Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: kar yağdı ve bir koku  (Okunma sayısı 4038 defa)

kar yağdı ve bir koku
« : 18 Ocak 2012, 13:56:32 »
arkadaşlar 2 gün önce istanbul a çok kar yağmıştı hatırlarsınız (gerçi ara ara yine yağıyor).
bende aracımda o meşhur trafikte ilerlemeye çalışırken baya bir dik yokuşta el frenini çekip bekledim.
ondan sonra trafik azar azar akarken bende araca fazla yüklenmişim bir anda devir ibresi 5-6'yı geçti ancak araç ilerlemedi (el frenini indirmiştim)
sonrada müthiş bir yanık kokusu yayıldı. evin önünde aracı park ettikten sonra kaputu açtım ve motordan aynı koku geliyordu.
tam olarak anlamayadım balatalardan mı koku geliyor yoksa motordan mı geliyor.
ertesi günü araç normal çalıştı ancak koku hala var. fırsat bulup servisede götüremedim.
balata kokusudur deyip kendimi rahatlatıyorum :) ama sizce motordan biyerden (kablo vs yanığı) olabilir mi??

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
Ynt: kar yağdı ve bir koku
« Yanıtla #1 : 18 Ocak 2012, 14:32:45 »
baskı balata kokusu geçer zamanla
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #2 : 18 Ocak 2012, 15:12:21 »
debriyaj ( baskı balata kokusu) yeni arabalarda yokuş da olur.

Çevrimdışı suskun

• Hamit GÜLSOY
« Yanıtla #3 : 18 Ocak 2012, 15:28:26 »
baskı balata kokusu geçer zamanla
+1
H.G WORKS

« Yanıtla #4 : 18 Ocak 2012, 18:57:52 »
Ben de rahatladım,zira bugun benim arabada bayırda öyle bi koku geldi. Hayvan leşi,kablo yanığı gibi tuhaf bi koku  ???
Deutsch spreche,schwer spreche,VW fahre O.o

« Yanıtla #5 : 18 Ocak 2012, 19:11:42 »
balatada değil lastik kokusudur o  :)

devir 5-6 yı geçti araç ilerlemedi dediğinizden anladım..  heralde araba kaldıramayacak 5-6 bin devir yaptıracak  kadar acemi değilsinizdir  ???

demek ki o an buza denk geldiniz yada yaz lastiğiniz ben yolu tutmam arkadaş dedi ve dışardan izlemesi hoş dumanlı mumanlı bir patinaj çektiniz  :) 

« Yanıtla #6 : 18 Ocak 2012, 21:02:30 »
valla acemi olmadığı düşünüyorum :)

bende öyle düşünüyorum ancak insanın içine kurt düşmüyor değil .....

Çevrimdışı TwinCept

• ibrahim
« Yanıtla #7 : 19 Ocak 2012, 22:24:45 »
Zemin buz su çamur ise hiç bi şekilde lastikten gelmez o koku  kesinlikle kavrama ile alkalı yani baskı balata kokusudur karda ve buzda aracı ilerletmeye çalışmak direk baskı balatanızı bitirmeye yol açar aman diyim en pahalı balatalar gurubuna girer bu durumlarda zorlamamak gerekir aracı geçmiş olsun