Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: polo gti chip tuning  (Okunma sayısı 11317 defa)

polo gti chip tuning
« : 04 Şubat 2012, 19:44:24 »
arkadaşlar bi abimiz polo gti aldı ve chip tuning yaptırmak istiyor tanmini olarak kaç hp elde ederz ?

Ynt: polo gti chip tuning
« Yanıtla #1 : 04 Şubat 2012, 20:22:06 »
180 yetmiyor galiba arkadasa
GT

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
« Yanıtla #2 : 04 Şubat 2012, 21:35:32 »
180 yetmiyor galiba arkadasa
+1

1.4 motora 180 hp bile çok. daha ne istiyor ki. çok aman aman birşey elde edebileceğini zannetmiyorum ve yakıt tüketimi çok artar. bence chip tuning yaptırmak istiyosa +hp ile ilgili değil yakıt tasarrufu ile ilgili olmalı.

« Yanıtla #3 : 04 Şubat 2012, 22:30:18 »
*210hp'ye kadar sorunsuz alınabilir.
*İsteğe bağlı olarak soft bir yazılımla yakıt tüketimi düşürülebilir. Standart yazılımla bile yapıldığında normal kullanımda yakıt tüketimi 100km'de 0,1-0,2 lt kadar düşer.

Düşünüyorsanız garantili olarak Alman Vmax yazılım için yardımcı olurum.

« Yanıtla #4 : 04 Şubat 2012, 22:47:03 »
kendisinde type r vardı ondan sonra 180 kesmedi sanırım . birde polo r body kiti bulabileceğimiz bir site varmı . e bay dan baktm göremedm

« Yanıtla #5 : 04 Şubat 2012, 22:50:14 »
*210hp'ye kadar sorunsuz alınabilir.
*İsteğe bağlı olarak soft bir yazılımla yakıt tüketimi düşürülebilir. Standart yazılımla bile yapıldığında normal kullanımda yakıt tüketimi 100km'de 0,1-0,2 lt kadar düşer.

Düşünüyorsanız garantili olarak Alman Vmax yazılım için yardımcı olurum.

Eğer 210 hp ye kadar alabilrsek çok iyi . hedefi 250 hp ama 1.4 motora zararlı olabilirmi orası biraz kafa karıştırıcı  :-\

« Yanıtla #6 : 04 Şubat 2012, 22:55:45 »
Orjinal motor üzerine 250hp olmaz,mutlaka turbo  enjektör intercooler büyütmek lazım. Egsoz sistemini elden geçirmek ve daha rahat hava almasını sağlamak için hava filtresini değiştirmek gerekir. Bu arada ufak bir düzeltme 215hp veriyor Vmax. Almanya'da ki web sitesi:
http://www.vmax-performance.de/shop/index.php?cat=c10042_1-4-TFSI-180-PS.html

Türkiye distribütörü arkadaşım olur,oradaki fiyata takılmayın ben size fiyat konusunda yardımcı olurum  :tamamdir

« Yanıtla #7 : 04 Şubat 2012, 23:49:46 »
chip olayı yakıttanda tasarruf ettiriyorlar diyorlar.daha hızlı gidiyor ve yakıtta cimri..pek inandırıcı degil gibi ama..konu ile alakalı bilgisi olan varsa paylaşırsa güzel olur..tşler simdiden
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2012, 23:50:16 Gönderen: Londonn »

« Yanıtla #8 : 05 Şubat 2012, 04:26:00 »
chip olayı yakıttanda tasarruf ettiriyorlar diyorlar.daha hızlı gidiyor ve yakıtta cimri..pek inandırıcı degil gibi ama..konu ile alakalı bilgisi olan varsa paylaşırsa güzel olur..tşler simdiden

+1
fabrika çıkışı nie öle deil gibi bi soru geliyor akla ???
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

« Yanıtla #9 : 05 Şubat 2012, 11:39:58 »
Otomobiller üretilirken motorlar gerçek performansının altında bir yazılımla piyasaya çıkartılırlar. Bunun nedeni motoru koruma altına sağlamaktır. Ancak bazı yazılım uzmanları otomobillerin yazılım haritasında değişiklik yaparak otomobilin güç bandını kişisel ihtiyaçlara veya kullanım zevkine göre ayarlayabilirler. İşte chip tuning buna deniliyor. Aslına bakarsanız chip eski bir isimdir,eski otomobillerin beyninde küçük chipler vardı ve bu yazılımlar o chiplerde olurdu,yeni yazılımlar yeni chiplere yüklenir veya eski chiplerin üzerine yazılırdı bu yüzden adına chip tuning denirdi. Yeni teknoloji otomobillerin beyninde chipler genelde ana boarda entegre olduğundan yazılım güncellenerek aynı işlem yapılıyor ve bunun adıda software ama biz ağız alışkanlığı ile chiptuning demeye devam ediyoruz :) Şu an epeyce yaygın olan chip tuning olayı kontrolsüz bir şekilde uygulanmakta. Aracınızda hayati önem taşıyan bu işlemi profesyonel insanlara yaptırmanız. Neden: Bu işi dünya çapında ciddi olarak yapan firmalar (Vmax,Revo,APR,Superchips vb.) kendilerine test için gönderilen motorlar üzerinde çalışarak bu yazılımları gerçekleştiriyorlar. Önce yazılım haritası inceleniyor,buna göre haritada iyileştirmeler yapılarak yazılım güncelleniyor,güncellenen yazılımla motorlar 10bin km çalıştırılıyor,10bin km sonra motor içi açılarak yaşanan herhangibir deformasyon varmı kontrol ediliyor. Varsa eğer nedeni araştırılıp o hata giderilip yeniden deneniyor doğru yazılıma ulaşıncaya kadar bu işlem tekrar ediliyor. Şimdi ben size sadece bir tek işlemi yazdım ama inanın bu yazılımlar piyasaya çıkarılmadan önce benim de bilmediğim pek çok testten geçiyor. Yerli yazılımlar ise yurtdışında ki kadar imkana sahip olmadığından testlere falan girmiyor. Harita inceleniyor,biraz boost açılıyor (turbo basıncı) bu basınca biraz hava katalım,yakıtıda buna göre ayarlayalım diyip hazırlanıyor ondan sonra saldım çayıra mevlam kayıra denilip yollara salıveriliyor  :) Kırılan bir motor olduğunda inceleniyor haaa burada hata yapmışız biraz daha benzin verelim araba fakire kalmasın denilerek yazılıa bir  update çekiliyor devam  :D Bu nedenle benim önerim aracınıza bu tarz bir uygulama yaptıracaksanız 3-5 fazla verip profesyonel bir firmadan bunu tedarik etmeniz  :tamamdir

