyatın icinde Multifonk airbag kablosunda unutmamak lazım tabi 100 tl civarı maliyeti var. Yalnız bu direksiyonu araca adapte edebilmesin araç bcm ve sigorta panosuna kablolar çekilmesi gerekli ve tabiki kodlama yapılmalı , bunu işi bilen birine yaptırman en doğru olanı ,
Polo için hız sabitleme  öncelikle merkez kontrol ünitesi dediğimiz bcm in 6R0....087 ile biten kod numaralı bir parça olmasıyla baslar. Eğer 6R0...086 ise  iş zor  , not : İstanbul da adres ender elektronik ...
Hepsi Beyaz , Hepsi TDI , Hepsi DSG , Hepsi VW

« Yanıtla #7 : 11 Nisan 2012, 23:25:57 »
Teşekkürler arkadaşlar...aslında bu konuyu şu yüzden açtım ki arkadaşımda toyota corolla var 2010 model, gitti 250 TL bi masraf ile servisten hız sabitleyici taktı. zaten bunlarda yeri hazır aparatları var falan filan mış...bende herhalde bizde de öyledir diye düşündüm. direksiyonun üzerinde kapak çıkacak tuşlu bir fonksiyon takılacak aynı toyota da olduğu gibi ve 250 - 300 gibi dir herhalde bizde de diyerek nasıl yapıldığını ve yapan arkadaşların fikirlerini merak ettim. 1000 ler 1500 ler konuşulunca pişman oldum inanın...

« Yanıtla #8 : 13 Nisan 2012, 01:26:13 »
300 lıraya sadece el gazı takılıo enderde ıstersen bak genede

« Yanıtla #9 : 30 Aralık 2012, 13:29:15 »
300 tl kol+yazılım maliyeti var eğer merkezi elektronik sistemi desteklemiyorsa o da değişiyor beyin fiyatı da sıfırı 1000 TL 2. el bulabilirsen ne güzel  :) ama öncelikle merkezi elektronik numarasını öğren ve ender elektronikten bilgi al derim ;)

« Yanıtla #10 : 28 Mayıs 2014, 13:52:27 »
antalyadan kodlama ve retrofitting için bana ulaşabilirsiniz. özelden mesaj atın...