Gönderen Konu: polo nun üstündeki dunlop sports lastik sorunu  (Okunma sayısı 22782 defa)

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
Ynt: polo nun üstündeki dunlop sports lastik sorunu
« Yanıtla #14 : 16 Şubat 2012, 02:17:43 »
araba ucuz(!) ya, tak dunlopu gitsin. her yerden düzüyoruz nasıl olsa, var bir de lastikten düzelim ne olcak kimsenin sesi çıkmıyo nasıl olsa. versinler bi sis farına 900 lira para elleme.

ah Özgür ah sorma. 6R kasayı ilk gördüğümde, "yeni golf mü lan bu" dedim. döndüm gözümü alamadım. polo yazısını okuduğumda küçük dilimin arkasına dilimi de yuttum. hayran kaldım. hasta oldum. 2012 eylülü gibi kredi taksidim bittiğinde zaten bir araba olayına girişmek istiyorum. o anda "alacağım araba bu" dedim.

ama işte doğuşun aracın sağından solundan kırpıp kuş etmesi, yıl olmuş 2012 ve hala yol bilgisayarını opsiyonel olarak koyması, esp olmaması, 2 hava yastığı(!) beni vw'den soğuttu. bırak ki yeni poloyu.

ticari ahlak şunu gerektirir. aldığın ürünün üstüne makul bir kar payı koyup satarsın. terazide oynamazsın. malının eksiklerini gizlemezsin. maalesef doğuş ticari ahlak noktasında her açıdan sınıfta kalıyor. yurt dışından orijinal parçayı "gümrük mevzuatına uyarak" getirtip  işçiliği de dahil araca uygulanması, aynı parçanın buradaki sadece satış fiyatından daha ucuza gelebiliyor. işte size bir deli dumrul hikayesi. geçenden 33 akçe, geçmeyenden döve döve 40 akçe.
« Son Düzenleme: 16 Şubat 2012, 02:19:00 Gönderen: TEYOLOGY »
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 16 Şubat 2012, 02:30:33 »
ah Özgür ah sorma. 6R kasayı ilk gördüğümde, "yeni golf mü lan bu" dedim. döndüm gözümü alamadım. polo yazısını okuduğumda küçük dilimin arkasına dilimi de yuttum. hayran kaldım. hasta oldum. 2012 eylülü gibi kredi taksidim bittiğinde zaten bir araba olayına girişmek istiyorum. o anda "alacağım araba bu" dedim.

ama işte doğuşun aracın sağından solundan kırpıp kuş etmesi, yıl olmuş 2012 ve hala yol bilgisayarını opsiyonel olarak koyması, esp olmaması, 2 hava yastığı(!) beni vw'den soğuttu. bırak ki yeni poloyu.

ticari ahlak şunu gerektirir. aldığın ürünün üstüne makul bir kar payı koyup satarsın. terazide oynamazsın. malının eksiklerini gizlemezsin. maalesef doğuş ticari ahlak noktasında her açıdan sınıfta kalıyor. yurt dışından orijinal parçayı "gümrük mevzuatına uyarak" getirtip  işçiliği de dahil araca uygulanması, aynı parçanın buradaki sadece satış fiyatından daha ucuza gelebiliyor. işte size bir deli dumrul hikayesi. geçenden 33 akçe, geçmeyenden döve döve 40 akçe.
aynen katılıyorum. +1.

hee bu arada, hangi modele baktın? trendline mı, comfortline mı? comfortta yoksa, bir iş vardır o işte. benim araçta yol bilgisayarı standart.

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 16 Şubat 2012, 02:55:04 »
aynen katılıyorum. +1.

hee bu arada, hangi modele baktın? trendline mı, comfortline mı? comfortta yoksa, bir iş vardır o işte. benim araçta yol bilgisayarı standart.

haklısın comfortta standart. ama diğer almanlar (isim vermeyeceğim) trend modellerinde dahi yol bilgisayarını standart veriyor. yine esp çoğu modelde standart.

baktığım BM idi. aslında gönlümde yatan 1.6 TDI ama Bluemotion donanımına yükseltince aynı fiyata farklı markadan C segmenti bir araç dahi rahatlıkla alınabiliyor.

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 16 Şubat 2012, 03:00:32 »
abi corsa enjoy ile polo comf line ı karşılaştır derim. corsa hem motor hem donanım olarak polodan üstün. biz vw aşığıyız amenna da mantığımla hareket etsem opel alırdım. yüksek kilometreler yapmayacağım+kaskolu alacağım için parçası pahalı da demem.

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 16 Şubat 2012, 03:30:23 »
abi corsa enjoy ile polo comf line ı karşılaştır derim. corsa hem motor hem donanım olarak polodan üstün. biz vw aşığıyız amenna da mantığımla hareket etsem opel alırdım. yüksek kilometreler yapmayacağım+kaskolu alacağım için parçası pahalı da demem.

