Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Lastik Basınç İkazı Hk  (Okunma sayısı 7544 defa)

Lastik Basınç İkazı Hk
« : 04 Ocak 2012, 14:20:30 »
merhabalar, iki sorum olacak arkadaşlar;

1-)geçenlerde park halindeki aracımın(polo 1.6 tdi comf 2012) sol ön lastiğinin havası bayağı bir inmişti. yere tam oturmamış ama az kalmış. yaklaşık 1 km ilerideki akaryakıt istasyonuna kadar gidip hava bastım ama dikkatimi çeken  ben 1 km civarı yol yaptım ve lastik basınç göstergesi uyarı vermedi. daha fazla mı yol yapmak lazımdır?(not: lastiklerimin hava basıncını daha önceden kaydetmiştim torpido içindeki buton ile)
2-)yol bilgisayarında emniyet kemeri işareti var. bu hangi durumlarda yanar?

peşinen teşekkürler.

Ynt: Lastik Basınç İkazı Hk
« Yanıtla #1 : 04 Ocak 2012, 17:20:21 »
benımde lastık basınc sensorum var . aracım 6500 km de 1 kere hava bastım su ana kadar onda da ben kendılıgımden gıttım uyarı vermedı yanı.

yol bilgısayarında emnıyet kemerı ısaretı var derken ?

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
« Yanıtla #2 : 04 Ocak 2012, 18:06:01 »

2-)yol bilgisayarında emniyet kemeri işareti var. bu hangi durumlarda yanar?

araç hareket halindeyken yanmıyor.

Çevrimdışı mukad

• 2011 dsg
« Yanıtla #3 : 04 Ocak 2012, 18:17:20 »
bende yok onlar yol bilgisayarıda yok lastik sensörü de arabayı mı satsam

« Yanıtla #4 : 04 Ocak 2012, 19:06:47 »
araç hareket halindeyken yanmıyor.

emniyet kemerini takmadan hareket edersen ikaz sesi ve yanıp sönen kemer işaretinden mi bahsediyorsunuz ?

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
« Yanıtla #5 : 04 Ocak 2012, 22:02:55 »
emniyet kemerini takmadan hareket edersen ikaz sesi ve yanıp sönen kemer işaretinden mi bahsediyorsunuz ?
evet. bende yanmadı hiç. o ikaz sesi ya far açık kalınca, yada el freni tam inmeden hareket edersen geliyor.

« Yanıtla #6 : 04 Ocak 2012, 22:39:17 »
Benım aracım 2012 bendede farlarda felan ekranda gostermıyor kısa acık uzun acık gostermesı lazım sadece arka sıs farında gosterıyor . Bugun giderken biranda far arıza lambası yandı nasıl ya dedım daha alalı 1 hafta olmadı daha sonra kontak kapadım açtım kendılıgınden gıttı. Bu wolkswagene kufur etmek gercekten haktır .

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
« Yanıtla #7 : 04 Ocak 2012, 23:12:32 »
Benım aracım 2012 bendede farlarda felan ekranda gostermıyor kısa acık uzun acık gostermesı lazım sadece arka sıs farında gosterıyor . Bugun giderken biranda far arıza lambası yandı nasıl ya dedım daha alalı 1 hafta olmadı daha sonra kontak kapadım açtım kendılıgınden gıttı. Bu wolkswagene kufur etmek gercekten haktır .
kısalar far anahtarının orda gözüküyor da, uzun ve selektör ekranda gözüküyor benim arabada. benimki de 2012.

o arıza lambası arada bir bende de yanıyor. bir kere baktım sol sinyali verdim hızlı yanıp sönmeye başladı içeride. dışarıdakiler normaldi. aynanın ledleri normal yanıyordu. kontağı kapatıp açtım, sıkıntı kalmadı. gidince de tüm lambaları kontrol ettim, hepsi yanıyor.

« Yanıtla #8 : 05 Ocak 2012, 08:38:59 »
benımde lastık basınc sensorum var . aracım 6500 km de 1 kere hava bastım su ana kadar onda da ben kendılıgımden gıttım uyarı vermedı yanı.

yol bilgısayarında emnıyet kemerı ısaretı var derken ?

arabayı çalıştırmadan önce marşa basıp bekleyince emniyet kemeri lambası yanıyor. ama sonra kayboluyor.
araba dururken de yanmıyor anlamadım? başka bir şekilde mi yanıyor ne

« Yanıtla #9 : 05 Ocak 2012, 08:39:54 »
kısalar far anahtarının orda gözüküyor da, uzun ve selektör ekranda gözüküyor benim arabada. benimki de 2012.

o arıza lambası arada bir bende de yanıyor. bir kere baktım sol sinyali verdim hızlı yanıp sönmeye başladı içeride. dışarıdakiler normaldi. aynanın ledleri normal yanıyordu. kontağı kapatıp açtım, sıkıntı kalmadı. gidince de tüm lambaları kontrol ettim, hepsi yanıyor.
ben de de aynı durum oldu, hava yağışlıydı olduğunda. kontağı kapatıp açınca bir daha yapmadı. anlamadım ben de..

« Yanıtla #10 : 05 Ocak 2012, 08:40:57 »
hareket edince de ikaz vermiyor ki?

« Yanıtla #11 : 05 Ocak 2012, 17:44:33 »
evet . emniyet kemeri ikazı yok poloda