Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Polo BlueMotion ve 1.2 TDI kullanıcıları...  (Okunma sayısı 107516 defa)

Çevrimdışı AG0463

• Kişisel Mesajımı da PM atıyım oldu olucak.
Ynt: Polo BlueMotion ve 1.2 TDI kullanıcıları...
« Yanıtla #28 : 28 Aralık 2011, 00:58:01 »
herhangi bi bilgim yok ancak koltuklarla ilgili olarak. o arkası dediğiniz ön koltukların arkası deil. arka koltukları 180 dereceye yakın katlayabilmek icin arka koltukları cıkarıp araya koymuslar. arka koltukların alt tarafı yani onlar =)
GTD

« Yanıtla #29 : 28 Aralık 2011, 07:38:53 »
herhangi bi bilgim yok ancak koltuklarla ilgili olarak. o arkası dediğiniz ön koltukların arkası deil. arka koltukları 180 dereceye yakın katlayabilmek icin arka koltukları cıkarıp araya koymuslar. arka koltukların alt tarafı yani onlar =)

Çok faydalı bir şey. Koskoca takım dolabını bile yükledim arabaya... ;)

Çevrimdışı MasterWK

• İnş Müh.
« Yanıtla #30 : 28 Aralık 2011, 10:31:54 »
arkadaşlar,

Dizel araç almayı düşünenlerdenim ancak sürekli araştırıyorum. Yurt dışı forumlarda insanlar 1.6 TDİ yeni filtreli comman rail motorlarda kan ağlıyor.
İnsanlar nefret etmişler . şok oldum.
1-DPF(dizel filtre) ışık sorunu hep var. Araba 2 haftalık servise gidiyorlarmış. Satıcılar 4. viteste 100 kmyapın diye öneriyorlarmış. Yeni arabada olur mu bu ?:))
2-benzin tüketimi yalan diyorlar. çok fark varmış. 40mpg yani 5.88 lt karma yolda bile düşemedik diyorlar.
3- birinde de koltuk katlanmış fotosu var. Koltuk arkaları orjinal fotodan çok farklı.
bkn
http://evingar.www.idnet.com/polo_review.html

diğer yorumlar. tabi ingilizce ama translate yada bilen birilerine okutun.
Benzer sorunlar Özellikle DPF ışık yanma sorunu. Filtreden dolayı araba aniden şehir içinde hızlanıyormuş gibi sorunlar yaşan var mı?

http://www.autoexpress.co.uk/carreviews/firstdrives/235775/vw_polo_16_tdi.html

1. dizel filtre sorununu bu forumda hiç duymadım. + her şikayet sonucu ürünlerdeki sorunlar giderilir yeni üretimlerde.
arada yüksek devir yapınca (2bin üstü) sorun olmadığını duydum. Yüksek devirin nedeni o parçanın ısısını arttırıp filtredeki kurumları yok etmek.
2. yakıt tüketimi kışın artıyor(kış verileri baz alınmış), hatta veriler haftalık düzenlenmiş ki bunun günlere dağılımında gün içinde kısa mesafe yol aldığını gösterir. Kış + Kısa mesafe = Fazladan tüketim.
Ama yazın tadına doyamıyorsun dizelin
3. arka koltuktaki oturduğumuz yer orda gözüken. farkın nedeni üstteki fotoğraf deri kaplama, alttaki normal kumaşlı gelen polo.
Otomobil özgürlüktür...

« Yanıtla #31 : 28 Aralık 2011, 21:32:46 »
Evet arka koltuklar ama malzeme farkından kaynaklanan kötü görüntüyü kastetmiş sahibi. İnternette bulunan fotoğraflar donanımlı aracın olabilir. İnsanlar alırken heyecandan dikkat etmeyebiliyorlar. üzülür insan 40.000 verinde kumaş kaplama görünce tabi

« Yanıtla #32 : 28 Aralık 2011, 21:41:48 »
1. dizel filtre sorununu bu forumda hiç duymadım. + her şikayet sonucu ürünlerdeki sorunlar giderilir yeni üretimlerde.
arada yüksek devir yapınca (2bin üstü) sorun olmadığını duydum. Yüksek devirin nedeni o parçanın ısısını arttırıp filtredeki kurumları yok etmek.
2. yakıt tüketimi kışın artıyor(kış verileri baz alınmış), hatta veriler haftalık düzenlenmiş ki bunun günlere dağılımında gün içinde kısa mesafe yol aldığını gösterir. Kış + Kısa mesafe = Fazladan tüketim.
Ama yazın tadına doyamıyorsun dizelin
3. arka koltuktaki oturduğumuz yer orda gözüken. farkın nedeni üstteki fotoğraf deri kaplama, alttaki normal kumaşlı gelen polo.

