Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: JANT secimi (yardIm lazIm)  (Okunma sayısı 23692 defa)

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
Ynt: JANT secimi (yardIm lazIm)
« Yanıtla #56 : 22 Şubat 2012, 01:37:49 »
Evet coil el ile aracın yüksekliğini istediğiniz kadar kaldırıp indirebildiğiniz bir sistem. Orjinal h&r veya kw 2000-3000 arası değişiyor ki çok gereksiz bir maliyet olur. Ama bu bu coilleri bazı firmalar araca bire bir uyumlu olarak kendileri yapıyorlar mesela cantürk. Ben aracıma 2 takım yay denedim memnuniyetsizlik demeyim ama şimdiki coillere göre aşırı sekme yapıyorlardı ( ben kestirip ısıttırma da yaptırdım ) Daha sonra cantürk den coil siparişi verdim şuanda rahatlık orjinal amstorle hemen hemen aynı sekme, vurma vs. kesinlikle yok sadece orjinal  süspansiyonda ki gibi yaylanmayı hissediyorsunuz. Fiyatı 800 TL civarı ben sadece önlere coil taktım arkaya orjinal amstoru kestirip takım ön fiyatı 400 TL  ( çıkmacılarda orjinal 6R arka yaylar var 80 TL den fazla vermeyin.  arabadan çıkanları kesmeyin ! ) Foruma konu açıcaktım bu coil için ama yeni üye oldugum için reklamcı olduğumu düşünürsünüz diye açmadım  ;D

Yazarken çok bölündü devrik cümlelerden dolayı kusura bakmayın :)
çok beğendim. 800 liraya ön coilover. arkaya 2 tane kesik çıkma yay.  bunu bir düşüneyim. eibach coilover ları 3,250 TL görünce ufaktan caymıştım. teşekkürler :saygılar

« Yanıtla #57 : 22 Şubat 2012, 01:47:51 »
çok beğendim. 800 liraya ön coilover. arkaya 2 tane kesik çıkma yay.  bunu bir düşüneyim. eibach coilover ları 3,250 TL görünce ufaktan caymıştım. teşekkürler :saygılar

400 liraya önlere coilover arkalara 80 liraya yay :)

Çevrimdışı AG0463

• Kişisel Mesajımı da PM atıyım oldu olucak.
« Yanıtla #58 : 22 Şubat 2012, 02:04:00 »
video dan bahsettiği de air ride olayı sanırm. ayarlanabilr diyince onu dusunmus olabilr.
GTD

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
« Yanıtla #59 : 22 Şubat 2012, 12:08:20 »
video dan bahsettiği de air ride olayı sanırm. ayarlanabilr diyince onu dusunmus olabilr.
bence de. konuya açıklık getirelim o zaman

airride kumandalı sistem, aracın içindeyken de yükselip alçaltabiliyosunuz. ancak coilover da aracın altına eğilip yayı sıkıp gevşetmeniz, aracın yüksekliğini kendiniz ayarlamanız lazım.

Çevrimdışı TwinCept

• ibrahim
« Yanıtla #60 : 22 Şubat 2012, 12:10:23 »
COİLDE LASTİGİ SÖKÜP AYAR YAPILABİLİYOR

Çevrimdışı MasterWK

• İnş Müh.
« Yanıtla #61 : 22 Şubat 2012, 15:47:28 »
ayarlanıyor diyince airride gibi düşündüm :) açıklık getirdiğiniz için sağolun :)
Otomobil özgürlüktür...

« Yanıtla #62 : 22 Şubat 2012, 20:44:19 »
Arkadaşlar coilover denilen zımbırtı aracın lastiklerini yerden keserek elinizle çevirerek aracınızı istediğiniz yükseklik veya alçaklığa getirmenize yarayan sistemdir. Ayrıca süspansiyonuzun sertlik ve yumuşaklık ayarını yapmanıza imkan vermektedir. vw polo için özel üretim yapan çeşitli markalar vardır en dandiğinin fiyatı 15000 liradan başlar 3500 e kadar uzanır. Özel yapım coillerde vardır bu işte nam yapmış belli başlı firmalar da var. Cantürk ve  ankarada bi usta daha varmış ama onu bilmiyorum. Ben cantürkten yaptırdım ve maşallah diyeyim herhangi bir sıkıntısı yok çok da memnunum merak edenler için söylemekte fayda var sekme vurma takırtı tukurtu yapmıyor sadece orjinalindeki gibi yaylanmayı hissediyorsunuz. Benim aracım siyah olan ve yaklasık %30 luk basım payı var beyaz polo da ise % 25lik basım payı var fakat bi tık daha bastığımız zaman lastik sürtüyor :) Eğer detaylı bilgi almak veya sipariş vermek isteyen olursa yardımcı olurum yapan adamla samimiyetimizi kurduk herhalde biraz da olsa selamımızın etkisi olacaktır

Çevrimdışı AG0463

« Yanıtla #63 : 23 Şubat 2012, 01:42:41 »
bu beyaz polonun iç döşemeler bej renk mi?? beyazların içi siyah deilmi yahu? :D :D
GTD

« Yanıtla #64 : 23 Şubat 2012, 02:05:16 »
bu beyaz polonun iç döşemeler bej renk mi?? beyazların içi siyah deilmi yahu? :D :D

Ahaha yok beyazların içi de beyaz kandırmışlar seni :D

Çevrimdışı AG0463

« Yanıtla #65 : 23 Şubat 2012, 02:23:40 »
nası ya seçebiliyoduk benim mi haberim yok :D :D
GTD

« Yanıtla #66 : 23 Şubat 2012, 02:27:54 »
nası ya seçebiliyoduk benim mi haberim yok :D :D

Ben sipariş vermiştim 4 ay beklersiniz dediler :D Bende ellerinde ne varsa onu aldım 4 ayda insan aldığı arabayı unutur

Çevrimdışı TwinCept

• ibrahim
« Yanıtla #67 : 23 Şubat 2012, 09:14:01 »
Piyasada gti yapılı tek polo antalyadaydı  sene 2009 aralık 2010 başlangıcı  07 dt 368 ilk onda görmüştüm araç beyaz içi bej  bayiye sorduğumda bej için bekleniyormuş diye söylemişti beyazda bej çok fenaa duruyor :tamamdir

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
« Yanıtla #68 : 23 Şubat 2012, 23:46:33 »
keşke bej almasaymış koltukları değişirdik alsın benim bejleri ;D