Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Polo aldım ve sorularım var :)  (Okunma sayısı 8344 defa)

Polo aldım ve sorularım var :)
« : 01 Ağustos 2011, 03:51:27 »
Merhaba arkadaşlar, uzun süredir forumu takip ediyorum. Yaklaşık 2 aydır hemen hemen her markanın bütçeme uygun modellerini araştırdım, hemen hemen hepsinin bu tür kullanıcı forumlarını inceledim. Müşterilerinin bu oranda memnun olduğu başka bir marka görmedim bu inceleme sonunda. Diğer markalarda da insanlar genelde arabalarından memnun fakat neredeyse bir o kadar da sorunlu kullanıcılar var fakat VW bu konuda bambaşka. Poloyu seçerken bu çok büyük etmen oldu. 2.el Aracım 2011 Model 14,000 kilometrede- 1,4 comfortline. Yakın zamanda 15,000 bakımına sokmam gerekicek, bu bakımın ne kadar tuttuğunu söyleyebilir misiniz ? Ayrıca AUX girişiyle ilgili kafama takılanlar var Ipod ile müzik dinlemek istiyorum fakat nasıl bağlamam gerekiyor ? Hangi kabloyu kullanmalıyım, araçta hali hazırda bir kablo yok. Bir de egzost ucu taktırmak istiyorum bunu Ankara'da nerede  bulabilirim / taktırabilirim. GTI deki çiftli egzostlar pek hoş görünüyor :)

Ynt: Polo aldım ve sorularım var :)
« Yanıtla #1 : 01 Ağustos 2011, 08:56:59 »
ipod bağlantılı aux giriş kablosu diyeceksiniz teknosalarda ve daha bir çok elektronik eşya satan yerde bulabilirsiniz. GTI egsoz kafalığını takmak istiyorsanız tamponu kestirip biçtirmek zorunda kalırsınız. Ama egsozcuları dolaşarak istediğinize yakın birazda kaliteli bi kafalığı egsozcuda taktırabilirsiniz. İlk bakımın fiyatı sanırım 240-250 tl civarıdır. İyi günler dilerim.

« Yanıtla #2 : 01 Ağustos 2011, 10:04:52 »
ipod bağlantılı aux giriş kablosunu ben 1 metresini 1 liraya almıştım ;D
bu gtı egsoz ucu benimde kafamda var ama tamponu kestir biçtir uzun iş,bide bu sıcakta kim uğraşıcak onunla...
acaba egsozcu keser mi tamponu
2011 VW POLO 1.4 85 hp Comfortline Şeker Beyazı
mtec 8000k xenon,philips sis led,elektronik egzoz sistemi,eibach 5 cm helezon,16 inç GTI jant

« Yanıtla #3 : 01 Ağustos 2011, 10:32:56 »
ipod bağlantılı aux giriş kablosunu ben 1 metresini 1 liraya almıştım ;D
bu gtı egsoz ucu benimde kafamda var ama tamponu kestir biçtir uzun iş,bide bu sıcakta kim uğraşıcak onunla...
acaba egsozcu keser mi tamponu
Keser kesmeye de tampona yazık olabilir. :)

« Yanıtla #4 : 01 Ağustos 2011, 14:08:30 »
Aslında illa GTI egzost olacak diye bir takıntım yok, Ence daha kücük çiftli egzostlarda takılabilir. Tamponunu kestirmeden takan arkadaşlar var mı ?

« Yanıtla #5 : 01 Ağustos 2011, 14:12:48 »
Aslında illa GTI egzost olacak diye bir takıntım yok, Ence daha kücük çiftli egzostlarda takılabilir. Tamponunu kestirmeden takan arkadaşlar var mı ?
Bulunduğum yerde bir araçta denk gelmiştim. Kestirmeden taktırmış. Tampona nazaran bir kaç cm daha yere yakın.Kaldırımlara geri geri fazla yanaşmazsan bir sıkıntı olmaz. Usta ayarlar. Ankara da şaşmazda çopur egsoz iyi diye duymuştum. Oraya danışabilirsin.
« Son Düzenleme: 01 Ağustos 2011, 14:14:43 Gönderen: CeM öZeR »

« Yanıtla #6 : 01 Ağustos 2011, 14:31:50 »

arkadaşım vw servislerinde yaklaşık 15-17 cm lik parlak kromlu ekzoz ucu var. 44 TL. onu taktır. kesme biçme derdi yok. orjinal teneke egzozun kafasına geçiriliyor. sitüskur cıvatası var onla sabitliyosun... gayet havalı duruyor.

« Yanıtla #7 : 01 Ağustos 2011, 14:37:53 »
arkadaşım vw servislerinde yaklaşık 15-17 cm lik parlak kromlu ekzoz ucu var. 44 TL. onu taktır. kesme biçme derdi yok. orjinal teneke egzozun kafasına geçiriliyor. sitüskur cıvatası var onla sabitliyosun... gayet havalı duruyor.

Dediğiniz egzos ucunun bi resimi var mı elinizde veya bi model numarası, internetten baksam

Çevrimdışı AG0463

• Kişisel Mesajımı da PM atıyım oldu olucak.
« Yanıtla #8 : 01 Ağustos 2011, 16:03:40 »
Çelik Egzoz

burdan bakabilrsin.
GTD

« Yanıtla #9 : 01 Ağustos 2011, 16:17:41 »
servistekinin fiyatıda iyimiş bi ara uğrayalım servise öleyse
mtec 8000k xenon,philips sis led,elektronik egzoz sistemi,eibach 5 cm helezon,16 inç GTI jant

« Yanıtla #10 : 01 Ağustos 2011, 20:57:34 »
ben kendi aracıma çift ucu olan eksoz taktırdım,ama tamponu itinayla kestiler.Kestiler derken hemen ürkme bence çok tatlı oldu ayrıca gtı benzedi bence.fotoları gtı a dönüşüm başlık altında..
G T I

« Yanıtla #11 : 02 Ağustos 2011, 09:28:11 »
hocam senın tamponu egsozcu mu kesti,yoksa kaportacı mı ???

« Yanıtla #12 : 05 Ağustos 2011, 00:31:27 »
arkadaşlar 15,000 bakımı yaklaşık 450 TL ymiş, bilginize. Sanayide falan yaptırırsanız araç garanti dışı kalıyormuş

« Yanıtla #13 : 05 Ağustos 2011, 09:11:44 »
hangi servis verdi o fiyatı ??? ben 250 tl civarı diye biliyorum  :-\