Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Polo 6r de acayip bir durum!!  (Okunma sayısı 5350 defa)

Polo 6r de acayip bir durum!!
« : 24 Ekim 2011, 20:58:03 »
Benim araçta şöyle bir durum oluyor arada: 1-2 gün falan kullanmayınca oluyor genelde. çalıştırıp 1.viteste iken ilk harket anında  el freninide tam indiriyorum. Debriyajdan normal ayak çekerken gaz verirken araba resmen arka tarafından bir güçle tutuluyor. sanki el freni çekikmiş gibi. Gaza iyice yüklenince sol arka teker tarafından gelen torkkkkkk sesiyle araba hareket ediyor. bu durumu özellikle araç 2 gün falan kullanmazsam yapıyor.  El freni inik olduğu halde aracın ileri hareketini engelleyen bu güç ne olabilir anlayamadım??

Çevrimdışı cengizhan_mk3

• Wir lieben Das Auto..
Ynt: Polo 6r de acayip bir durum!!
« Yanıtla #1 : 24 Ekim 2011, 21:00:07 »
el frenin salmıyor olabilir .. araçlarda özellikle soğuk havalarda ve ısınan balata yada diskin üzerine el freni çekilmez. Yapışır kalır  :tamamdir

« Yanıtla #2 : 24 Ekim 2011, 21:13:34 »
aracında yokuş kalkış desteği varsa 3 saniyelik frenlemeyi o yapıyor. benimkide yapıyor o yüzden olduğunu sanıyorum çünkü frenin tuttuğunu hissediyorum.

« Yanıtla #3 : 24 Ekim 2011, 21:16:11 »
hill holder yok.. sanırım soğukta 2 gün bekleyince oluyor. servise de soracağım yarın..

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #4 : 24 Ekim 2011, 22:13:58 »
Arka kampana muhtemelen ve içine su girmiş, gece de -ye iniyor ve donuyor. Benim polonun üzerine kar küremişlerdi kış boyu anlattığın gibi oldu, hava ısınınca geçti.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı TwinCept

• ibrahim
« Yanıtla #5 : 25 Ekim 2011, 09:51:03 »
Aracı yıkattıysanız , yada yagmurda gezindiyseniz, su birikintisinden geçtiyseniz yada aracınız dışarıda duruyor sabaha kadar çiğ düşüyorsa arka kampanalarınız donuyordur ve hareket ettiginizde açılma yapıyordur bu tookk diye gelen ses arka kampanaların açılmam sesidir korkulacak bir şey değil .

« Yanıtla #6 : 25 Ekim 2011, 10:47:40 »
sorun yaratıcak bir durum değil.
polodan önce corsa vardı özellikle arabayı yıkattıktan sonra ses geliyordu.

« Yanıtla #7 : 25 Ekim 2011, 16:43:20 »
evet aracı yıkamıştım. ve dışarda duruyor. sabaha karşı çiy yağıyor. demekk ki ondan oluyor.