Gönderen Konu: İlk mesajım & Polo GTI  (Okunma sayısı 22568 defa)

Çevrimdışı CeM öZeR

• Profili Görüntüle
Ynt: İlk mesajım & Polo GTI
« Yanıtla #14 : 14 Nisan 2011, 17:27:31 »
Kesinlikle jantı değişmenize gerek olmadığını şiddetle savunuyorum.17"  diye değerlendirmeyin alaşımı çok hafif ve aşırı derecede sağlam malzeme o jantları eğmeniz hiç ama hiç kolay değil. Tüketimde ilk 1000 km den sonra ortalama 9 litre(İstanbul ortalamasına göre tahminim) civarını geçmeyecektir. Jantları kesinlikle değişmeyin. Zaten 15 deneseniz bile fren diskleri ve kaliperleri buna imkan vermeyecektir. Masraf yapmayın tekrardan. :) Hayırlı günlerde kazasız belasız kullanınız .Maşallah.

Çevrimdışı TwinCept

• ibrahim
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 14 Nisan 2011, 17:50:42 »
Bencede jantlarıyla hiç oynamayın vw yakışanı yapmış..Hani bizim 6r gibi teneke olsaydı takın 15 derdim fakat aracınız zaten standartların üzerinde siz 15" takarsanız hem aracınız leylek gibi gözükecek hemde yol tutuşu haliyle azalacaktır.Lastik ebatınızıda değişecek vs..vs

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #16 : 14 Nisan 2011, 17:53:21 »
Öncelikle hayırlı olsun.
17"ten de vazgeçmeyin derim.
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı ilyus

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 22 Mayıs 2011, 00:58:27 »
araciniz  hayirli olsun  Florya  MEZ  den mi aldiniz ?

Çevrimdışı aykuttuncer

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 22 Mayıs 2011, 02:04:51 »
vw bunu zaten hesaba katmıştır bu arabanın trye gelecegınıde hesaba katmıstır istanbula satılcagını hesaba katmasda onda bıle bı deneyım vardır bılırsınızkı araclar illere gore renk farklılıgı gosterırlerdı eskıden bunun gıbı bısey ıklımsel sıcaklıga gore renk uretıyorlardı eskıden sımdı genellestı bu bıraz daha buda oyle bırsey arac gtı zaten 17 jant hem gorunum hem performans yeterlılıgı acısından uygun bır secım araca 15 takarsanız belkı sızın gezıyor dedıgınız arac fren sıstemını suspansıyon sıstemını herseyı etkılıyecek + dızayn bozuklugu yaratacak 1.2 gıbı bısı olcaktır :) arac sızın karar sızın allah kazasız belasız kullanmak nasit etsin size ve eşinize

Çevrimdışı anka

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 26 Mayıs 2011, 22:22:06 »
aracınız hayırlı olsun allah kaza bela vermesin. sciroccodan bile daha güçlü bi araç keyfini çıkarın...

Çevrimdışı mgates6

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 14 Haziran 2011, 12:53:46 »
Polo GTI 15 inç jant olmaya bilir çünkü bildiğim kadarı ile ön fren disk ve kaliperi yüzünden 15 inç uymaya bilir. Birde dert etme artık bazı araçlar hep 17 inç kulanıyor sadece sorun yaşararsan 215/40-R17 Yerine 215/50-55R17 ikisinden biri kullan.

Çevrimdışı mgates6

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 14 Haziran 2011, 12:55:27 »
Arkadaşlar herkese merhaba. Aranıza yeni katılıyorum. 97-01 yılları arası VW Vento kullanıcısıydım, sonrasında araya başka markalar girdi ve Pazartesi günü itibari ile eşime aldığım Polo GTI ile 50% de olsa tekrar VW'ci olmuş oluyorum :) Geçen hafta uzun araştırmalar sonucu karar verip Golf TDI DSG almaya gittik ancak aşırı uzun sırayı görünce vazgeçtik, tam çıkarken Polo'yu gördük ve ikimiz de bayıldık. Bizim aldğımız araba şu an gümrükten çekiliyor. Açıkçası çok fazla araştırma yapmadan aldım; fabrika verisi yakıt tüketimi şehir içi 7.5 lt diyorlar ama ben buna pek inanmıyorum. Tecrübelerinizdek faydalanmak istiyorum; eşim kullanacağı için araba 120'nin üzerine yılda 1 veya 2 kere çıkar (o da ben kullandığımda olur :)) bu yüzden aşırı sakin bir kullanım düşünebilirsiniz. 10 litrenin üzerinde bir tüketim ile karşılaşır mıyım? Ayrıca dikkatimi çeken arabada 17" jant olması. İstanbul'un yolları malum çok kötü, bunları 15" ile değiştireyim diyorum. Jant için marka önerileriniz nedir?

