Gönderen Konu: polo nun üstündeki dunlop sports lastik sorunu  (Okunma sayısı 22779 defa)

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
    • Profili Görüntüle
Ynt: polo nun üstündeki dunlop sports lastik sorunu
« Yanıtla #28 : 16 Şubat 2012, 20:29:44 »
ülkelerin gelişmişliklerine ilişkin bazı ipuçları vardır. aklıma gelen ilk iki örnek, ülkelerin gelişmişlikleri, kaldırım yükseklikleri ile ters orantılıdır. şimdi düşünün bizde 5 cm yüksekliğinde kaldırım olduğunu. otopark mafyasına kalmazsa zaten belediye otopark olarak işletir orayı. ikincisi ise yağmur yağdığında akarsularının rengi. erozyon ile çamur rengine dönen nehirlerimizi hatırlayınız.

e aynı durum rüzgar erozyonu için de geçerli değil mi? bu kadar toz nereden geliyor?
kesinlikle

Çevrimdışı drift

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 08 Mayıs 2012, 20:17:41 »
Şuan Polo 9N arabam için 195 / 45 / 16 boyutunda lastik arıyorum.Lastikçimden , Hankook için 175 , Dunlop için 180 TL fiyat aldım.Şuan üzerinde Toyo var , çok memnunum ama zamanında uygun fiyatlara almışızı , şimdi bakıyorum zam mı gelmiş ne olmuş 300 TL fiyatı gözüküyor.Sizce nasıl ilerleyim ? Acil cevap bekliyorum.
Polo 1.4 8V Redline Sport
Polo 1.4 16V Trendline

Çevrimdışı 34YZ087

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 09 Mayıs 2012, 00:48:36 »
bendede dunlopv var dunlop michelın bi alt markasıdır türkiye goodyear fabrikasında üretilir aynı kalitede bundan önceki polomda hankook die bir lastık vardı bu kiaların vs üstünde lastik sesi direk içeri veriyor yazın dunlop la cukura gırsenız hıssetmessınız yumuşak lastıkdır kışın hava soğuyunca sertlişer halıyle ve cukurlarda gum dıe ses yapar yuksek hızlarda tutuşuda iyidir rüzgazdajn etkilenmez ve bana göre dunlupun polo üzerindeki lastıklerı bıraz kalın gözukuyor dıger bayı cıkışlı lastıklere göre kış harıc sorunsuz cok ıyı bir lastık suan lastık alsam ilk tercegım mıchelın ıkıncı dunlop olur marka üreticisi mıchelın zaten vestel bi alt markası regal gibi :)
polo 6R 2011-34yz087 yeşilköy

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #31 : 09 Mayıs 2012, 01:52:59 »
bendede dunlopv var dunlop michelın bi alt markasıdır türkiye goodyear fabrikasında üretilir aynı kalitede bundan önceki polomda hankook die bir lastık vardı bu kiaların vs üstünde lastik sesi direk içeri veriyor yazın dunlop la cukura gırsenız hıssetmessınız yumuşak lastıkdır kışın hava soğuyunca sertlişer halıyle ve cukurlarda gum dıe ses yapar yuksek hızlarda tutuşuda iyidir rüzgazdajn etkilenmez ve bana göre dunlupun polo üzerindeki lastıklerı bıraz kalın gözukuyor dıger bayı cıkışlı lastıklere göre kış harıc sorunsuz cok ıyı bir lastık suan lastık alsam ilk tercegım mıchelın ıkıncı dunlop olur marka üreticisi mıchelın zaten vestel bi alt markası regal gibi :)

dunlop good year ın yan kuruluşudur michelin in değil.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı drift

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 09 Mayıs 2012, 01:53:46 »
peki bridgestone tercih etsem , arada biraz fark var ama ne dersiniz ? biri 180 diğeri 225
Polo 1.4 16V Trendline

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 09 Mayıs 2012, 02:11:57 »
yok artık yaaa. uzun zamandır lastik fiyatlarına bakmamıştım. bu ne arkadaş  :o

180 tl olan hangi marka 225 olan hangi marka (ve model). şehir içi ağırlıklı mı şehir dışı ağırlıklı mı kullanılacak? uzun yola gidecek mi? araçla görmeyi planladığın max hız kaç km? (atıyorum 2 yıl sonra yazın uzun yola çıkacağım otobanda 190 basarım icabında gibi) bulunduğun şehirde yol durumları nasıl? senede kaç km yol yapıyorsun? sakin mi yoksa virajlarda yüksek süratli mi kullanırsın?

lastik seçiminde çok yönlü düşünmek lazım. internette araştırma yaparken marka sorulur. cevaben de şu marka kötüdür bu markayı al. cevabı klasiktir. herkes de kendi kullandığı markayı över. bence tek kaynağa bağımlı kalma. bir kaç saatini lastikler hakkında yapılmış yorumları okumak için internette gezinerek harca. satış fiyatı üzerinden ekonomi yapmak bazen daha pahalıya mal olabilir. ilk girdiğin kasiste balon yapar çöpe gider lastik. ya da Allah muhafaza virajda savurur bariyere çarpar araca hasar verir. daha kötüsünü dile dahi getirmek istemem. ekonomi yapmak elbette şart ama can daha önemli.

