Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: lastik basınç ikazı hakkında  (Okunma sayısı 11117 defa)

Çevrimdışı tuncyapici

• [i]Volkswagen[/i] HARBİ YAŞAM TARZI...
lastik basınç ikazı hakkında
« : 30 Mayıs 2012, 02:18:10 »
arkadaşlar öncelikle selamlar benim sorum şu olacak bizim bu 6r araçlarda lastik basınç sensörü göz boyamak içinmi konulmuş anlamadım...
arabanın sol ön tarafta olan lastiğin basıncı 4 5 psı düşük ama bu araba neden bana bunun uyarsını vermedi madem bi boka yaramıyo söktürelim
o zaman lastik patlasa ne olacak peki ben anlamadım bunun  gibi sorunla karşılaşan varsa payaşırsa sevinirim........   yani bu hava çok düşerse mi verecek ikaz bi zahmet cevapları bekliyorummm.

Ynt: lastik basınç ikazı hakkında
« Yanıtla #1 : 30 Mayıs 2012, 16:38:58 »
ufak bi azalmada ikaz vermez normal basıncın altına düşmesi lazım

« Yanıtla #2 : 31 Mayıs 2012, 09:53:57 »
arkadaşlar öncelikle selamlar benim sorum şu olacak bizim bu 6r araçlarda lastik basınç sensörü göz boyamak içinmi konulmuş anlamadım...
arabanın sol ön tarafta olan lastiğin basıncı 4 5 psı düşük ama bu araba neden bana bunun uyarsını vermedi madem bi boka yaramıyo söktürelim
o zaman lastik patlasa ne olacak peki ben anlamadım bunun  gibi sorunla karşılaşan varsa payaşırsa sevinirim........   yani bu hava çok düşerse mi verecek ikaz bi zahmet cevapları bekliyorummm.

merhaba arkadaşım, benim de 7-8 ay önce benzer bir durum başıma geldi. sabah arabaya binmeden önce sol ön lastik neredeyse yere oturmuştu. patlamamış ama yerle birdi resmen. neyse doğrudan benzinciye gittim yaklaşık 1.5-2 km bir yoldu o şekilde kullandım aracı. ama benzinciye giderken hava basıncı ikazı olmadı oysaki lastik bir hayli havasını salmıştı. ya biraz daha uzun menzil yapmak lazım sinyal için ya da çalışma mantığı farklı anladığım kadarıyla. 2012 comf araç.

« Yanıtla #3 : 31 Mayıs 2012, 15:55:13 »
1.4 comfort. lastik basınç uyarısı var mı?
ben yok diye biliyorum.

« Yanıtla #4 : 01 Haziran 2012, 00:26:05 »
var varda çalışır mı meçhul :D

Çevrimdışı tuncyapici

« Yanıtla #5 : 01 Haziran 2012, 22:37:36 »
zaten anlamadım nasıl bi sistem yalan mı ne gene de bekliyorum yorumlarınızı arkadaşlar

« Yanıtla #6 : 04 Haziran 2012, 21:55:18 »
Sayın @tuncyapıcı

Sistem çalışıyor, fakat hızınızın 80 km. 'nin üzerinde olması gerekiyor.

Geçenlerde Ankara 'ya giderken sağ ön lastiğimin havası azalmış. Basmışım 120-130 gidiyorum.
Birden "blink" ses uyarısı aldım, daha "n'oluyoruz?" dememe kalmadı. Araç bir kapakladı. Hız 80 km ye düştü.
Baktım gösterde uyarı lambası yanıyor. Basıyorum gaz yemiyor, 80 km üzerine çıkmadı.
Çektim benzinciye havayı tamamladım. Sonra devam...

Önemli olan bir nokta da aracınızın lastik havalarını tamamladıktan sonra hareket etmeden önce ayar düğmesine uyarı sesini duyana kadar basmanız. Gösterge ışığı sönene kadar.
Yani  "set" etmeniz gerekiyor.

Sonuç olarak sistem ABS ile birlikte çalışıyor.
Yani ABS sensörlerinden tekerlek dönüş hızlarını alıp test ediyor, uyumsuzluk varsa devreye giriyor.

Saygılar,
Direksiyonda bir eşek varsa; altındaki beygir sayısının önemi yoktur.

German engineers do things because they can, not because they should.

Çevrimdışı tuncyapici

« Yanıtla #7 : 05 Haziran 2012, 01:08:14 »
kardeşim teşekkür ederim yardımın için önemli bilgi sağol... :)