Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: polo nun üstündeki dunlop sports lastik sorunu  (Okunma sayısı 22667 defa)

Çevrimdışı tuncyapici

• [i]Volkswagen[/i] HARBİ YAŞAM TARZI...
polo nun üstündeki dunlop sports lastik sorunu
« : 15 Şubat 2012, 01:20:51 »
arkadaşlar size bir sorum olacaktı soru ben aracı aldım alalı orijinal dunlop sporst lastik var fakat bu kış şartlarında hiç memnun değilim üstünde 4 mevsim yazmasına rağmen en ufak karda dahi yola tutunma olanağı yok denecek kadar azz kullanan varmı bu lastikler yazlık mı yoksa yada bir nevi hız lastiğimi bu lastiği  kullanan polocu arkadaşlar yada bilgisi olanlar arkadaşlar yorumlar sizin

Ynt: polo nun üstündeki dunlop sports lastik sorunu
« Yanıtla #1 : 15 Şubat 2012, 01:44:50 »
dostum ankarada sağlam bi lastikçiye sorsana..daha iyi bilgi vericektir..bence en akıllı yol o olur..yani ben şuna karşıyım..bayi taktı diye degilde 30-40 milyara araba alıyoruz ucuz lastik takmayalım bence..kendi hayatımızı tehlikeye atmayalım derim ben..

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
« Yanıtla #2 : 15 Şubat 2012, 02:01:46 »
abi bende de hankook var allah için bir sorununu görmedim ama opele bakın. corsaların en boşunda essentialarda bile continental lastik var abi

« Yanıtla #3 : 15 Şubat 2012, 02:27:48 »
kış koşullarında standart binek lastiklerinden ne beklediğinizi anlamakta zorlanıyorum  :)

5. viteste bile patinaja kalsa şaşırmam.

Ankara kışıda bu sene çok sert gidiyoru duyduğumuza gördüğümüze göre.

4 mevsim olsa bile bir kar lastiği değildir sonuçt,  sıfıra yakın hatta eksi derecelerde hele karda hiç bir marifeti kalmaz yuvarlanmaktan başka   

Çevrimdışı TEYOLOGY

Otomobil
    (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #4 : 15 Şubat 2012, 02:51:01 »
arkadaşlar eğri oturalım doğru konuşalım. dunlop iyi bir lastik değildir. doğuş Türkiye'ye getirilen araçlarda ucuza kaçmıştır.

Allah seni bildiği gibi yapsın doğuş.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

« Yanıtla #5 : 15 Şubat 2012, 07:09:03 »
Dunlop nasıl iyi bir lastik değildir arkadaşlar. Dünyanın en önde gelen lastik üreticinlerinden biridir. 4 mevsim diye bir lastik türü yokturi üzerinde yazıyorsa da aldanmayın. Lastikler ya yaz lastiğidir ya da kış lastiğidir.

« Yanıtla #6 : 15 Şubat 2012, 11:13:30 »
istanbul karında mille sokaktan çıkamazken ben, hankooklarla sefaköyden ikitelliye ara sokakladan gittim geldim bi kez kalmadı :))

Çevrimdışı barut

« Yanıtla #7 : 15 Şubat 2012, 11:19:52 »
4 mevsim diye tabir edilen hiçbir lastik yoktur bu sadece yurdum insanını kandırmadır.Bende dunlop sports aldım alma sebebimde yağmur performansından dolayı. İzmir karadeniz gibi bol yağmurludur ve şuana kadar ( yaklaşık 2000km olmuştur ) sorun çıkarmadı. Geçenlerde nasıl olduysa kar yağdı kardaki ve buzdaki hareketleri çok garipti :D

Çevrimdışı barut

« Yanıtla #8 : 15 Şubat 2012, 11:21:06 »
bu arada tr üretimi dunlop goodyear fabrikası çıkışlıymış.

« Yanıtla #9 : 15 Şubat 2012, 12:07:55 »
arkadaşlar öncelikle herkese selamlar. ben yıllar varki bindiğim arabalarda mıchelın harici lastik kullanmadım ama polo aracımı alırken özellikle dunlop lastik olanını bayiden seçtim. malum bridgestone be hankook lastik sesi yapıyor. ve şunu rahatlıkla söylemek isterim orjinal germany malı olmak kaydı ile bir daha dunlop harici bir lastik kullanmam. dunlop gayet kaliteli, lastiğin esnemesini araç kullanırken gayet net bi şekilde hissdebiliyorum.

« Yanıtla #10 : 15 Şubat 2012, 12:10:11 »
Bendede fabrika cikisli dunlop var 4 mevsim 3.viteste dahi patinaj cekiyordu karda,lakin 4 mevsim lastikte karda pek bi performans yere tutunma bekleyemeyiz
R 1 3 5
L  +++
    2 4

Çevrimdışı tuncyapici

• [i]Volkswagen[/i] HARBİ YAŞAM TARZI...
« Yanıtla #11 : 15 Şubat 2012, 21:54:14 »
barut.... kardeşim aynı sendeki sorun dan şikayetim var karda bir garip araba altımdan fırlayacak gibi oldu şimdi arabayı çıkatmıyorum zaten bende ama dediğin gibi yağmurda güzel
arkadaslar dogru 4 mevsim diye lastik yok bu bir kandırmaca ama su da bir gerçek benim skoda favoritim vardı bundan önce hiç kış lastiği almadım da takmadım da hep 4 mevsim di en son satmadan 1 sene kadar önce kumho aldım 4 mevsim harbi çok memnundumkısın yazın yağmur çamur kullandım sıkıntı olmadı hiç sorun yaşayıp bir yerde kalmadım...
ama kumko yu dunlop ile kıyas yaptığımda dunlop koca bir 0 (sıfır) diyorum bence tesekkürler lastikçiye soracam arkadaşlar valla doğru

Çevrimdışı TEYOLOGY

Otomobil
    (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #12 : 16 Şubat 2012, 01:54:34 »
Dunlop nasıl iyi bir lastik değildir arkadaşlar. Dünyanın en önde gelen lastik üreticinlerinden biridir. 4 mevsim diye bir lastik türü yokturi üzerinde yazıyorsa da aldanmayın. Lastikler ya yaz lastiğidir ya da kış lastiğidir.

çok güzel. nasılsa yaz da gelecek. dunlop ların sıcakta yol tutuşlarının nasıl olduğuna dair yorumları bu başlık altında kullanıcılarından yine görmek isteriz. hızlı girilen virajlarda ciyaaak sesleri "dokunma baba yorgun" der gibi kulaklarınızı tırmalayacak. neden bir michelin yok aracımda veya bridgestone'un üst modelleri veya continental yok aracımda diyeceksiniz.

dunlop'da da her lastik firmasında olduğu gibi iyi fakat pahalı modellerine karşın vasat ama ucuz modelleri var. maalesef doğuş polo da ucuza kaçmıştır. ve dunlopun alt modelleri, performans anlamında maalesef rakiplerinden birkaç gömlek geride.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
« Yanıtla #13 : 16 Şubat 2012, 02:04:17 »
araba ucuz(!) ya, tak dunlopu gitsin. her yerden düzüyoruz nasıl olsa, var bir de lastikten düzelim ne olcak kimsenin sesi çıkmıyo nasıl olsa. versinler bi sis farına 900 lira para elleme.