Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: sonax boya koruma!!?  (Okunma sayısı 10855 defa)

sonax boya koruma!!?
« : 27 Şubat 2012, 03:06:01 »
arkadaslar aracımda ön tampon çevresinde öndeki araçlardan gelen yol taşlarından oluşan nokta nokta boya kalkması var.bazıları baya büyük yani görüntü hiç hoş degil..sonax gibi boya korumalar bu kaportadaki çizik taş izlerini falan giderirmi? yani malum yollarımız çakıl asfalt ve çok taş geliyor buda araçta sevimsiz lekeler oluşmasına sebep oluyor..sonax veya buna benzer boya kuruma yaptıran varmı? ne kadar memnunsunuz? hangi boya koruma tavsiye edersiniz? :-\

Çevrimdışı tuncyapici

• [i]Volkswagen[/i] HARBİ YAŞAM TARZI...
Ynt: sonax boya koruma!!?
« Yanıtla #1 : 27 Şubat 2012, 04:01:26 »
babacan bırak sen onu boya korumanın faydası var ama o iş geçmiş o taş işleri kalır sen eger yollar taşlı diyorsan uzun yola falan gidiyorum diyorsan
acele hemen sonax veya ziebart gibi yerlere git olmadı aksesuarcıya falan seffaf folyo yapıyorlar 80 - 100 tl arasında çektir olsun bitsin işte ne güzel :)

« Yanıtla #2 : 27 Şubat 2012, 04:05:11 »
peki bu ezikler falan nolucak?? üstüne yaptırmı diyon?? yoksa o işi hallettir sonramı yaptır diyon seffaf folyo işini?

Çevrimdışı tuncyapici

« Yanıtla #3 : 27 Şubat 2012, 04:10:57 »
hocam sanmıyorum bunların koruma falan ile kalkacağını çünkü 2 tane falan da bende var bayağı bi derin oluyor namıussuz o izler gene araştır ama o izler kakmasa bile bu işin sonu yok üstüne dahi çektir derim hiç yoktan korur canın isteyince vaya satarken çıkarttır zaten sıcak fön ile kolayca sökülen bir malzeme

« Yanıtla #4 : 27 Şubat 2012, 04:15:37 »
keşke ilk başlarda düşünseymişim..geçti artık ya..yani bu eziklerin üstüne seffaf folya biras geç kalınmış bi hareket olur..ama iyi düşünce yani
« Son Düzenleme: 27 Şubat 2012, 04:16:11 Gönderen: Londonn »

Çevrimdışı tuncyapici

« Yanıtla #5 : 27 Şubat 2012, 04:19:56 »
zarar etmezsin neden geç olsun komple kaput taş izi olana kadar 2 3 tane salla olsun okadar kafi adamlar uzun yol arabası olup olmadığını falan o izlerden anlıyo galericiler falan git bi fikir al daha çok olana kadar bir yerde dur demiş gibi olursun yazık yani kardeşim

« Yanıtla #6 : 27 Şubat 2012, 04:24:05 »
anladım soalda yani folya yaptırcan sonra satış anında çıkartıcan ordaki ezikler pat çıkıcak..yani diyorum bi boya koruma falan bişeyler yaparsam kapanırmı..zaten aşırı degilde toplu iğne başından az büyükler..geçerse dediğin gibi yapmak lazım sonra..ama haklısın biliyorum bi an önce olsa iyi olur tabii..ama hani yaptıran varsa ve yaptır yararını görürsün derse yaptırıp folya işi olursa daha ii olur..

Çevrimdışı tuncyapici

« Yanıtla #7 : 27 Şubat 2012, 04:29:11 »
kardeşim muğlayı da iyi bilirim saburhane sokakda amcam oturuyor muğla merkez yolları evet sıkıntılı gökova marmaris yollar iyi ama taşlı dediğin gibi ben ankarada kullanıyorum gerek görüp yapmadım ama başka araçlara yapanları biliyorum ve memnunlar git iyi bi araştır kardeşim fiyat falan al gene görüşelim o izler gidermi sor denesinler ama boyaya zarar verdirme sakın izler gidecek diye aman

« Yanıtla #8 : 27 Şubat 2012, 04:32:43 »
fethiyedeyim yol çalışması var fethiye dalaman arası 25 dk bi yol 1 saate gidiliyor bazen..neyse dediğin gibi bi sorucam tabide forumda yaptıran varmı merak ettim.sonucları nasıl falan yanii..

Çevrimdışı tuncyapici

« Yanıtla #9 : 27 Şubat 2012, 04:35:55 »
ok kardeşim bizde öğrenmiş oluruz :)

« Yanıtla #10 : 27 Şubat 2012, 04:40:58 »
inş birisi bişeyler yaptırmış olsun forumda ve içimizi rahatlatıcak bi cevap gelsin..ondan sonra ona göre napıcagımızı bilelim.bugün benzinli bez ile zift temizledim kücük noktalar falan bazıları büyük o arada baya çoğalmış işte ezikler çakıllardan acaip canım sıkıldı.. :(
« Son Düzenleme: 27 Şubat 2012, 04:42:01 Gönderen: Londonn »

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
« Yanıtla #11 : 27 Şubat 2012, 10:50:24 »
bir arabanın tavanına taş sıçrar mı? sıçrar. bkz: 34 ud 9334

« Yanıtla #12 : 27 Şubat 2012, 13:37:47 »
arabalarımızın boyası çok zayıf bu da bir gerçek

« Yanıtla #13 : 01 Mart 2012, 23:03:08 »
bir arabanın tavanına taş sıçrar mı? sıçrar. bkz: 34 ud 9334

önünde mıcır yüklü kamyon olursa ve kamyonun üstünde branda olmazsa ve aniden fırtına çıkarsa ve o taşlar sana doğru uçuşa geçerse tavanda çizilir camda bknz : KK 313  :D :D :D :D