Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: frenler  (Okunma sayısı 2493 defa)

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
frenler
« : 18 Ekim 2011, 22:57:19 »
konu silinebilir.

arkadaşlar 2012 model polo 1.4 manuel sahibiyim. frenler sanki biraz aşağıda. satış temsilcim "ilk 1000 km böyle olur" dedi. bugün evi arayan bir vw görevlisi ise, "getirin bakalım" dedi. siz de aynı durumu yaşadınız mı? servise gitmeli miyim? bu akşam bu sorunu halledip, yarın -eğer gitmek durumunda kalırsam- servis randevusu almayı düşünüyorum. yardımcı olursanız sevinirim.
« Son Düzenleme: 21 Ekim 2011, 22:41:20 Gönderen: o.bilge »

Ynt: frenler.. önemli!
« Yanıtla #1 : 19 Ekim 2011, 13:21:41 »
arkadaşlar 2012 model polo 1.4 manuel sahibiyim. frenler sanki biraz aşağıda. satış temsilcim "ilk 1000 km böyle olur" dedi. bugün evi arayan bir vw görevlisi ise, "getirin bakalım" dedi. siz de aynı durumu yaşadınız mı? servise gitmeli miyim? bu akşam bu sorunu halledip, yarın -eğer gitmek durumunda kalırsam- servis randevusu almayı düşünüyorum. yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba Özgür hocam,
Benim aracımında frenleri orta-aşağı arasında tutmaya başlıyor,bu benim için iyi bir özellik,frene gerekli dozajı ayarlayabiliyor insan,yani dokunduğumuz gibi yapışmıyor araç, ama şöyle bir durum var, ilk 400 yada 600km sanırım tam hatırlamıyorum kitapçıkta yazan değeri,ama bu değerler içinde balatalar alışma sürecinde oluyor ve tam performans vermeyebiliyor,kitapçıkta da dikkat edilmesi gerektiği yazıyor. bir sorun olacağını sanmıyorum, frenleme noktasına zamanla alışacağınızı düşünüyorum.

Çevrimdışı TwinCept

• ibrahim
Ynt: frenler.. önemli!
« Yanıtla #2 : 19 Ekim 2011, 14:39:12 »
Balatalar yeni ilen bu durum çok normaldir ilerki dönemlerde balatalar bittiği zaman ve serviste yeni balata taktırdığınız zamanda aynı sorunlar olacaktır.Yeni balata her zaman zayıf tutar takii alışana kadar