Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: polo dijital km göstergesini dijital devir göstergesine çevirmek ???  (Okunma sayısı 12759 defa)

arkadaşlar youtubeda gezinirken çok ilginç bir video buldum!kilometre göstergesini dijital devir sayacına çeviren bir mod varmış .size direkt adamın yaptığı yorumu aktarıyorum:

Its really easy. No electronic needed. Just press and hold trip button and start engine. Then relase button. then you are in service mode. just press this button again and choose digital revolution meter :) You will recognise it :)

araba gelince ilk deneyeceğim şey bu olacak ve bu mod 6n de yapılmış herhangi bir değişiklikte yapılmamış.bur bir myth mi yoksa gerçek mi ? link vermek serbestse verebilirim  :)

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
Link eklede bakalım neymiş merak ettim.

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
Kontağı aç, Trip tuşuna basılı tutuarak kontağı kapat, kontağı aç tripten çekmeden. Sonra tripden çek elini. Karşına menü gibi bir şey gelir.

Trip butonuyla 1den 7ye kadar fonksiyon seçmesi lazım tam hatırlamıyorum. 7. fonksiyona gel deviri o gösterir.
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

http://www.youtube.com/watch?v=eWeERgSMQFI    VW Polo 6N digitalni otackomer / digital revolution meter
link burada arkadaşlar . g60 tekrardan trip meterı ve sıfırlanabilir trip meterı geri almak için hangi kademeye döndürmemiz gerekir bir bilgin varmı ? yanlışlıkla trip meterı sıfırlama ihtimalimiz var mı  :)

Çevrimdışı shark_vdb

• Shark Style Polo
Bu olayı deneyen oldumu aramızda. Bi de yaptıktan sonra bi geriye dönüşü olmayan problem çıkmasın sonra :S

Çevrimdışı G60

• Otomobil
Ben kullanıyorum, aracı kapattığınızda gidiyor fonksiyon. Her seferinde yapmak istemezsiniz sıkılınca. :)
Göstergenin test menüsü aslında yaptığımız olay.

Sıfırlanabilir km hakkında bir fikrim yok, büyük ihtimal sıfırlanır. :)
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
bu durumda göstergeden hız ve diğer ayarlarıda görmemiz gerekmiyormu?

Çevrimdışı mcsahan

• onsekiz at, onaltı valvit
cordobada çalışmadı :)

Çevrimdışı G60

• Otomobil
6N, Corrado, MK3, eski Passat'larda falan oluyor abi.

Çevrimdışı mcsahan

• onsekiz at, onaltı valvit
poloda olan her şey oluyor aslında. inspection söndürm falan aynı ama bu olmadı.
belkide komutu farklı olabilir. bende total ve trip aynı ekranda alt alta, belki ondandır.
digital klimadan da yapılıyordur belki :)

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
sorunları bitirdik artık nelerle uğraşıyoruz millet forum görsün  ;)

6n2 de oluyormu bu şimdi  gidip denicem bak çok hoşuma gitti :D
PoLo BiR Ya$aM TarzıdıR.!

Ben denedim olmadı ve kilometre sıfırlandı.Ama bunu yaptıktan sonra tabi biraz fazla uğraştım kapılar açılınca merkezi kilit tekrardan kilitlemeye başladı.Bunun sebebi ya düğmelerle oynarken yanlış birşeyler oldu karıştı yada zaten tekleye merkezi kilit pompası tesadüfen bu olay sonrası iyice şaşırdı:) artık nedir sorun tam bilemiyorum.