Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Polo 1.6 tdi manuel aracımı bugün teslim aldım  (Okunma sayısı 3222 defa)

ilk aşamada hangi hızda ,devirde ve hangi usüllere uygun kullanayım ve nelere dikkat edeyim ...bilginizi paylaşırsanız sevinirim kardaşlar

Ynt: Polo 1.6 tdi manuel aracımı bugün teslim aldım
« Yanıtla #1 : 21 Ocak 2012, 13:59:05 »
hayırlı uğurlu olsun aracınız

sabah yolu çıkmadan önce 1-2 dakika çalıştırıp bekleyin

kışın dizeller çok zor ısınır, o yüzden ilk 10 kilometre yüksek devir çevirmeyin

motoru stop etmeden önce uzun yol yaptıysanız 2 dakika, şehir içi kullanımlarda 30 saniye rölantide bekleyin

genel kullanım olarak ise 2250-2500 arasında vites değiştirin, 2000 devirde de değiştirseniz motor kendini toparlar, evet daha da az yakıt tüketir ama motora zararı, özellikle bu yakıt kalitesinde çok fazla olur.

motor sıcakken, yani hararet 90 civarlarında iken arada bir(500-600 kilometrede bir) 4000 devir falan çevirin ki kurumlanmanın önüne geçebilesiniz.

tekrar hayırlı uğurlu olsun

« Yanıtla #2 : 28 Ocak 2012, 03:47:04 »
Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

Çevrimdışı rsb

« Yanıtla #3 : 28 Ocak 2012, 09:21:08 »
hayırlı uğurlu olsun aracınız

sabah yolu çıkmadan önce 1-2 dakika çalıştırıp bekleyin

kışın dizeller çok zor ısınır, o yüzden ilk 10 kilometre yüksek devir çevirmeyin

motoru stop etmeden önce uzun yol yaptıysanız 2 dakika, şehir içi kullanımlarda 30 saniye rölantide bekleyin

genel kullanım olarak ise 2250-2500 arasında vites değiştirin, 2000 devirde de değiştirseniz motor kendini toparlar, evet daha da az yakıt tüketir ama motora zararı, özellikle bu yakıt kalitesinde çok fazla olur.

motor sıcakken, yani hararet 90 civarlarında iken arada bir(500-600 kilometrede bir) 4000 devir falan çevirin ki kurumlanmanın önüne geçebilesiniz.

tekrar hayırlı uğurlu olsun

maşallah kullanma kılavuzu gibisin :)

araban hayırlı olsun .. saglıkla sıhhatle kullan  :tamamdir
« Son Düzenleme: 28 Ocak 2012, 09:21:24 Gönderen: rsb »

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
« Yanıtla #4 : 19 Şubat 2012, 21:24:50 »
Hayirli olsun polo 6r bolumunde aracinizla ilgili detayli bilgi ve yararli paylasimlara ulasabilirsiniz.