Gönderen Konu: Polo 6R Exclusive  (Okunma sayısı 64505 defa)

Çevrimdışı AhmetH

• Profili Görüntüle
Ynt: Bir beyaz Polo 6R
« Yanıtla #42 : 01 Kasım 2011, 22:34:37 »
teşekkür ederim
bluemotionda hız sabitleme mevcut olduğundan bir an bu direksiyonu edinirsem kontrol edebileceğimi düşünmüştüm.  :)

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 01 Kasım 2011, 22:58:34 »
teşekkür ederim
bluemotionda hız sabitleme mevcut olduğundan bir an bu direksiyonu edinirsem kontrol edebileceğimi düşünmüştüm.  :)

bildiğim kadarıyla yeni volkswagenlerin hiçbirinde direksiyondan cc yok. (touareg phaeton falan bilgim yok)

Çevrimdışı Enka53

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 04 Kasım 2011, 22:52:44 »
evet sonuca ulaşmaya az kaldı , bir iki kodlama harici araca yapılan uygulamaların sonuncusunu dün yaptırdım boya koruma ve ön kaput komple film çekildi. Diğer uygulamalardan bahsetmiştim. İlk olarak interlagos jantları taktım , ve tabiki kışlık Michelin alpin xgreen kışlık lastikler , sonrası bir cumartesi günümüze mal olsada kendi yaptıklarımızdan bahsedeyim  , ön ve arka tampon sökülerek orjinal park sensörleri takıldı. Sis ve gündüz farı uygulamasını yaptık , cruise control kollar ve kablo seti döşendi, aracın teybini değiştirdim rns510 , premium bluetooth ,  spor deri direksiyon taktık , herşey hazır. uygulamaların yarısı henüz çalışıyor , kodlama işi bittiğinde bütün fotografları paylaşacağım , bayram sonrası ...
Hepsi Beyaz , Hepsi TDI , Hepsi DSG , Hepsi VW

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 04 Kasım 2011, 23:23:29 »
Aah ahh parasızlığın (öğrenciliğin) gözü kör olsun!

Çevrimdışı AhmetH

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 05 Kasım 2011, 00:04:47 »
vallah sizei imreniyorum açıkçası  :)
açıkçası bende rns510, premium bluetooth, sporderi direksiyon, park sensörleri, geri görüş kamerası,ayak aydınlatma, ve  uzun vade de  GTi Bi-xenonları düşünüyorum  :)

ama kafamı kurcalayan lüzümsuz detaylar oluyor mesela orijinal park sensörlerini takarken punch ile deliği açıyorsunuz sanırım  bu deliğin kenarlarından uzun vadede boya  soyulması ile ilgili ne düşünürsünüz yoksa düzgün delik açmak için başka bir yöntemi mi var bu işin

sonra mesela spor deri direksiyon takılırken  mil üzerindeki frezelerin hizalanmasının kaçırılabileceğini ve rot ayarının değişeceğini düşünüyoum  göbeği tutan somunun fabrikada torklanmış olması ve muhtemelen yeni direksiyon takıldıkan sonra kör topal sıkılacağını hatta sağlam olsun diye ayılama yüklenileceğini düşünüyorum  :-[  
yada döşemeler sökülürken segmanların kırılacağını falan kuruntu yapıyorum  :)

aracı en az 10 - 12 yıl kullancağımızdan endişeliyim, hani 2-3 yıl kullanıp para ederken değeri çok düşmeden satmak gibi bir düşüncemiz yok.. geçmiş iki aracımızda 0km alımıştı ve orijinal yada değil düzgün yapılmayan her şey  uzun vade de karşımıza sorun olarak çıktı.. bunda öyle olsun istemiyorum  :-[
« Son Düzenleme: 05 Kasım 2011, 00:06:50 Gönderen: AhmetH »

Çevrimdışı Enka53

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 05 Kasım 2011, 08:24:59 »
Boşuna kuruntu ediyorsunuz diye düşünüyorum . Çünkü
İlk konu tampon deliklerinin panç ile delinmesiyle oluşacak risk , aracı bir yere sürterek boyasına zarar vereceğimiz riski göz önünde bulunduruldugunda ... Ben ilk riski göze alırım , çünkü plastik akşamlar en kötü lokal boya ile boyanır hiç anlaşılmaz bile ... Keza biz bu uygulamayı eski (sattim)Polo 6R 1.2 tdi ve caddy comfortline aracada uyguladık boya dökülmesi ile karşılaşsak 6 aydır araçlar hertürlü yoğun dış etkenle karşılaştılar en ufak bozulma dahi yok ...
İkinci kuruntumuz direksiyon mil ayarlarının bozulacağı , birçok aracın direksiyonunu soktum ve değiştirdim , eğer elinizde gerekli ekipman yoksa , soylediklerinizle karşılaşma riskiniz yinede çok değil ; neden mi ... Çünkü direksiyon ve mil üzerinde işaretler var hata yapılmasını zorlaştırır . Sıkma konusuna gelince yetkili servis aracın bijonlarini nasıl sıkıyorsa direksiyonuda ona benzer bir sekilde sıkıyor . Bizim yaptığımızdan farklı değil yöntemleri , sizin ki burda biraz hüsnü kuruntu olmuş :)
Üçüncü konu : döşemelerin sökülüp takılması ; tabi işi bilen biri için bu çok basit sekman nerde biliyorsak ve sekman tutuculara zarar vermeden sökebiliyorsak , yine risk sıfır ... Öyleki sekmanı sökersen kırılsa dahi kırılan sekmanı değiştirmek çok basit , hatta isterseniz bir torba sekman alıyorsunuz döşeme döküldükten sonra sekmanlarin hepsini değiştirerek tekrar takıyorsunuz o zaman kafanız daha rahat olacaktır . Şunuda bahsetmek isterim , bu sene içinde yeni alarak söküp geri taktığımız 4 adet VW araçta 1 tane sekman kırmadık . Saygılar

