Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: POLO LPG ÖNERİLERİ(ACİLLLL)  (Okunma sayısı 45459 defa)

POLO LPG ÖNERİLERİ(ACİLLLL)
« : 26 Haziran 2012, 19:12:52 »
2012 polo aracıma lpg taktırmak istiyorum.benzinle km ye 300-310 yakıyor ş.içinde.taktıran arkadaşların düşüncelerini paylaşmasını rica ediyorum.en iyi lpg kitinin prins olduğunu söylediler benim de aklıma yattı.prins(hollanda) enjektörlü kite 1900,keihin(japon) enjektörlü kite ise 2450 tl dediler maraşta.yalnız aklımda kalan sorular var:
1)lpg yi volkswagen servisi takmıyor ben dışarda taktırmak zorundayım.dışarda taktırınca garantisi bozulur mu
2)simit tank mı ,silindir tank mı hangisi daha mantıklı
3)arabam motor arıza lambası yakar mı.
polosuna lpg taktıran arkadaşlar varsa hangi lpg kitini taktırdı bilgilerini paylaşşırsa sevinirim

Ynt: POLO LPG ÖNERİLERİ(ACİLLLL)
« Yanıtla #1 : 26 Haziran 2012, 19:20:20 »
motor arıza lambası yanabilir.
şansa o iş.
kiminde yanıyor kiminde yanmıyor. ama yanarsa yansın problem etme alışıyorsun bir süre sonra.
ikinci olarak ben japon enjektör olanı tercih ederim.
ama BRC ya da LANDİRENZO da düşünebilirsin.
simit tank öneririm %100
Bir GOLF görürsün<br /><br />Çooook beğenirsin  Kolay  elde edersin  Zor vazgeçersin....
[/font]

« Yanıtla #2 : 26 Haziran 2012, 19:49:12 »
simit tankta stepne boşa çıkıyor ama.silindir takılırsa sadece bagajı daraltıyorsun

« Yanıtla #3 : 26 Haziran 2012, 20:03:33 »
şimdi şöyle bi mantık var.
simit takıp stepneyi bagaja koyarsan aynı hesaba geliyor.
ama stepneyi çıkarırsan bagaj hacminden avantaja geçiyorsun.
artık sıfır arabaların bir çoğuna stepne koyulmuyor.
bi tane kompresör, bi tanede lastik tamir kiti alırsın devam edersin yoluna.
ben şahsen öyle yapıyorum.
Bir GOLF görürsün<br /><br />Çooook beğenirsin  Kolay  elde edersin  Zor vazgeçersin....
[/font]

« Yanıtla #4 : 26 Haziran 2012, 21:43:02 »
ben maraşta 1 ay kadar önce poloma lpg taktırdım. prins marka 1900 lira olan kit. şehir içinde-dışında, klima açık yada değil fark etmez. aracımdan şuan gayet memnunum, ekonomi, konfor vs vs sorun sıkıntı yok  çok şükür. arıza ışığı bir kez yandı, usta bir ayar çekti şuan sorun yok. simit lpg taktırdım. zaten bagaj küçük bir de silindir depo ile tamamen bagaj kullanılmaz yapmaya gerek yok. bir tane lastik tamir kiti attım bagaja devam ediyorum. daha öncede çok konuşuldu ama bir kez daha söylemeliyim. lpg de önemli olan kit değil montajı yapan ustadır! benim ustam da prins tak kafan rahat olsun dedi... bende öyle yaptım, şuanda kafam gayet rahat çok şükür.

« Yanıtla #5 : 26 Haziran 2012, 21:45:34 »
bu arada prinsin japon enjektörlü olan kitini daha çok büyük haciml motorlara ve çalışma sistemi farklı olanlara takıyoruz dedi usta. polo için yani 1.4 vw için gerek yok, zaten prins siz taktırabilin diye maliyet düşürmek için bu enjektörü geliştirdi dedi...

