Gönderen Konu: Polo BlueMotion' um - Resim Günceli  (Okunma sayısı 36400 defa)

Çevrimdışı kemal_koker

• Profili Görüntüle
Ynt: Polo BlueMotion' um - Resim Günceli
« Yanıtla #56 : 28 Mart 2012, 00:00:30 »
valla ortalamayı bluemotion adlı kullanıcı soyledı :D mazotun lıtre fıyatı da shell de 4.02 :D gerisini de hesap makinası çarptı :D

elçiye zeval olmaz :D 13.7 kuruş :D

Çevrimdışı Londonn

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 28 Mart 2012, 00:06:26 »
dizellere vergileri bindirceklermiş diye duydum..yani hem benzinliden daha pahalı araç hemde benzin fiyatlarına eş deger oldu dizel hemde vergi çoğalıcakmış...bi an 1.4 benzinli aldığıma seviniyorum..çokta havadar orası bi baska :D
« Son Düzenleme: 28 Mart 2012, 00:07:05 Gönderen: Londonn »

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 28 Mart 2012, 00:25:47 »
biz yakıta daha çok vergi ödüyoruz zaten :D

Çevrimdışı Londonn

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 28 Mart 2012, 00:40:01 »
yani orası öyle ama dizeller 40.000den aşağı yok gibi..yani bluemotion 41.5 aldık işte bilmiyorum ne kadar vergi gelicek falan..biz aldık 33.500 falan kasko ile vs vs..390-400 lira gibi bandrol sanırım yanlış hatırlamıyorsam..dizeller yani çok para ve vergiler bandrol vermiş olunca bizden kat kat fazla çıkıyor hesapta..yani lafın dğrusu şu.dizel alıp işte tasarruf edicez diyenlere inat vergi vs vs geliyor birde üstüne..yani bende dizel olsaydı keşke benzinli alsaydım dedirticek bi durum olucakmış..

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #60 : 28 Mart 2012, 00:57:35 »
mtv 384 aynen

Çevrimdışı Londonn

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 28 Mart 2012, 01:05:16 »
yani dizel almanın neresinde kaldı tasarruf?? zaten bizim araçla dizel aracın arasında 7000-7500 minimum fiyat farkı var..yani bu arada 7000 fiyat farkı ile zaten defalarca fulle gez yine aradaki fark kapanmaz..yani her türlü benzinli diyorum..sadece rampalarda tork dizellerde çok iyi gerisi benzinlinin yanına yakşalamaz diyorum..içeriye ses alması,dizel fiyatlarının benzinle neredeyse eş degerde olması,vergilerin dizellerde çoğalması benzinlinin her zaman daha seri olması vs vs..benzinlinin tek eksigi benzin fiyatı..oda aradaki fiyat farkına göre sorun edilicek bişey degil diyorum ben..yani dizel almanın cazibesi kalmadı..
« Son Düzenleme: 28 Mart 2012, 01:06:19 Gönderen: Londonn »

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 28 Mart 2012, 01:08:51 »
ya senede 20 bin km+ yapıcaksan git dizel al. gerisi için dizele gerek yok. vw otokurdaki adam bizzat bana bunu dedi. adapazarında bakıyoduk arabaya. model değişim zamanıydı 2011 kalmamış ellerinde her araba var polo yoktu :D az kalsın ikna ediyodum bizleri golf tsi'a, poloyu sevdiler :D allah için seviyorum arabamı böyle konuştuğuma bakma :D

Çevrimdışı Londonn

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 28 Mart 2012, 01:18:29 »
dizel araç abi şirketler için uygun..uzun yol yapıcak şirket elemanlarına uygun..yoksa kişisel tercihlerde ben pek tutmuyorum..sehir içi aracı degildir diye bayide zaten söylüyorlar.tabi senin düşünen bi arkadasın varsa serviste uyarı yapıyorlar..tahminimce yaknıda dizel araç satışlarında baya bi düşme olur bu yeni vergilendirme konusunda...

birde eski araçlara vergiler çoğalıcakmış.yenilerde indirim olucakmış diye duydum.eski araçları ortadan kaldırmak için baya yükselticeklermiş vergileri haberi dolaşıyor etrafta..inş doğrudur..