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #34 : 09 Mayıs 2012, 08:53:59 »
Polom varken yol sesine çok önem verirdim, 9n2 ye göre 6n2çok ses alıyor. Michellen Energy yol sesi açısından çok iyi diyebilirim. Ama 55yanağın altına gelmeyen bir lastik

Lastik alırken üzerinde üretim tarihi olur<1412> gibi=14.hafya 2012yılı demek
Hız indeksi olur T H V XR...gibi= Polo için H V uygundur T güvensiz olur üstü ise gereksiz.
Yük indeksi olur 88-93gibi= Bu da polo ile yük taşınmayacağından çok anlamlı değil.
****Kış için ayrı, yaz için ayrı lastik kullanmak doğrudur. Hankook gibi ucuz olanından, 2adet kış lastiği bile  takılsa en iyi yaz lastiğinden daha iyidir.****250tl için 30-40.000tl lik aracı riske atmak bence çok anlamsız

Lastik önerileri aşağıdaki resimde
« Son Düzenleme: 09 Mayıs 2012, 09:05:54 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı drift

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 09 Mayıs 2012, 20:35:44 »
Bugün yaptığım araştırmaya göre ise,
Toyo r31 195 TL
Pirelli Pzero Nero 230
Goodyear Efficient Grid 265

Bu rakamlara göre, 3 marka arasında kalmış oluyorum ki , tek lastik fiyat kriterim 200 lirayı geçmemesi yönünde.Bu bağlamda , Dunlop , Hankook ve Toyo diyorum.Ancak şu an kullandığım Pxt1r modelini almayacağım çünkü bu yönlü model ve şu an kauçukluk özelliği gitmiş durumda lastiğin, durmayı seven bir lastik değil.Diğer model düz desen.

http://www.toyo.co.uk/tire/pattern/proxes-r31

Ancak , dunlop'un kış şartları ile ilgili dediğinizi okuduktan sonra , kışın bu lastikten bir performans beklememek gerekiyor anladığım kadarı ile.Benim arayışım şu , karda kışta zaten alınması gereken lastik tipi belli, kar lastiği.Ancak ben yağmurda olukları ile kaymayı önleyen, güvenliğimi bozmayacak bir model istiyorum.Öyle deneme yanılma yapacak kadar da param yok.

Son bir ekleme de yüksek süratlere çıkmam, uzun yol yılda 4-5 kere yaparım.Onun dışında, malum istanbuldayız her yer çukur, uzun ömürlü dayanıklı ve sessiz bir ürün istiyorum.Nokta  :melek: Tercihim ne olmalı?
Polo 1.4 16V Trendline

Çevrimdışı VWci

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 09 Mayıs 2012, 20:48:13 »
Ben yazdıktan sonra bir çok şey yazılmış çizilmiş.... 26000km'dir kullanıyorum... Allah nazardan saklasın güzel lastikler... Ayrıca aracın üzerinde gelen lastikler ile doğuş'un ne bağlantısı var anlayamadım.

Çevrimdışı 34YZ087

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 10 Mayıs 2012, 01:15:46 »
iyi araştır arkadaş 2004 -2008-2011 modeldir poloya biniyorum işimi öğretme bana

Çevrimdışı VWci

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 10 Mayıs 2012, 03:39:32 »
Bana mı söyledin?  ;D ;)

Çevrimdışı drift

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 10 Mayıs 2012, 09:03:34 »
06 onur sendeki derginin taranmış halini bana mail vs. atabilir misin, görünmüyor sıralama ?
Polo 1.4 16V Trendline

Çevrimdışı 34YZ087

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 10 Mayıs 2012, 15:28:00 »
vwci yok kardesım sana değil o kendını bılıyor :))

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 10 Mayıs 2012, 16:01:27 »
vwci yok kardesım sana değil o kendını bılıyor :))

şu durumda bana diyorsun sanırım dunlop good year ın yan kuruluşudur dediğim için