Gönderen Konu: Volkswagen Polo R WRC  (Okunma sayısı 6728 defa)

Çevrimdışı G60

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
Volkswagen Polo R WRC
« : 07 Mayıs 2011, 12:39:08 »

İşte Volkswagen’in küçük ralli otomobili. Markayı 2013 yılından itibaren temsil edecek olan bu Polo modeli şimdilik bir konsept olsa da beraberinde önemli bir soru getiriyor: Polo R isimli bir yol otomobili olacak mı?
Volkswagen model gamının en güçlü versiyonlarına verilen bir takı olan “R” şimdilik Polo’nun seri üretim versiyonlarında kullanılmıyor olsa da bu araç yeni bir sportif modeli müjdeliyor olabilir. Görünümündeki değişiklikler sınıfındaki diğer otomobillerde olduğu gibi genişletilmiş çamurluklar, büyük bir arka spoiler ve ek hava çıkışlarından oluşan otomobilin aynaları da seri üretim versiyonda olduğundan daha küçük.

Yeni Polo R WRC, 1.6 litrelik 300 beygir gücünde TSI motora sahip. Dört tekerden geçiş sistemi ve iyileştirilmiş aerodinamikleri ile iddialı bir model olma yolunda. Volkswagen Motorsport Direktörü Kris Nissen, yaptığı açıklamada 3 yıl sonraki yarış için heyecanlandığını belirtti.
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı VWci

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Volkswagen Polo R WRC
« Yanıtla #1 : 07 Mayıs 2011, 17:15:50 »
VW sonunda benim projeyi hayata geçirmiş... Eğer blok 1.6 dizel değilse tabiki... :D  Çok güzel araç...

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #2 : 07 Mayıs 2011, 17:31:07 »
İşte bu  :sevgi:
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı TwinCept

• ibrahim
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 09 Mayıs 2011, 16:18:21 »
Çok güzel olmuş hakikaten..