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 28 Mart 2012, 01:21:19 »
evet onu ben de duydum. iyi de oldu valla. kömür sobası gibi duman çıkıyo arabadan. senede 70 80 lira vergi ödüyo bizim gıcır filtreli arabalar 800 lira  >:(

Çevrimdışı Londonn

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 28 Mart 2012, 01:25:28 »
en çokta belediye araçlarından çıkıyor kömür gibi duman..abi resmen yolda kara bir bulut gibi dakikalarca kalıyor..bedford austin morris bmc vs vs modelleri kaldırsınlar abi ortadan yaa..rezalet bi durum ya.. >:(

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 28 Mart 2012, 01:29:18 »
he valla

Çevrimdışı BlueMotion

• Polo BlueMotion
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 28 Mart 2012, 08:44:07 »
Beyler düşüncenize saygı duyarım; ama dizele çamur atmak yok  >:(  Ben de hayatta dizel almam diyordum, çok büyük konuşuyordum; ama şu anda dizelin en mükemmeline (TDI) sahibim. Tüm önyargılarımı yıktı bu bluemotion. Allah'a şükür şu an 1.4 benzinlinin yaktığının yarısından da az yakıyorum neredeyse, yakıt fiyatları aynı olsa bile bu, aynı parayla iki kattan fazla yol demek...  Ben de çok aşırı yol yapamayabilirim; ama devir ekonomi ve çevre devri., bunları düşünmek zorundayız. İngiliz hükümeti bluemotion dan 0 vergi alır, bizde ise her zamanki gibi normallerden de fazla alırlar.  >:( Zıtlıklar ülkesiyiz işte. Neyse, ben aracımdan son derece memnunum, iyi ki bluemotion sahibiyim...  :tamamdir
Polo, büyüksün...

Çevrimdışı kemal_koker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 28 Mart 2012, 11:23:27 »
Beyler düşüncenize saygı duyarım; ama dizele çamur atmak yok  >:(  Ben de hayatta dizel almam diyordum, çok büyük konuşuyordum; ama şu anda dizelin en mükemmeline (TDI) sahibim. Tüm önyargılarımı yıktı bu bluemotion. Allah'a şükür şu an 1.4 benzinlinin yaktığının yarısından da az yakıyorum neredeyse, yakıt fiyatları aynı olsa bile bu, aynı parayla iki kattan fazla yol demek...  Ben de çok aşırı yol yapamayabilirim; ama devir ekonomi ve çevre devri., bunları düşünmek zorundayız. İngiliz hükümeti bluemotion dan 0 vergi alır, bizde ise her zamanki gibi normallerden de fazla alırlar.  >:( Zıtlıklar ülkesiyiz işte. Neyse, ben aracımdan son derece memnunum, iyi ki bluemotion sahibiyim...  :tamamdir

yazın kesinlikle yanına geleceğim 3.0 ortalamayı nasıl yapıyosun uygulamalı göster öğret bana :D

Çevrimdışı Londonn

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 28 Mart 2012, 11:34:19 »
bluemotion iyi araç ve zate arkadasıma aldık bu hafta ama kız öğretmen okul ev falan birde en fazla izmire gider..yani yakıtta her hangi bir dizel bile bizim araçlardan iyi ama satın alırken fiyat çok yüksek..mesela arkadas 41.5 aldı ben aldım indirimli 30.5 yani 11 bin lira anında tasarruf..ama dizele yeni gelicek vergiler malum nedir belli degil ve yakıt neredeyse benzinle aynı gibi..yani diyeceğm güzel bomba araç ama 11.bin lira anında tasarrufta benzinliler..kötü demedim sadece daha uygun olması lazımdı die düşünüyorum.hadi satışta fazla olsun ama yakıt hiç olmassa kullanıcıları tatmin etsin yada vergileri..yoksa araca laf yok..begenmesem arkadasıma tavsive etmezdim.;) ama benzinli sahibi olmak bi baska duygudur her zaman..hani motor sesi yok,ısıtma buji sorunu yok,serilik var benzinlide ve dizeller uzun yol yapanlar için.neyse bluemotion farklıdır güle güle kullan :saygılar