Çevrimdışı TwinCept

• ibrahim
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 05 Kasım 2011, 17:33:53 »
enka nın dediği gibi bu işi iyi bilen bir firma ise içinizdeki şüpeleri hiç düşünmeyip keyfinizi çıkarıyorsunuz ben bizzat kendi aracımda ender elektronikte şahit oldum neyin nerden söküleceğini çok iyi bildiklerinden araç sanki fabrikasyon sökülüp takılmışcasına başarılı bi iş çıkardılar ama tabii bu işe soyunan annguss kasapları var onlar filim çekerken bile kapı panzidotlarının içine ediyorlar.Bu tür uygulamaları profesyonellere bırakın daha sonra aracınızdan soğumayın  :tamamdir

Çevrimdışı ukordell

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 06 Kasım 2011, 13:46:39 »
enka 53 bu konuda baya iyi önceki arabasında da yapmıştı saydığı işlemleri
takdir etmek lazım

Çevrimdışı Enka53

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 07 Kasım 2011, 06:06:50 »

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 07 Kasım 2011, 09:08:02 »
Resimler harika

Çevrimdışı AG0463

• Kişisel Mesajımı da PM atıyım oldu olucak.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 07 Kasım 2011, 12:18:04 »
GTD

Çevrimdışı ukordell

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 09 Kasım 2011, 22:28:45 »
yeni arabanı alalı surda ne kadar kısa bır zaman geçmesine rağmen,
bu kadar güzel sonuçlar ortaya koymak çok güzel
ancak bu konuda sana yardımcı olan arkadaşa hala ulaşamadık
ön park geri kamere direksiyon hepsini bir anda yaptın bizlerede bu konuda biraz yardımcı olsan ;)
birde bende senin jantlardan düşüyorum demiştim ama jantlar küçük bence o kadar masraf yaptın jantlarında yeni takaslaa 16 yaparsan  :tamamdir

Çevrimdışı Enka53

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 09 Kasım 2011, 23:16:53 »
yeni arabanı alalı surda ne kadar kısa bır zaman geçmesine rağmen,
bu kadar güzel sonuçlar ortaya koymak çok güzel
ancak bu konuda sana yardımcı olan arkadaşa hala ulaşamadık
ön park geri kamere direksiyon hepsini bir anda yaptın bizlerede bu konuda biraz yardımcı olsan ;)
birde bende senin jantlardan düşüyorum demiştim ama jantlar küçük bence o kadar masraf yaptın jantlarında yeni takaslaa 16 yaparsan  :tamamdir

Merhaba   arkadaşa bu mesajını okutacağım emin ol bişeyler yapacaktır , son zamanlar biraz yoğun olduğunu biliyorum telefonlara bile cevap vermiyor . Bunun en büyük etkeni şehir dışında oluşunuz . ankarada olsaydınız bende yardımcı olabilirdim bazı konularda .

Jant konusuna gelince ben bunu eşim için yaptım ve araçta ne yay dşünüyordum nede konforu etkileyecek başka bir şey . Ve düşüncem odur ki araçta süspansiyonla ilgili ek donanım yoksa asla böyle bir şey yapmam , çünkü jant büyümesi demek lastik tababında genişlemeye oda yakıt tüketiminde en az yüzde 10 fazla yakıt tüketimine neden olacaktır. Tabiki estetik düşünüldü ancak ekonomide düşünüldü . Çünkü bu aracı gerçekte kullanacak olan eşim ve işine gidip gelirken kullanacak, kaç km fazla yaparsa o kadar iyi.
benim özel sipariş Golf gelene kadar elimdeki ekipmanlar ve olanakları kullanarak bu hale getirdim bu aracı , birkaç değişiklik daha yapacağım sonra asıl sahibine vereceğim sorunsuz kullansın diye ...   saygılar

Çevrimdışı KuTi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 29 Kasım 2011, 23:24:24 »
merhaba .çok başarılı şeyler yapmışssın.ben ankaradayım yardım edermisin.