« Yanıtla #10 : 05 Şubat 2012, 12:15:28 »
Otomobiller üretilirken motorlar gerçek performansının altında bir yazılımla piyasaya çıkartılırlar. Bunun nedeni motoru koruma altına sağlamaktır. Ancak bazı yazılım uzmanları otomobillerin yazılım haritasında değişiklik yaparak otomobilin güç bandını kişisel ihtiyaçlara veya kullanım zevkine göre ayarlayabilirler. İşte chip tuning buna deniliyor. Aslına bakarsanız chip eski bir isimdir,eski otomobillerin beyninde küçük chipler vardı ve bu yazılımlar o chiplerde olurdu,yeni yazılımlar yeni chiplere yüklenir veya eski chiplerin üzerine yazılırdı bu yüzden adına chip tuning denirdi. Yeni teknoloji otomobillerin beyninde chipler genelde ana boarda entegre olduğundan yazılım güncellenerek aynı işlem yapılıyor ve bunun adıda software ama biz ağız alışkanlığı ile chiptuning demeye devam ediyoruz :) Şu an epeyce yaygın olan chip tuning olayı kontrolsüz bir şekilde uygulanmakta. Aracınızda hayati önem taşıyan bu işlemi profesyonel insanlara yaptırmanız. Neden: Bu işi dünya çapında ciddi olarak yapan firmalar (Vmax,Revo,APR,Superchips vb.) kendilerine test için gönderilen motorlar üzerinde çalışarak bu yazılımları gerçekleştiriyorlar. Önce yazılım haritası inceleniyor,buna göre haritada iyileştirmeler yapılarak yazılım güncelleniyor,güncellenen yazılımla motorlar 10bin km çalıştırılıyor,10bin km sonra motor içi açılarak yaşanan herhangibir deformasyon varmı kontrol ediliyor. Varsa eğer nedeni araştırılıp o hata giderilip yeniden deneniyor doğru yazılıma ulaşıncaya kadar bu işlem tekrar ediliyor. Şimdi ben size sadece bir tek işlemi yazdım ama inanın bu yazılımlar piyasaya çıkarılmadan önce benim de bilmediğim pek çok testten geçiyor. Yerli yazılımlar ise yurtdışında ki kadar imkana sahip olmadığından testlere falan girmiyor. Harita inceleniyor,biraz boost açılıyor (turbo basıncı) bu basınca biraz hava katalım,yakıtıda buna göre ayarlayalım diyip hazırlanıyor ondan sonra saldım çayıra mevlam kayıra denilip yollara salıveriliyor  :) Kırılan bir motor olduğunda inceleniyor haaa burada hata yapmışız biraz daha benzin verelim araba fakire kalmasın denilerek yazılıa bir  update çekiliyor devam  :D Bu nedenle benim önerim aracınıza bu tarz bir uygulama yaptıracaksanız 3-5 fazla verip profesyonel bir firmadan bunu tedarik etmeniz  :tamamdir

gerçekten çok açıklayıcı oldu teşekkürler

« Yanıtla #11 : 05 Şubat 2012, 12:21:37 »
Ben dilim döndüğünce bildiklerimi yazdım,biraz olsun işinize yaradıysa ne mutlu bana :)

« Yanıtla #12 : 05 Şubat 2012, 16:04:16 »
hocam çok güzel açıklamışsınız lakin ben türkiyedeki uygulamalara da deyinmişiniz oraya takıldım!Bu ülkede insanın önemi yok ki araç motorunun olsun!ilk ameliyatlar,ilk ilaçlar,ilk deneyler de hep benim gariban milletim üzerinde denenmiyor mu?Nasrettin hocanın ''ya tutarsa'' mantıgıyla :(
GT

« Yanıtla #13 : 05 Şubat 2012, 19:54:32 »
+1453
teşekkürler gani
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb