Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: replika jantlar  (Okunma sayısı 16947 defa)

replika jantlar
« : 07 Aralık 2011, 02:29:09 »
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-jant-lastik-jant-muzaffer-ticaret-ten-15-inc-vw-polo-janti-ucretsiz-kargo-63213215/detay/?
arkadaşlar uzun zamandır replika jant taktırmayı düşünüyorum bir kaç kez forma konu olmuşdu. yukardaki link bana çok uygun, 2 yıl üretici garantiside var, orjinal taktırmak istedim, adamlar dalga geçer gibi 1200 fiyat çekti. replika kullananlar vardır mutlaka aramızda bu konuda görüş bildirip yardım ederlerse sevinirim

Çevrimdışı AG0463

• Kişisel Mesajımı da PM atıyım oldu olucak.
Ynt: replika jantlar
« Yanıtla #1 : 07 Aralık 2011, 02:37:19 »
replikalar fiyat olarak uygun. ama replika alıcaksanız ikinci el jantlara da bi bakmanızı tavsiye ederim. ben de ikinci el replika jant aldım.  memnunum bi sıkıntı cıkarmadı.
GTD

« Yanıtla #2 : 07 Aralık 2011, 08:11:39 »
Bu OEM le replika arasındaki fark nedir? Sahibinden.com da aynı fiyata OEM jantlarda var. Çin üretimi, italyan üretimi vs vs birçok şey yazılmış forumda jant konusunda biraz bilgi karmaşı var gibi. Bu konu hakkında bilgili arkadaşlar detaylı bir açıklama yaparsa seviniriz.

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
« Yanıtla #3 : 07 Aralık 2011, 12:21:47 »
aynı konuyu "Genel" adı altında da açmıştım da, takan olmadı.

« Yanıtla #4 : 07 Aralık 2011, 13:42:00 »
aynı konuyu "Genel" adı altında da açmıştım da, takan olmadı.
daha önce fiat kullanıyodum fiatbravotr.com harika bir forum. herturlu sorunuza bir "bilen" cevap veriyor. Burada daha genc aklı spor yay ses cıkaran egzoz vs konularda olan bir topluluk var gibi geldi bana. (Yanılıyorumdur belki 2 haftadır forumda aktifim).

bu replika oem olayını fiatbravotr.com 'dan ogreneyim sonra burda paylasırım (o.bilge). 

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
« Yanıtla #5 : 07 Aralık 2011, 22:50:42 »
daha önce fiat kullanıyodum fiatbravotr.com harika bir forum. herturlu sorunuza bir "bilen" cevap veriyor. Burada daha genc aklı spor yay ses cıkaran egzoz vs konularda olan bir topluluk var gibi geldi bana. (Yanılıyorumdur belki 2 haftadır forumda aktifim).

bu replika oem olayını fiatbravotr.com 'dan ogreneyim sonra burda paylasırım (o.bilge). 
çok teşekkür ederim. o siteyi ben de ziyaret etmeliyim. siz yine de öğrendiğiniz can alıcı noktalar olursa muhakkak yazın, elimizde replika yollarda kalmayalım

« Yanıtla #6 : 08 Aralık 2011, 08:47:47 »
çok teşekkür ederim. o siteyi ben de ziyaret etmeliyim. siz yine de öğrendiğiniz can alıcı noktalar olursa muhakkak yazın, elimizde replika yollarda kalmayalım
Sahibinden.com daki oem yazan 600-650tl lik jantın linkinide verip sordum arkadaslara.
CEVAP:
ŞAk diye cevap vereyim size replica bu. Replica, OEM jantların birebir kopyasıdır. Ancak daha kırılgan ve ağırlardır. OEM nedir? diyorsunuz şuan OEM parça orijinal ekipman demektir. Yani servisten alacağınız orijnal jant veya aracınızda şuan takılı olan alaşım jantlar OEM'dir. Ancak jantçılarım neredeyse tümü replica jantları OEM olarak anlatır. Replica nın kelime anlamıda zaten imitasyon kopya yani bizdeki adıyla "çakma"dır

« Yanıtla #7 : 08 Aralık 2011, 10:24:39 »

burada "bilen"ler bu sorulara cevap vermekten, konu kirliliğinden o kadar sıkıldı ki, ondan cevap vermiyorlar.çoğu da artık sitede aktif olarak yazmıyor.Arama yapmadan açılan konulara 8745635472642. kere aynı şeyler, yazmamak için. Sitede arama yapmadığınız çok belli.Zira konulara derinlemesine baksaydınız, envayi çeşit projeyi elinizin altında bulurdunuz.hem de istemediğiniz kadar.

