Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: alüminyum alaşım jant ile performans kaybı  (Okunma sayısı 18357 defa)

Ynt: alüminyum alaşım jant ile performans kaybı
« Yanıtla #14 : 12 Ağustos 2011, 01:51:27 »
6j den farklı ölçülerde jant taktıran arkadaşlar acaba bu konuda bir olumsuzluk yaşadınızmı, yani jant takıldıktan belli bir süre sonra (6 ay sonra filan) tekerleği söküp hiç kontrol ettirdiniz mi?
Ölüm gaz pedalına basan ayakta, hayat direksiyonu tutan kollardadır. Bunun eğlencesi ise ölümüne basıp hayata tutunmaktır...

Çevrimdışı AG0463

• Kişisel Mesajımı da PM atıyım oldu olucak.
« Yanıtla #15 : 13 Ağustos 2011, 15:15:29 »
Bende 205 40 17 kullanıyorum. yaklaşık 5 ay oldu gayet memnunum.

jantları niye satıosn ya ne güzel jantların var =))
GTD

« Yanıtla #16 : 13 Ağustos 2011, 23:33:06 »
arkadaşlar yakında düzgün bir jant takımı almayı düşünüyorum ama sanırım daha hiç kimse 6j den büyük jantlarını söktürüp bir sorun varmı diye kontrol ettirmemiş söylenilenler gibi gerçekten bijonlarda ve diğer kısımlarda deformasyon oluşuyormu
Ölüm gaz pedalına basan ayakta, hayat direksiyonu tutan kollardadır. Bunun eğlencesi ise ölümüne basıp hayata tutunmaktır...

Çevrimdışı AG0463

« Yanıtla #17 : 14 Ağustos 2011, 00:01:24 »
6jden farklı bi jant takabilecegini düşünmüorm ayrıca takmanada gerek yok bence. git jantçıya depo kapağındaki ölçülerden birini seç bu ölçülerde jant lastik takımı istiyorum de verirler.
GTD

« Yanıtla #18 : 14 Ağustos 2011, 00:39:24 »
arkadaşlar yakında düzgün bir jant takımı almayı düşünüyorum ama sanırım daha hiç kimse 6j den büyük jantlarını söktürüp bir sorun varmı diye kontrol ettirmemiş söylenilenler gibi gerçekten bijonlarda ve diğer kısımlarda deformasyon oluşuyormu

piyasadaki çoğu aftermarket jant 6j den fazladır zaten, j değeri değil, jantın et değeri önemli, et değeri müsait olduğu sürece 6j olayına takılmana gerek yok

« Yanıtla #19 : 23 Ağustos 2011, 14:49:47 »
   :tamamdir

Uploaded with ImageShack.us
« Son Düzenleme: 23 Ağustos 2011, 15:12:55 Gönderen: bars »

Çevrimdışı AG0463

« Yanıtla #20 : 24 Ağustos 2011, 01:05:56 »
   :tamamdir

Uploaded with ImageShack.us

aynen bu jant.  :sevgi:

universiteli pololar başlığında ki kırmızı araçta bundan var. süper... :tamamdir
GTD

« Yanıtla #21 : 24 Ağustos 2011, 20:05:44 »
bu jantlaın 16 inch olanı varsa bunları alacağım acaba fiyatları Türkiye de ne kadardır? Umarım takımı 3000 TL filan demezler

« Yanıtla #22 : 24 Ağustos 2011, 21:57:55 »
Yok arkadaşım bunları satmıyorum, gti replicaları sattım bunları aldım.
Çünkü bütün polo lar aynı olmaya başladı :)

jantları niye satıosn ya ne güzel jantların var =))

« Yanıtla #23 : 24 Ağustos 2011, 22:06:55 »
Geçenlerde kontrol ettirmek için söktürdüm, daha sonra üzerinde üzerinde balans yeniledim hiç bir şikayetim yok. Herhangibir deformasyonda yok, kafan rahat olsun.
baya güzelmiş  :tamamdir  birşey sormak istiyorum orjinali 6j olmalı bunlar için bir parça taktırmış olmalısın daha sonradan sorun yapmaya bijonlara oturmaya başladığını söylüyorlar bu jantları taktırdıktan sonra hiç sökme takma işlemi yaptırdın mı bijonlarda deformasyon varmı

Çevrimdışı AG0463

« Yanıtla #24 : 24 Ağustos 2011, 22:37:58 »
Yok arkadaşım bunları satmıyorum, gti replicaları sattım bunları aldım.
Çünkü bütün polo lar aynı olmaya başladı :)

Sahibindende ilan gordum o yuzden sordm gti janti da deildi o :)
GTD

« Yanıtla #25 : 24 Ağustos 2011, 23:19:56 »
bu güzel haber  :) bu konuda yazılan söylenen çok şey var çünkü en iyisi durumu yaşayan birinden duymaktı

2011 VW POLO 1.4 85 hp Comfortline Şeker Beyazı
mtec 8000k xenon,philips sis led,elektronik egzoz sistemi,eibach 5 cm helezon,16 inç GTI jant

« Yanıtla #27 : 01 Eylül 2011, 17:14:56 »
vw nin sattığı passatlarda da benzeri olan 15 inch jantlara baktım fena görünmüyor, bayada hafif, takımına 1200 tl istiyorlar