« Yanıtla #6 : 27 Haziran 2012, 13:34:36 »
ben plakayı almadan lpg taktırdım. ve 2 aydır kullanıyorum. ne motor arıza lambası yanıyor nede başka bir sorunu var. simit depo taktırıp istepneyi eve aldım yıllardır araba kullanırım daha hiç teker değiştirmek zorunda kalmadım. o yüzden simit taktırdım. ben landirenzo taktırdım italyan malı ve çok güzel yakıt verimi alıyorum 22-25 kuruş arasında yakıyor. şehir içi. beninde 35 kuruş yakıyordu.  garanti konusuna gelince sadece motor garantisini bozuyor onun garantisinide 2 yıl zaten landirenzo veriyor.

kesinlikle tavsiye ederim

« Yanıtla #7 : 27 Haziran 2012, 21:24:03 »
tüm yorumlarınız için teşekkür ediyorum.sağolun polocular.o zaman prinsi takalım inşallah

« Yanıtla #8 : 27 Haziran 2012, 23:42:27 »
ben plakayı almadan lpg taktırdım. ve 2 aydır kullanıyorum. ne motor arıza lambası yanıyor nede başka bir sorunu var. simit depo taktırıp istepneyi eve aldım yıllardır araba kullanırım daha hiç teker değiştirmek zorunda kalmadım. o yüzden simit taktırdım. ben landirenzo taktırdım italyan malı ve çok güzel yakıt verimi alıyorum 22-25 kuruş arasında yakıyor. şehir içi. beninde 35 kuruş yakıyordu.  garanti konusuna gelince sadece motor garantisini bozuyor onun garantisinide 2 yıl zaten landirenzo veriyor.

kesinlikle tavsiye ederim
Hocam ben benzinliyle 25-27 krş yakıyorum zaten. 20krş altında yakmıyorsa lpg ye gerek yokmuş bence. :-\
Deutsch spreche,schwer spreche,VW fahre O.o

« Yanıtla #9 : 02 Temmuz 2012, 17:38:56 »
Hocam ben benzinliyle 25-27 krş yakıyorum zaten. 20krş altında yakmıyorsa lpg ye gerek yokmuş bence. :-\
hocam siz 25-27 krş yakıyorsanız eğer polo ile, lpg de 15 krş tan fazla yakmazsınız rahat olun ;)
bu arada ben 20 krş altında yakıyorum şuan. inşallah lpg yaz boyunca hep böyle olur... malum 2 ay önce 2.70 lerdeydi, şuan maraşta 1.88 den alıyorum...
« Son Düzenleme: 02 Temmuz 2012, 17:40:48 Gönderen: kayıpşehir »

« Yanıtla #10 : 31 Ekim 2012, 22:08:26 »
arkadaşlar tüp taktırdığınızda muayene zamanı stepneyi ne yapacaksınız? bildiğim kadarıyla TÜV stepneyi sabit istiyor.. bagaja koymak yada lastik tamir kitini kabul etmiyor.
BeN GiDeRiM aDıM KaLıR DoSTLaR BeNi HaTıRLaSıN...
http://img2.imageshack.us/img2/4124/dsc028421custom2.jpg

« Yanıtla #11 : 01 Kasım 2012, 03:46:28 »
stepne baglantisi uygun degil diye hafif kusurla geciyor 2 hafta once girdik muayeneye ni sorun olmadi

« Yanıtla #12 : 01 Kasım 2012, 21:52:03 »
2 yıl önce, kalosumla  stepnesiz-sorunsuz-kusursuz olarak muayeneden geçmiştim... şuan uygulama nasıl bilmiyorum...

« Yanıtla #13 : 20 Mart 2014, 15:43:18 »
Arkadaşlar bende brc var araç lpg ye geçince bi saçmalıyor ilk lpg ye geçince eğer yol açık ve ilerliyorsam sıkıntı yok canavar gibi gidiyor ama ışıklarda durduğumda tekrar vitesi takıp gaza basarken araba bi titriyor stop ediyor neden olabilir ? ama dediğim gibi ilk çalştırdığımda yol akıcı ise 3-5 km yol gittikten sonra ışıklarda da dursam bi sıkıntı yok ilk geçişten sonra oluyor :s