Çevrimdışı TwinCept

• ibrahim
« Yanıtla #8 : 09 Aralık 2011, 09:01:47 »
Bu konu ile ilgili  50 tane yazım vardır.Gti panjuru takalı ocak ayında 1 sene olacak hala msj geliyor biz böle bi toplumuz eyvallah her gelen maile cvp yazıyorum ama bizim üşengeç arkadaşlarımız  bi kerede arama kısmına konularını aratmıyorlar.Halbuki istedigi  mp3 olsa bak nasıl aratacak googlede  ;D ;D forumumuz vw grubu olarak en canlı forumdur ama ali'ninde dediği gibi  artık bu konular hergun türer oldu biraz arama yapalım süper olur.Ben 7 gün oldu girmiyorum  bu sabah baktım hala aynı yerdeyiz  :tamamdir

« Yanıtla #9 : 09 Aralık 2011, 13:53:52 »
Bu konu ile ilgili  50 tane yazım vardır.Gti panjuru takalı ocak ayında 1 sene olacak hala msj geliyor biz böle bi toplumuz eyvallah her gelen maile cvp yazıyorum ama bizim üşengeç arkadaşlarımız  bi kerede arama kısmına konularını aratmıyorlar.Halbuki istedigi  mp3 olsa bak nasıl aratacak googlede  ;D ;D forumumuz vw grubu olarak en canlı forumdur ama ali'ninde dediği gibi  artık bu konular hergun türer oldu biraz arama yapalım süper olur.Ben 7 gün oldu girmiyorum  bu sabah baktım hala aynı yerdeyiz  :tamamdir

replika jantlarla ilgili tartısmaların bakabildigim kadarına baktım ama sadece 1 tanesinde bir arkadas replikadan vazgectim oem alacagım demis. Yani konular hep dagılmış. orjinal jant diye açılan konu 18" mi 17" mi den spor yay lara kadar dagılmış. O konuları tek tek incelemekten ve içinden güzel yorumları secmekten üşendim açıkcası. Bence konular saptırılmadan tartışmalar surdurulmeli yoksa tabikide burda defalarca tartısılmıştır orjinal jant konusu.

Şimdi burdan anladıgım kadarıyla

1)replika jantların kırılıp kullanılmaz hale gelme riski var
2)balans ve titreşim gibi sorunları var
3)OEM den agır oldugu için yakıtı arttıması muhtemel (Kaç gr ağır oldugunu bilmiyorum)
4)Çinli ve avrupalı üreticileri var ama avrupalı olanların çinlilerden iyi olduguna dair bir soylem yok
5)orjinalden fiyatı ucuz. (yarı yarıya)
6)Yol tutuşa bir etkisi var mı yok mu bilemiyorum.

Çevrimdışı TwinCept

• ibrahim
« Yanıtla #10 : 09 Aralık 2011, 15:02:52 »
Replika ile orj  jant arasında tabiki kalite farkı olacak bu kesin fakat orj. jantın yanına yaklaşılmıyor ve neredeyse artık orj.jant bulmak bile zorlaştı neden mi? geçen azam arkadaşımızla yetkili vw servisine araç bakımları ile ilgili gittiğimizde showroom daki jant standında bile yarısından fazlasının replika jant oldugunu gördük bu demek oluyorki orj  jant talebi az ve haliyle çeşitte az bugun jant maazalarında bile gittiğinizde replikalardaki çeşit ve bolluk göz önüne geliyor.Replika jant agır fakat piyasada söylenenin aksine ben bugune kadar sorun yaşamadım ne bir balans olsun ne bir titreşim yada kırılma olsun hiç yaşamadım aracımı uzun süre beton zemin üzerinde bıraktıgımda bile  lastik havalarına baktıgımda hepsi aynı ölçüde az miktarda düştüğünü görüyorum.Her jant lastikte oldugu gibi .Lafımı şuraya getireyim ben replikalardan gayet memnunum takıldıgından beri ne çekme ne balans nede titreşim duydum.Çok çok memnunum  :tamamdir
« Son Düzenleme: 09 Aralık 2011, 15:04:34 Gönderen: TwinCept »

« Yanıtla #11 : 10 Aralık 2011, 15:10:21 »
Teşekkürler twincept replica hakkındaki bütün önyargılarımı yıktın :)

« Yanıtla #12 : 10 Aralık 2011, 19:12:01 »
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-jant-lastik-jant-acil-satilik-volkswagen-polo-janti-15-inc-60647453/detay/

Bu jantların replika olma ihtimali nedir arkadaslar? Sahibi 2010 model polo icin istanbuldaki bir VW bayisinden alındıgını ve orjinal oldugunu soyluyor.

Çevrimdışı AG0463

• Kişisel Mesajımı da PM atıyım oldu olucak.
« Yanıtla #13 : 10 Aralık 2011, 21:36:30 »
mesela haramidere doğuşta bi sürü CMS jant satılıyor. bu da büyük ihtimal otarz bişeydir. vw bayisinden aldm diyosa doğrudur herhalde .replika olduğunu sanmıyorum.
GTD