Ben zaten Vw hayranıyım. Alıcam kesin ama araştırdıkça sorun yaşayan insanları da araştırıyorum.
Tam dizel alma kararı vermişken, comman rail DPF sorunlarının çok olduğunu gördüm. VW için demiyorum zaten Başka markalarda da var . Ford'un CR motorlarında da partikül yakmak için katkı koyup 400 derece sıcaklıkta yakılabiliyormuş. Ama Vw'de katkısız mutlaka zun yol yapın yüksek devir yapın 800 derece sıcaklıkta yanabiliyormuş. Diğer forumlar da da yazdım bi arkadaş servislerde çalışan tanıdığına danışmış O da aynı şeyi söylemiş COMMAN RAİL DİZELLER kısa mesafe şehir içi kullanıcılarına uygun değil. O yüzden CR olmayan dizel almış arkadaş. Sorun yaşayan oranı düşüktür belki % 1 bile çok yüksek oran. Hatta Dizel partikül filtrenin devre dışı bırakılması (Q7 lerde) nasıl olur diye yazılar var.

« Yanıtla #33 : 28 Aralık 2011, 21:53:33 »
Ben zaten Vw hayranıyım. Alıcam kesin ama araştırdıkça sorun yaşayan insanları da araştırıyorum.
Tam dizel alma kararı vermişken, comman rail DPF sorunlarının çok olduğunu gördüm. VW için demiyorum zaten Başka markalarda da var . Ford'un CR motorlarında da partikül yakmak için katkı koyup 400 derece sıcaklıkta yakılabiliyormuş. Ama Vw'de katkısız mutlaka zun yol yapın yüksek devir yapın 800 derece sıcaklıkta yanabiliyormuş. Diğer forumlar da da yazdım bi arkadaş servislerde çalışan tanıdığına danışmış O da aynı şeyi söylemiş COMMAN RAİL DİZELLER kısa mesafe şehir içi kullanıcılarına uygun değil. O yüzden CR olmayan dizel almış arkadaş. Sorun yaşayan oranı düşüktür belki % 1 bile çok yüksek oran. Hatta Dizel partikül filtrenin devre dışı bırakılması (Q7 lerde) nasıl olur diye yazılar var.
Yeni CRTDİ motor sahibi olan arkadaşlardan yorumlar gelirse sevinirim. DPF sorunu mitini ortadan kaldıralım.
"40.000 km deyim standart servis dışınıda servise gitmedim, hiç sorun yaşamadım". yorumları duymak isterim.

Çevrimdışı AG0463

• Kişisel Mesajımı da PM atıyım oldu olucak.
« Yanıtla #34 : 29 Aralık 2011, 00:36:23 »
20bin oldu benim. 15bin de girdim servise. sık sık yuksek devirli kullandığım icin daha bi sorun cıkmadı =) cıkmaz da umarım =)
GTD

« Yanıtla #35 : 29 Aralık 2011, 20:48:28 »
saol dostum 1.6 TDİ hayalime devam edeyim.

Çevrimdışı n3co

• 6R l Haxball
« Yanıtla #36 : 03 Ocak 2012, 23:20:03 »
20bin oldu benim. 15bin de girdim servise. sık sık yuksek devirli kullandığım icin daha bi sorun cıkmadı =) cıkmaz da umarım =)

bende 1.2 ile hiç bir sorun yaşamadım, galiba bende yüksek devirde kullanıyorum aracı  :tavazn: şaka bir yana 1.2 ile cok basıyorum bir gün turbo motor vs elime alacam korkuyorum.
google.com > En Güncel Polo Sitesi.

« Yanıtla #37 : 04 Ocak 2012, 19:17:20 »
bende 1.2 ile hiç bir sorun yaşamadım, galiba bende yüksek devirde kullanıyorum aracı  :tavazn: şaka bir yana 1.2 ile cok basıyorum bir gün turbo motor vs elime alacam korkuyorum.

75 bg in umulmayacak derecede ki verdiği gücü hissetmek için basacaksın arkadaş  :tamamdir

Çevrimdışı guney01

• Bluemotion Polo
« Yanıtla #38 : 05 Ocak 2012, 18:49:38 »
 sahi bizim bluemotionlarda turbo var mı?

Ben şehir içi çok basmıyorum yakıt tüketimim 5,5 civarı (şehir içi) 14 bin oldu km, bakıma giderim gelecek ay...

« Yanıtla #39 : 05 Ocak 2012, 19:28:01 »
sahi bizim bluemotionlarda turbo var mı?

Ben şehir içi çok basmıyorum yakıt tüketimim 5,5 civarı (şehir içi) 14 bin oldu km, bakıma giderim gelecek ay...

ruhsatta bile yazıyor 1,2 TDI diye  :(

« Yanıtla #40 : 05 Ocak 2012, 19:29:29 »
sende 5,5 bende 6,2 .. peki bu üstün zekalı alaman miyendizler hangi şehirin içinde sürmüşler de 4,1 ortalamayı görmüşler. vallahi ole bi yer varsa hemen taşınmalı  :D ;D

Çevrimdışı guney01

• Bluemotion Polo
« Yanıtla #41 : 06 Ocak 2012, 09:26:49 »
sende 5,5 bende 6,2 .. peki bu üstün zekalı alaman miyendizler hangi şehirin içinde sürmüşler de 4,1 ortalamayı görmüşler. vallahi ole bi yer varsa hemen taşınmalı  :D ;D

bende bazen 4 küsür değerler görebiliyorum şehiriçi ama çooookkk sakin kullanman gerekiyor aracı. Yavaş ve bağırtmadan :))