1.6 TDI polo nun 41300 liralık fiyatının üstüne opsiyon fiyatları da eklendiğinde 46-47 bin liralık bir fiyat çıkıyor. bir arkadaşım 52000 liraya yeni astra sport paketli opsiyonel donanım seçmeden 52000 liraya aldı 2 ay önce. ki sport paketi dahi polo comfortun full opsiyonlu modelinden daha dolu.

konu da çok saptı. dunlopdan nerelere geldik. içimdeki vw aşkı başka şey diyor. mantığım başka şeyler söylüyor. ama ikisinin koro halinde söylediği şey ise şu:

ULAN DOĞUŞ. ULAN DOĞUŞ

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 16 Şubat 2012, 13:43:34 »
ULAN DOĞUŞ. ULAN DOĞUŞ

işte bu doğru

Çevrimdışı kemal_koker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 16 Şubat 2012, 14:25:36 »
benimde bildiğim kadarıyla dunlop ve hankook önde gelen lastiklerdir ve iki lastik markasınıda güncel olarak kullanıyorum. dunlopdan çok memnunum karda kışda yagmurda yüksek hızlarda bile sapma  yapmıyor. hava şartlarını da göz önünde bulundurarak fazla beklentiye girmemek lazım

Çevrimdışı Londonn

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 16 Şubat 2012, 18:51:18 »
aynen standat lastikler çok kötü degil..buralarda kar hiç olmaz ama yağışlı havalarda kesinlikle sıkıntı çekmedim bende..gerçi şimdi 17 ler 40 yanak..dikkat ediyorum..hergün yagıyor yollar patates tarlası gibi oldu..her yer cukur..

dünyada zaten bi bizde varmış bu çakıl asfalt bide afrikada bi fakir ülkede.kıytırık filipinlere gittim orda bile heryer sıcak asfalt avrupa gitmediğim az yer kaldı ama heryer sıcak asfalt..biz hala çakıl asfalt devam..

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 16 Şubat 2012, 18:55:08 »
aynen standat lastikler çok kötü degil..buralarda kar hiç olmaz ama yağışlı havalarda kesinlikle sıkıntı çekmedim bende..gerçi şimdi 17 ler 40 yanak..dikkat ediyorum..hergün yagıyor yollar patates tarlası gibi oldu..her yer cukur..

dünyada zaten bi bizde varmış bu çakıl asfalt bide afrikada bi fakir ülkede.kıytırık filipinlere gittim orda bile heryer sıcak asfalt avrupa gitmediğim az yer kaldı ama heryer sıcak asfalt..biz hala çakıl asfalt devam..
doğru valla ben almanyaya fransaya gittim en kötü yolları bizim otobandan iyi valla

Çevrimdışı Londonn

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 16 Şubat 2012, 19:00:42 »
doğru valla ben almanyaya fransaya gittim en kötü yolları bizim otobandan iyi valla

şaka gibi gelcek ama almanyada bi köye gittik varna diye..pancar tarlaları vardı inanmıcaksınız o tarlalara giden yollar bile sıcak asfalt..abimde vw golfun weekend vardı belki diyor 8-9 sene olmus lastik alalı gıcır gıcır duruyordu..ayakkabılarınıda 6 ay boyamam yoldan toz gelmez o kadar temiz yollar..burda markete git gel ayakkabiler boya ister...

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 16 Şubat 2012, 19:03:36 »
şaka gibi gelcek ama almanyada bi köye gittik varna diye..pancar tarlaları vardı inanmıcaksınız o tarlalara giden yollar bile sıcak asfalt..abimde vw golfun weekend vardı belki diyor 8-9 sene olmus lastik alalı gıcır gıcır duruyordu..ayakkabılarınıda 6 ay boyamam yoldan toz gelmez o kadar temiz yollar..burda markete git gel ayakkabiler boya ister...
abi millet evde ayakkabıyla geziyo yine tertemiz. Benim de dayım almanyada köy gibi bir yerde yaşıyo istanbulun en merkezi yerinden daha temiz daha güzel. Köy dediğim yerde audi bmw opel bayisi var he ;D kocaman hastane benzinlikler süpermarketler falan.

Çevrimdışı Londonn

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 16 Şubat 2012, 19:54:35 »
abi millet evde ayakkabıyla geziyo yine tertemiz. Benim de dayım almanyada köy gibi bir yerde yaşıyo istanbulun en merkezi yerinden daha temiz daha güzel. Köy dediğim yerde audi bmw opel bayisi var he ;D kocaman hastane benzinlikler süpermarketler falan.

anlatmayla inanmıyor kimse..gidip görmeleri lazım..

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 16 Şubat 2012, 20:00:23 »
ülkelerin gelişmişliklerine ilişkin bazı ipuçları vardır. aklıma gelen ilk iki örnek, ülkelerin gelişmişlikleri, kaldırım yükseklikleri ile ters orantılıdır. şimdi düşünün bizde 5 cm yüksekliğinde kaldırım olduğunu. otopark mafyasına kalmazsa zaten belediye otopark olarak işletir orayı. ikincisi ise yağmur yağdığında akarsularının rengi. erozyon ile çamur rengine dönen nehirlerimizi hatırlayınız.

e aynı durum rüzgar erozyonu için de geçerli değil mi? bu kadar toz nereden geliyor?

Çevrimdışı Londonn

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 16 Şubat 2012, 20:03:57 »
ülkelerin gelişmişliklerine ilişkin bazı ipuçları vardır. aklıma gelen ilk iki örnek, ülkelerin gelişmişlikleri, kaldırım yükseklikleri ile ters orantılıdır. şimdi düşünün bizde 5 cm yüksekliğinde kaldırım olduğunu. otopark mafyasına kalmazsa zaten belediye otopark olarak işletir orayı. ikincisi ise yağmur yağdığında akarsularının rengi. erozyon ile çamur rengine dönen nehirlerimizi hatırlayınız.

e aynı durum rüzgar erozyonu için de geçerli değil mi? bu kadar toz nereden geliyor?

sana saysam terslikleri sıkılırsın okumaktan ve konu dışına çok çıkmış oluruz..sana %1500 hak veriyorum söyledikleirnde yani..