Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Kalabalık binince (360 kg) 90 ile giderken ses geliyor  (Okunma sayısı 13581 defa)

önde iki yetiskin, arkada iki yetiskin ve iki çocuk binip edirne otobanına çıktığımızda, arkadanmı öndenmi bi uğuldu geldi sürekli sonra yük hafifleyince o ses gelmedi yani iki kisi giderken...acaba diyorum 355 kg kadar yükte yeni diye parçalar sesmi yapıyo ? ama arkadanmı motorun ordanmı anlayamadım, lastik ve asfalt sesi ve motor sesi haricinde bi uğultu gibi sanki demir demire sürtüyo ama uğultulu sekilde

Ynt: Kalabalık binince (360 kg) 90 ile giderken ses geliyor
« Yanıtla #1 : 25 Mayıs 2011, 16:00:22 »
cam açık olabilir mi?

teker bilyalarına baktır. sıfır araçta da bu tür sorunlar can sıkar
Araba binmek içindir..

« Yanıtla #3 : 28 Mayıs 2011, 12:42:27 »
servise götürdüm bugün adam bişey yok biraz daha kullan gel bakarız dedi...birde içeriye direksiyon hidroliğinin sesi geliyo sizdede geliyomu diğer araçlarada baktım orda sıfırlara ses vardı

« Yanıtla #4 : 29 Mayıs 2011, 10:38:10 »
servise götürdüm bugün adam bişey yok biraz daha kullan gel bakarız dedi...birde içeriye direksiyon hidroliğinin sesi geliyo sizdede geliyomu diğer araçlarada baktım orda sıfırlara ses vardı

Aynen geliyor bende çok sinirlendim hatta korktum bişi mi var die servise gittim hemen =))
6r lerimizde servo elektro direksiyon var ve bu bayağ bir elektrik tüketimi yaptğı için ses ve akü den volt düşürüyor.Akşam duvara yakın bir yerde durup farlarını açarsan ve direksiyonu sağ sola çevirirsen volt un düştüğünü göreceksin ama merak edilcek bişi değilmiş..Benimde içim rahatlamıştı.. =))
***Das Auto***
***BLaCkk***

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
« Yanıtla #5 : 29 Mayıs 2011, 13:10:50 »
sen yürürken saatinin ses yaptığını duyan adamsın şimdi aracın garantide yetkili servislere kabus müşterilerinden biri olmaya adaysın çok yakında bütün istanbul servislerinde tanınan müşteri olacaksın :)

kaçııııın kıvanç servise giriş yaptıııııııııııııııııı  :)

!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

« Yanıtla #6 : 30 Mayıs 2011, 08:36:02 »
:)) Serkan güldürdün beni :)) Allahta seni güldürsün :)) ama inan ailece edirneye gittik sesi bariz farkettik, arac yeni diye pek umursama dedi babam ama bilmiyorum 2 kisi iken yapmıyor :)))

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #7 : 01 Haziran 2011, 23:33:46 »
Araç garantideyken ses geldimi çekin servise kesldiği kadar kesilir. Servo direksyonumdan ses gelmiyor, ışıklarda hafif kararma normal. Direksiyonumuz Elektirkli Hidrolik değil. Başka aracı uzun yolda kullanın farkını görürsünüz. Sınıfında bu kalite direksiyon sadece Fordda var. Astra nın direksiyonu bana polo dan daha az güven veriyor
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı TwinCept

• ibrahim
« Yanıtla #8 : 02 Haziran 2011, 09:14:36 »
Valla onur abi insan rahata o kadar hızlı ve kolay alışıyorki servo direksiyon çok büyük bir kolaylıkmış.Babamın ford connect'nin direksiyonu bana kuş gibi gelirdi bir zamanlar :D Şimdi 6r dan sonra  kamyon direksiyonu gibi geliyor ve araç nekadar donanımlıda olsa zevk vermiyor insana hatta fiat'ın puntolarında city modu var  basınca direksiyon hafifliyor ama vw servo direksiyonlarının yanından geçmez  :tamamdir

« Yanıtla #9 : 02 Haziran 2011, 10:59:38 »
Benimde kayımpederimde 2010 ford connect var, onun direksionu ve debriyajı pamuk gibi gelirken, bu arabada ikiside yok sanki :))) tek problem direksoyunun içeri verdiği ses :)

Çevrimdışı TwinCept

• ibrahim
« Yanıtla #10 : 02 Haziran 2011, 14:55:36 »
Yok ya benım hoşuma gidiyor o ses robokop gibi ses çıkarıyor ;D

« Yanıtla #11 : 02 Haziran 2011, 18:05:13 »
valla bilmiyorum toprağım, ben duyunca sinir oluyorum inan :))

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #12 : 04 Haziran 2011, 13:41:06 »
Valla onur abi insan rahata o kadar hızlı ve kolay alışıyorki servo direksiyon çok büyük bir kolaylıkmış.Babamın ford connect'nin direksiyonu bana kuş gibi gelirdi bir zamanlar :D Şimdi 6r dan sonra  kamyon direksiyonu gibi geliyor ve araç nekadar donanımlıda olsa zevk vermiyor insana hatta fiat'ın puntolarında city modu var  basınca direksiyon hafifliyor ama vw servo direksiyonlarının yanından geçmez  :tamamdir

servo yüksek hızda kendini gösterir asıl. Fordun direksiyonu çok güvenlidir. Ama ne pedallar nede şanzıman geçişleri opel olsun ford olsun Vw in eline su dökemez. Dökseler onlar Vw olurdu :)
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #13 : 08 Haziran 2011, 11:10:02 »
bu cuma tekrar edirneye gidicem ve 5 kisi olacağız arabada bakalım yine ses gelecekmi :))