Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Anket

Soldaki Jant mı Sağdaki Jantmı ?

Soldaki
19 (47.5%)
Sağdaki
21 (52.5%)

Toplam Oy Verenler: 40

Gönderen Konu: POLO 6R Jant Konusu (Tek Konu)  (Okunma sayısı 130015 defa)

Çevrimdışı AG0463

• Kişisel Mesajımı da PM atıyım oldu olucak.
650ye sıfır replika alacağıma 700 2. el orjinal alırım

orjinal olup olmadığını nerden anlıycaz peki. 2.el replika olmadığını nerden bilicez?
GTD

adam doğuştan aldım yazmış ona binayen yazdım

parça kodu jantın üzerinde yazar, kodu alır doğuşta sorarsınız

ya da tartıya çıkartır tartarsınız gereksiz ağırsa replikadır zaten

orjinalin içinde parça kodu, markası vs. yazar zaten

Çevrimdışı AG0463

• Kişisel Mesajımı da PM atıyım oldu olucak.
abi bende merakımdan sordum yanlıs anlama zaten de. mesela kuzenlerim çelik dövmeci MAN FORD bu firmalara o firma üretmiş gibi salıncak kolu satıyolar. üstüne marka ürün kodu ne ararsan yazıolar kalıp ile sonuçta janta da bunu yapabilrler cok zor bişey deil yani. ağırlık olayına gelince de hafif malzemeden de üretilmiş olabilr jant bu orjinal olduğunu da kanıtlamaz ki yine. kafamda deli sorular kolayca cozemiyorum yani :D :D ne biliyim ben tanıdıktan gidip aldm jantı kırığı çatlağı yok belki sıfırını daha ucuza alabilrdim ama modeli sevdim satan tanıdık gittim aldm ama yine de sıfır almak daha mantıklı gibi sonucta temiz çiziksiz oluyo.
GTD

sol da ki

sol da ki
kanks soldaki diyon ama orginal gibi durmuyor replikalar..bence sağdaki hoş olur..hem çok değişik yeni bişey hemde soldaki gibi herkeste olanlardan degil..

sağda ki çelik rengi durur çünkü çelik jant o da doğallık vermiyor benim fikrim sonuçta :)

yok yanlış anlamadım.

replika jant olayında o kadar detaya çok çok nadir inerler, çünkü uğraşılır değil çok haneli seri numarasını tek tek basmak, çünkü hepsinde farklı olmak durumunda.seri üretim,toptan üretimde, fazladan yapılan bir işleme bile üreticiye külfettir.seri nosunu da alırsın, doğuşa sorarsın var mıdır bu ürün, sizden çıkma mıdır diye, kafan rahat olur.numara basmak kolay da, o specin karşılığını tutturması kolay değil :)

ağırlık meselesinde ise orjinal jantın ağırlığı standarttır.bu ağırlığı da yakalamışsa üretici helal hoş olsun denir, zaten o saatten sonra replika olmaktan da çıkar :D

linkteki mesela orjinal m5 jantının içten görünümü

http://www.google.com.tr/imgres?q=original+wheels+inside&um=1&hl=tr&rlz=1C1SKPL_enTR453TR453&biw=1280&bih=659&tbm=isch&tbnid=tdAQG9Ov8MaHoM:&imgrefurl=http://www.m5board.com/vbulletin/parts-sale-wanted-bmw-m3-m5-m6-x5m-x6m-1-m-coupe-alpina-models/87605-original-e39-m5-wheels-sale.html&docid=zlrsRoO_8a5RDM&imgurl=http://www.m5board.com/vbulletin/attachments/parts-sale-wanted-bmw-m3-m5-m6-x5m-x6m-1-m-coupe-alpina-models/32666d1167878488-original-e39-m5-wheels-sale-inside-1.jpg&w=1280&h=960&ei=9pdGT576JIXh4QTBn5zpDg&zoom=1

"lastikli" hali 17.2 kg olduğu söyleniyor yabancı forumlarda bir dipnot.genelde ağırlıktan anlaşılır, replikalarda ağırlık direk hem de baya farkediyor

orjinal vw jantlarının aralığı 16 inç için 7-9 arasında falandır.pacificler öyleydi

bu arada polo gti jantları golflerinkinden farklı olarak daha beyazımsıdır, çelik gibi görüntüsü yoktur, 5x100 ise ve golf jantı görünümündeyse replika olması için bir neden daha :D

Çevrimdışı TwinCept

• ibrahim
Ben şu mantığı gerçekten anlamıyorum o jant herkezde var..Tofaşçıların canı yokmu adamlar yıllardır CMS40 la geziniiyo çokta yakışıyor.gel gelelim BBS janta Almanyada ortalık yıkılıyor herkez aynı modeli boyayıp boyayıp geziniyo.Bence araca ne yakışıyorsa onu akıcaksın geziceksin..Ozman bayılcan siensiciye yaptırıcan kendi jantını  :bekleriz:

Abi soldakini bir poloda gördüm Konyada çok yakışmış çok hoş durmuş ben olsam soldakini tercih ederim sağdaki GTİ özentisi gibi durur. 18 inc ve soldaki derim.. Netice olarak araba senin Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin önemli olan o.

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
boavista al üstat çok yakışıklı jant ;D kendi jantım diye söylemiyorum

Çevrimdışı GermanStyle

• I♥GermanStyle
Soldakı Audı A6nın standart jantı olması lazım sanırım tam hatırlamıyorum onun jantı sankı
I♥GermanStyle

passat cc olmasın Anıl :D

Çevrimdışı GermanStyle

• I♥GermanStyle
Valla olabılır kemal tırın ustundeyken gordum ustlerı beyaz korumalar vardı arkada 1 tanesı acıktı passat cc olabılır dedıgın gıbı :D
I♥GermanStyle