Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Ön Camda taş hasarı  (Okunma sayısı 12051 defa)

Ön Camda taş hasarı
« : 06 Nisan 2012, 23:19:00 »
Herkese merhaba,
Bugün aracım park halinde iken -çatıdan mı yoksa binanın kendisinden mi- nereden olduğunu bilmediğim bir taş aracımın ön camına düşmüş, camda yaklaşık olarak 5kuruş büyüklüğünde bir hasar var,camın herhangi bir parçası eksilmemiş,dışarıdan yada içeriden parmakla dokunulduğunda herhangi bir pürüz hissedilmiyor. ama o 5kuruş kadar alan nazar boncuğu gibi belli oluyor. çok canım sıkıldı görünce, tabi bunlar olacak şeyler Allah beterlerinden korusun ama insan olsun istemiyor.

Gelelim soruma:
Öncelikle camın değişmesini istemiyorum,
1- Bu hasara bir müdahelede bulunulmazsa çatlak yayılır mı?
2- yayılırsa ne kadar sürede yayılır,olay bugün meydana geldi
3- Auto king gibi yerlerde bunun onarımı yapılıyor. bu uygulama mini onarım olarak mı geçer?
Çünkü şöyle bir durum var,benim kaskom 22nisanda bitiyor ve ben kasko yenilemesini yaptırdım fakat farklı bir firmaya,bu durum herhangi bir sorun teşkil eder mi hasarsızlık indirimi konusunda?

Aracım 2011model Polo

biraz uzun oldu kusura bakmayın,şimdiden teşekkürler...

Ynt: Ön Camda taş hasarı
« Yanıtla #1 : 06 Nisan 2012, 23:39:39 »
kasko firması mini onarımı karşılıyosa eğer 1 2 cm çapındaki cam çukurlaşmasıyla sanırım 10 cm e kadar çatlağı mini onarımla auto king de yapıyolar..
axa sigorta dışnda bir çok sigortada mini onarım hizmeti mevcut..
mini onarım hizmetiyle hasarsızlık delinmediği için poliçe yenilemeniz bişey değiştirmiyor. yaparlar varsa eğer? auto king in sitesine girip detaylı mini onarım hizmeti bilgilerini okuyun.. poliçenizde de belirtilir zaten. mesela benim poliçemde 4 defa cam hasarı tamiri var.
« Son Düzenleme: 06 Nisan 2012, 23:42:18 Gönderen: tunataskiran »

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
« Yanıtla #2 : 07 Nisan 2012, 00:05:58 »
geçmiş olsun. ben de gitmeyi düşünüyorum auto king'e. bagajda ufak bir göçük var kendim vakumlamak istemiyorum o da mini onarıma giriyo galiba

Çevrimdışı GermanStyle

• I♥GermanStyle
« Yanıtla #3 : 07 Nisan 2012, 00:21:03 »
Ben aracımı sag arka kapıyı agaca dokundurdum ıcerı goctu ve mını onarımdan duzelttıler  300 400 lıralık bır masrafsa mını onarımdan karsıladıgını soyledıler
I♥GermanStyle

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
« Yanıtla #4 : 07 Nisan 2012, 10:52:10 »
Ben aracımı sag arka kapıyı agaca dokundurdum ıcerı goctu ve mını onarımdan duzelttıler  300 400 lıralık bır masrafsa mını onarımdan karsıladıgını soyledıler
bi sıkıntı olmadı değil mi

Çevrimdışı tlgymn

• tolga
« Yanıtla #5 : 07 Nisan 2012, 12:57:49 »
Kaskon varsa yılda iki öncam değiştirme hakkın var kaskoyu bozmadan ama cam değiştirmek istemiyorsan eğer.o bölgeyi bir otocamcıda elmesla çizdirip çatlağın yayılmasını önleyebilirsin.tekirdağ 100.yılda kımız oto cam var orası iyidir ;)

