Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Polo 6r Direksiyon Pompası Sorunu  (Okunma sayısı 18282 defa)

Polo 6r Direksiyon Pompası Sorunu
« : 25 Mart 2012, 18:13:55 »
Kolay gelsin Arkadaşlar.

Aracım 2011 6r 1.2 benzinli.

Aracı sol tarafından orta refuja vurdum, malum sürücü mahalinin ordan vurduğumdan servo motorlu olan direksiyon pompası da hafif bi darbe almış.Aracı yaptırdım tek sorunum direksiyon pompası kaldı.Kazadan sonra araç zaten yürür konumdaydı fakat tabi direksiyon taş gibi sertti pompa arızalı olduğundan dolayı.Pompayı değiştirmek için servisten fiyat aldım 1700 tl dedi.Ben de sanayide bi ustaya götürdüm, yaparız dedi.Götürdük pompa çalışıyor şuan fakat sıkıntı şöyle;Araç geri geri giderken direksiyon sertleşiyor, normal düz gidişte herhangi bir sorun yok.Birde ani olarak sol-şağ bi anda yaparsanız direksiyon sertleşiyor.Aynı zamanda aracı kullananlar bilir hız 30 km/h' in altına düşünce pompadan inceden bi ses gelirdi.Şuan oda kalktı direksiyon gene yumuşacık oluyor fakat o ince tiz ses gelmiyor.Şimdi lafı uzattım iyice problemi tanımlamak için sorum şudur Arkadaslar bu araçla yeri geliyor uzun yol falanda yapıyorum. Tedirginim biraz acaba yolda direksiyonu bi anda kitlermi falan diye?Yani risk teşkil edermi? İlgilenenler için şimdiden teşekkürler.

Ynt: Polo 6r Direksiyon Pompası Sorunu
« Yanıtla #1 : 25 Mart 2012, 18:16:48 »
öncelikle geçmiş olsun. aracı park ederken direksiyonu çevirdikçe ince robokop yürür gibi bir ses geliyor onu mu duyamıyorsunuz artık

« Yanıtla #2 : 25 Mart 2012, 18:27:40 »
evet o ses gelmiyor.Direksiyonun yumuşaklığı aynı ama o ses gitti.

« Yanıtla #3 : 25 Mart 2012, 18:31:44 »
o ses beni benden alan bir ses :D gitmesi kötü olmuş :( bu yapılı haliyle servise götürün sorun nesi eksik olmuş

Çevrimdışı TwinCept

• ibrahim
« Yanıtla #4 : 25 Mart 2012, 20:00:17 »
Kolay gelsin Arkadaşlar.

Aracım 2011 6r 1.2 benzinli.

Aracı sol tarafından orta refuja vurdum, malum sürücü mahalinin ordan vurduğumdan servo motorlu olan direksiyon pompası da hafif bi darbe almış.Aracı yaptırdım tek sorunum direksiyon pompası kaldı.Kazadan sonra araç zaten yürür konumdaydı fakat tabi direksiyon taş gibi sertti pompa arızalı olduğundan dolayı.Pompayı değiştirmek için servisten fiyat aldım 1700 tl dedi.Ben de sanayide bi ustaya götürdüm, yaparız dedi.Götürdük pompa çalışıyor şuan fakat sıkıntı şöyle;Araç geri geri giderken direksiyon sertleşiyor, normal düz gidişte herhangi bir sorun yok.Birde ani olarak sol-şağ bi anda yaparsanız direksiyon sertleşiyor.Aynı zamanda aracı kullananlar bilir hız 30 km/h' in altına düşünce pompadan inceden bi ses gelirdi.Şuan oda kalktı direksiyon gene yumuşacık oluyor fakat o ince tiz ses gelmiyor.Şimdi lafı uzattım iyice problemi tanımlamak için sorum şudur Arkadaslar bu araçla yeri geliyor uzun yol falanda yapıyorum. Tedirginim biraz acaba yolda direksiyonu bi anda kitlermi falan diye?Yani risk teşkil edermi? İlgilenenler için şimdiden teşekkürler.
Öncelikle geçmiş olsun bu durum fiat'ın 2007 yılına kadar olan punto'larında olan bir sıkıntı city direksiyon arızası.Durum ciddi bir durum direksiyon servosunda sorun olabilir çok sıkıntılı bi durum yani yapan usta sonuçta orjinal olmayan geçici bir çözüö sunmuş ama Allah korusun bu araçla yüksek süratte direksiyon kitlenirse büyük sıkıntı yaşatabilir bence 1.700 tl insan hayatını riske etmeye değmez tekrar geçmiş olsun..

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #5 : 25 Mart 2012, 21:28:38 »
Direksiyon kitlemez. En fazla pompa çalışmaz hale gelip, hidrolik devreden çıkar. Sert bir direksiyonunuz olur.
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

« Yanıtla #6 : 25 Mart 2012, 23:11:33 »
İlginiz için teşekkür ederim arkadaşlar.En mantıklısı uygun bi zamanda değiştirmek gibi geldi.Yalnız onu da öle bi yere koymuşlar sol lastiğin hemen üstünde ve lastikle arasında cok az bi mesafe var.Etrafında bi korumada yok :)

« Yanıtla #7 : 26 Mart 2012, 08:53:21 »
evet o ses gelmiyor.Direksiyonun yumuşaklığı aynı ama o ses gitti.

o ses gelmesin diye servise gitmis biriyim :) hey allahım

« Yanıtla #8 : 26 Mart 2012, 09:38:15 »
arkadaşım geçmiş olsun öncelikle benim başka bir marka aracım vardı o da aynı sistem bir direksiyon kutusu kulanıyordu direksiyonda bir hata vardı ben farkkettim servise giderken tamiri caiz kitlendi kitlemmedi ama hiç bir şekilde çevirilmez hale geldi allah korudu hızlı gitmiyordum bir kaç defa revijyon gördü ama dikiş tutmadı seninki böle olur diyemem ama direksiyon çok önemli gerekirse yenisi ile serviste veya başka biyerde değiştirmen tavsiyemdir fiyat konusu pahalı olabilir bişey diyemem ama 1700 tl den daha değerlidir insan hayatı saygılar
facebook (Continental Deniz Ticaret)

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
« Yanıtla #9 : 26 Mart 2012, 10:32:37 »
bu arada kasko yok mu? abi cillop gibi arabalarımız var Allah korusun başına bir şey gelirse sıkıntı olmasın.

« Yanıtla #10 : 26 Mart 2012, 13:00:01 »
Kasko varda.55 promil alkol vardı kaza anında :'(

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
« Yanıtla #11 : 26 Mart 2012, 13:02:28 »
Ooooo o kotu olmus. Abi alkollu oturmayin su direksiyonun basina
« Son Düzenleme: 26 Mart 2012, 13:03:35 Gönderen: o.bilge »

« Yanıtla #12 : 26 Mart 2012, 13:32:04 »
en saglamı orjınalı ıle degısmesı

« Yanıtla #13 : 26 Mart 2012, 18:50:49 »
Hocam çok geçmiş olsun.Önce şu cezan. :tKendi canını ve başkalarınınkini riske attığın için.:)
Şimdi gelelim soruna.Aynı sorun bizim Ford varken oldu.Direksiyon pompası arızalandı.Usta baktı etti.Yok.Biraz ince ayar isteyen bir durum.Hidrolik direksiyon sertleşirse normal direksiyondan sert oluyor haberin olsun.Canını riske atma derim.Üzücü bir durum.Sizde birşey yoksa gerisi önemli değil ama. ;)