Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: POLO 6R TÜP TAKMAYA NİYETİ OLAN VARMI ???  (Okunma sayısı 20476 defa)

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
Ynt: POLO 6R TÜP TAKMAYA NİYETİ OLAN VARMI ???
« Yanıtla #42 : 30 Mart 2012, 22:05:16 »

« Yanıtla #43 : 14 Nisan 2012, 14:38:59 »
aracım 2200 km de iken uzun araştırmalar sonucunda PRİNS marka kit taktırdım (2400 tl)
bu markayı tercih etmemin sebebi lüks otomobillere ve de suv lere bu markanın takılıyor olmasıydı (performansı etkilemesin diye)
bu kitin enjektörleri japon üretimi ve çok verimli enjektörler
herkes montajı yapan usta önemli demiş kesinlikle katılıyorum (enjektörlerin dik durması, hortum mesafesi, manifoldda açılan deliğin yeri ve açısı vesaire hep ustalık isteyen şeyler)
bir de en önemlisi kitin kalibrasyonu uzun yolda yapılmalı (biz bindik arabaya laptopu da aldı usta, önce 90km hız ile sonra 120km en son da 150km hız ile kalibre etti)

yakıt tüketimine gelince lpg fiyatları farklılık gösterebilir onun için litre bazında vericem siz hesaplayın
en son 1 litre gaz ile 12,66 km yol (380km yol 70 tl)
ondan önce ise 1 litre ile11,96 km yol

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
« Yanıtla #44 : 14 Nisan 2012, 18:07:04 »
İyi degerler. Bizim evin orda bu çetinsay otogaz var. Eğer taktıracak olursam %90 ordan olur prins takıyolar

« Yanıtla #45 : 10 Mayıs 2012, 22:20:17 »
merhaba.
bende yeni bir polo kullanıcısı olarak aranızdayım.
geçtiğimiz hafta prins marka lpg montajı yapıldı aracıma. çok şükr herhangi bir sorun sıkıntı yok şimdilik.
henüz bir depo bitmediği için yakıt bilgisi veremiyorum.

« Yanıtla #46 : 11 Mayıs 2012, 19:08:48 »
merhabe arkadaslar bende de 1.4 comfortlıne var benımkıde yaklasık 350 -370 kurus olarak degısıyordu yakıt ım
ama suan tüp takılı yaklasık 2 ay oldu yakıtım sehır içinde 250 kurus ..uzun yolda 190 kurus a kadar düştü
gayet memnun um taktırcak olanlara tavsıye ederım  :tamamdir

« Yanıtla #47 : 15 Mayıs 2012, 14:14:43 »
Merhaba arkadaşlar. yakıt masrafından bıkanlar lpg taktırıyımmı taktırmayımmı diye düşünmesinler. yan resimde gördüğünüz arabama daha plaka almadan plg taktırdım. ve çok memnunun. servisin garantisi bozulur tehditlerine aldanmayın. garantisi onların olsun. 10 liralık yağa 35 lira ödemeyin..

kolay gelsin

« Yanıtla #48 : 15 Mayıs 2012, 19:53:16 »
Garanti neden bozuluyor ki? ben geçen sene leon almıştım, bu sene golf dizel aldım , iki aracında kullanım kitapçığını incelediğimde (tüm motorlar için ortak kitapçıkdı ikiside) Dizel arabalar hariç atmosferik motorlarda fabrikasyon lpg olduğunu gördüm yutdışında ve bu lpg nin kullanımını anlatıyor kitapçıkda.Golf de de leonda da var yani, muhtemelen 1.4 polo da Almanyada lpg li olarak satılıyordur.Almanyada kim yapıyorsa bu işi sende burda anlaş, serviste yap bu işi sende para kazan, vatandaşta memnun kalsın.Ama o zaman tabi Almanyada benzinliyle neredeyse aynı fiyata satılan dizel arabayı sınıfına göre 8000-20.000 arasında farkla satamıyacaksın, millet çatır çatır tüplü araba alıcak değil mi  >:(

« Yanıtla #49 : 16 Mayıs 2012, 17:27:00 »
inanamıyorum bu araçların bu kadar yaktığına . onun içindirki dizel araç , penzinli menzinli tanımam . bende 2004 transport var . benim araç bile bu kadar yakmıyor ya  :D  e dizel alın kardeşim sizde . dizel ,  benzinli kadar masraf açmaz , çok yakmaz . bu araçların ortalaması 4 litre civarı . mimarali rumuzlu kardeşimede katılıyorum . yetkili servislere muck muck öptürmeyin kendinizi . 10 liralık yağa 35 lira . ilk bakımda iki bijon sıkıyorlar , bi motor kaputunu açıp bakıyorlar , bi çuval fatura çıkarıyorlar . >:D  sıralı sistem e devam derim ben . biladerinde 1.4 astrası vardı . ilk zamanlar az yakıyor diye tüp taktırmadı .ısrar ede ede taktırdı sonunda . yarıdan bile aza düştü yakıtı . şimdi 4x4 honda  hrv si var .alır almaz sıralı sistem . araç 10 bin kilometre sonra tüp masrafını amorti edecek . 10 bin kilometre sonra yarı yarıya kardasın .  saygılar . :tamamdir