Çevrimdışı GermanStyle

• I♥GermanStyle
« Yanıtla #6 : 07 Nisan 2012, 18:39:02 »
Sıkıntı var boya attırmadım ama guneste bellı oluyor malesef dalgalı gozukuyor tam bu kapıdakı orta cızgı ıcıne coktu. Autokınge gıttım randevu verdıler yapacaklardı 1 gun kalacaktı ama bende aldıgım yere gıttım ılk 100 lıra ıstedıler bıraz ses yukseltınce ve AutoKıngın randevu kagıdını gosterınce sıkıntı cıkarmadan yaptılar kasko deldırmedıler
I♥GermanStyle

« Yanıtla #7 : 07 Nisan 2012, 18:51:48 »
benim ön camda 3 tane var :D

1)ön yolcu tarafının en aşağısında sileceklerin hafif üstünü insan müsvettesinin biri bıçak veya tornavida gibi bir alette kazımaya çalışmış :D kazı kazan veya kontor kartı zannetti heralde

2)karayolunda seyir halindeyken taş sıçradı

3)camın tam ortasına biri çizik atmış :D
« Son Düzenleme: 07 Nisan 2012, 18:52:21 Gönderen: kemal_koker »

« Yanıtla #8 : 07 Nisan 2012, 18:58:03 »
biraz araştırdım bana yakın olarak Tekirdağ Çerkezköy'de  "Otto Zenith" firması var,auto king tarzı bir firma. aradım görüştüm p.tesi gelin inceleyelim dediler, belirli boyutlara kadar onarım oluyor ve iz belli olmuyor dediler. vakumlama sistemi ile yapıyorlar,vakumla bölgeye bir sıvı basıyorlar camın içinde meydana gelen hasar doluyor. Tabi autoking de burası da belirttiler, %100 olabilir demiyorlar görünce belli olur diyorlar ve ekliyorlar işlem sırasında çatlak büyüyüp onarılamaz hale gelebilir diyorlar(küçük bir ihtimal olsa da). Deneyeceğim bu işlemi yoksa böyle kalsa zaten çatlak yayılacak denerken yayılırsa da yapacak bir şey yok, ya kurtulur ya değişir :D

« Yanıtla #9 : 07 Nisan 2012, 19:05:02 »
benim ön camda 3 tane var :D

1)ön yolcu tarafının en aşağısında sileceklerin hafif üstünü insan müsvettesinin biri bıçak veya tornavida gibi bir alette kazımaya çalışmış :D kazı kazan veya kontor kartı zannetti heralde

2)karayolunda seyir halindeyken taş sıçradı

3)camın tam ortasına biri çizik atmış :D

kemal hocam senin camla baya uğraşmışlar :D

« Yanıtla #10 : 07 Nisan 2012, 19:06:41 »
arabanın dili ola da konuşa . sağ stop mu çatlamadı , kaputun önü mü çizelmedi 10 12 cm kadar :D

Çevrimdışı GermanStyle

• I♥GermanStyle
« Yanıtla #11 : 07 Nisan 2012, 19:12:44 »
Kemalin Sucu Ne ? :D olan cama olsun araca bır sey yapmasınlarda
I♥GermanStyle

« Yanıtla #12 : 07 Nisan 2012, 19:13:36 »
burdan aracımla uğraşanlara sesleniyorum  :t kaportaya karışmayın  :bekleriz:

« Yanıtla #13 : 07 Nisan 2012, 19:17:01 »
burdan aracımla uğraşanlara sesleniyorum  :t kaportaya karışmayın  :bekleriz:

Allah bizi böle insanlardan korusun hocam ya,arkadaşımın 5-6 aylık aracını komple çizmişlerdi,boyattı yine çizdiler,Allah ıslah etsin böle insanları ya ne diyim.
« Son Düzenleme: 07 Nisan 2012, 19:17:33 Gönderen: defigam »