Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Motor Soğutma Suyu  (Okunma sayısı 12574 defa)

Motor Soğutma Suyu
« : 18 Nisan 2011, 13:18:28 »
Merhaba arkadaşlar,

2 ay önce ben e refleks gümüş bir poloyla aranıza katıldım.
Şuan aracım 1800 kmde.
Size motor soğutma suyuyla ilgili bir soru sormak istiyorum.

Aracın motor soğutma suyu min seviyenin çok az altında. Kullanım kılavuzunda max'a saf su ile tamamlayın yazıyor. Ama acil durumlar için. Yoksa servise götürüp G11,G12, G12 plus artık hangisi uygunsa oranını eski haline getirin yazıyor.
Ben bugun servise götürdüm, maalesef pek ilgilenilmedi, usta su koy veya antifriz al onu koy dedi.Yani min seviyesinin hemen altında olduğundan bişey koymasan da olur dedi !?
Ben ne yapacağımı şaşırdım, saf su alıp max çizgisine mi getireyim yoksa servise gidip pempe renkli bu G12 den mi alayım? Ya da su koymayıp antfriz alıp onu mu koyayım?

Yardımcı olursanız sevinirim.

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
Ynt: Motor Soğutma Suyu
« Yanıtla #1 : 18 Nisan 2011, 13:38:03 »
su koyma araca serviste satılan pempe renkte ki antifirizden al min ile max arasıda ki seviyeye getir kalsın yeter
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #2 : 18 Nisan 2011, 13:43:49 »
En doğrusu bu olacak sanırım teşekkürler.

Çevrimdışı TwinCept

• ibrahim
« Yanıtla #3 : 18 Nisan 2011, 17:02:14 »
Min ile Max arasında olacak ve nizamın dediği gibi pembe renkli olan antifiriz ile tamamlayınız.

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #4 : 18 Nisan 2011, 19:30:26 »
HAFİF ÖNE MEYİL VARSA MİN ALTINA İNER, TERSİNDE MAKSA ÇIKAR ÖNCE ONU KONTROL ET, ÖYLE DEĞİLSE MİN LE MAKS I ORTALAYACAK KADAR TEMİZ U EKLE BİRŞEY OLMAZ 2-2DERECE DÜŞER
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #5 : 19 Nisan 2011, 09:07:55 »
Teşekkürler arkadaşlar, servisten G12 plus pembe antifriz aldım, 15 tl bu arada. Min max arasına gelecek şekilde tamamladım.