Şimdiden herkese teşekkürler.
Polo GTI 15 inç jant olmaya bilir çünkü bildiğim kadarı ile ön fren disk ve kaliperi yüzünden 15 inç uymaya bilir. Birde dert etme artık bazı araçlar hep 17 inç kulanıyor sadece sorun yaşararsan 215/40-R17 Yerine 215/50-55R17 ikisinden biri kullan.

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 14 Haziran 2011, 15:14:58 »
yanlış bilgi vermeyin, 40 tabandan 50-55 tabana çıkınca orjinal lastik çapı en az 5cm en fazla 6 cm değişiyor, o araç bu ebatları kullanamaz, sürter, sürtmese bile güvenlik ve süreklilik açısından sorun çıkartır

Çevrimdışı AG0463

• Kişisel Mesajımı da PM atıyım oldu olucak.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 30 Haziran 2011, 00:25:11 »
215/40/r17 diyelim.. lastiğin genişliği 215mm'dir. 40 dediği yanak genişliği ama nasıl? 215in %40i dir. bir yanak 8.6cm miş. 215/50 olduğunu varsayarsak;  10.7 olur.  10,7-8,6= 2.1.. bir lastik kesitinde de iki yanak olduğundan yaklaşık 4cm lastik büyümüş olur.  bu da arabanın yol tutuşunu etkiler ve kilometre sayacının yanlıs gostermesine sebep olur. yani geniş yanaklı bir lastik istiyorsanız, daha dar lastik kullanmanız gerekir. aynı ebatta lastik kullanabilmek icin.
« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2011, 01:22:25 Gönderen: AG0463 »
GTD

Çevrimdışı joshuamckee

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 04 Temmuz 2011, 00:26:12 »
Geç cevabım için kusura bakmayın. İyi dilekleri için herkese ayrı ayrı teşekkür ederim.

İnternette bulduğum bir sitede lastik speklerini girince tüm detayları veriyor. Farklı lastik ebadı kullanılacaksa bildiğim kadarı ile en önemli nokta yuvarlanma dairesi. Buna göre:

215/40/17: 1896mm (orijinal ebat)
185/60/15: 1894mm (1.4 ve 1.6 tdi'larda kullanılan ebat)
195/50/16: 1888mm

diğer kombinasyonlarda 1 santimin üzerinde fark oluştuğu için motora ve şanzımana zarar vereceğini düşünüyorum. Sahibinden.com'da sıfır gibi 6r çıkma lastikler var, 300tl-400tl aralığında. Denemek istiyorum :)

selamlar...

Çevrimdışı AG0463

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 04 Temmuz 2011, 13:19:05 »
16lıktan emin değilim depo kapağında yazıyor hepsi ttek tek ordan bi daha kontrol et istersen =)
GTD

Çevrimdışı joshuamckee

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 21 Temmuz 2011, 20:58:14 »
Kendi konumdan devam edeyim.

Geçen haftalarda aracı sahibinden.com'a koyarak satılığa çıkardım, sonrasında vazgeçtim ama hikayesi ilginç. Yaklaşık 1,5-2 önce ay şeytan dürttü derler ya, arabayı alıp Maslak sanayindeki eski BMW ustama gittim, şu arabaya bir bak diye. Başladı incelemeye, kaputu açtı falan filan derken sağ ön çamurluğa takıldı gözü. Bu boyalı olabilir dediğinde şok oldum. Kendisi her ne kadar "VW'den anlamam belki bunun boyası böyledir" dese de benim içime bir kurt düştü. Neyse, incelemeye devam etti, bagajı açtı, döşemeyi kaldırdı ve ikinci bomba "abi lastiğini mi patlattın bu arabanın?" Yoo dedim, neden? "E bunun stepnesi kullanılmış?" İkinci dumur, gittim çıkardık stepneyi, üzerindeki şeritler silinmiş, lastiğin dişlerinin arasında taşlar var. 30 saniye sonra kendimi aldığım yere doğru giderken buldum. Çok detaya inmeyeceğim ama elde ettiğim en iyi sonuç "Arabamda kesinlikle boya olmadığı ve yedek lastiğin müşteri memnuniyeti kapsamında değiştirilmesi" oldu.

Diyeceğim o ki, alırken sıfır falan demeyin, iyice inceleyip öyle alın. Lastik değişti değişmesine de, boya için hala korkuyorum adam akıllı bir kontrol yaptırmaya.

Selamlar...
« Son Düzenleme: 21 Temmuz 2011, 20:59:11 Gönderen: joshuamckee »

Çevrimdışı AG0463

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 21 Temmuz 2011, 23:03:14 »
Bende ampulleri değişirken sol ön çamurluğun içinde naylon gördüm. çekip cıkarmaya calıstm gelmedi. sağ tarafa da baktm orda da var. servise gittiğimde bu ne diye sorcam bende. bu tür  şikayetlerden dolayı şüphelenmiyo değilim. =)
GTD