Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: İlk mesajım & Polo GTI  (Okunma sayısı 22515 defa)

İlk mesajım & Polo GTI
« : 31 Mart 2011, 22:24:10 »
Arkadaşlar herkese merhaba. Aranıza yeni katılıyorum. 97-01 yılları arası VW Vento kullanıcısıydım, sonrasında araya başka markalar girdi ve Pazartesi günü itibari ile eşime aldığım Polo GTI ile 50% de olsa tekrar VW'ci olmuş oluyorum :) Geçen hafta uzun araştırmalar sonucu karar verip Golf TDI DSG almaya gittik ancak aşırı uzun sırayı görünce vazgeçtik, tam çıkarken Polo'yu gördük ve ikimiz de bayıldık. Bizim aldğımız araba şu an gümrükten çekiliyor. Açıkçası çok fazla araştırma yapmadan aldım; fabrika verisi yakıt tüketimi şehir içi 7.5 lt diyorlar ama ben buna pek inanmıyorum. Tecrübelerinizdek faydalanmak istiyorum; eşim kullanacağı için araba 120'nin üzerine yılda 1 veya 2 kere çıkar (o da ben kullandığımda olur :)) bu yüzden aşırı sakin bir kullanım düşünebilirsiniz. 10 litrenin üzerinde bir tüketim ile karşılaşır mıyım? Ayrıca dikkatimi çeken arabada 17" jant olması. İstanbul'un yolları malum çok kötü, bunları 15" ile değiştireyim diyorum. Jant için marka önerileriniz nedir?

Şimdiden herkese teşekkürler.

Ynt: İlk mesajım & Polo GTI
« Yanıtla #1 : 31 Mart 2011, 22:36:19 »
8-9 lt yakar tahminimce. 15 jant disklere süretebilir. Aracınız Polo GTI mükemmel bir araç bence. Aldığınız gibi kullanın bence....

Çevrimdışı white quattro

• S-Line white quattro
« Yanıtla #2 : 31 Mart 2011, 22:43:55 »
araca 15 jantları takmak GTI'a küfür etmek gibi bir şey olur heralde =)
quattro

« Yanıtla #3 : 01 Nisan 2011, 01:12:24 »
Şehire göre farkeder tüketim, İstanbul dışında düşük kalır tüketim,
bende anneanneye düşünüyorum arada ben kullanırım  ;D

« Yanıtla #4 : 01 Nisan 2011, 01:37:16 »
8-9 lt yakar tahminimce. 15 jant disklere süretebilir. Aracınız Polo GTI mükemmel bir araç bence. Aldığınız gibi kullanın bence....
Teşekkürler, disk konusunu hiç düşünmemiştim doğrusu. Haklı olabilirsiniz, kontrol edeceğim bunu.

araca 15 jantları takmak GTI'a küfür etmek gibi bir şey olur heralde =)
Her jant düzeltmede masrafa girip buna küfretmektense jantı küçültmek daha iyi. Sonra arabanın her yeri şakırdamaya başlayabilir :)

« Yanıtla #5 : 01 Nisan 2011, 01:59:20 »
Resim ekleyeyim dedim. Bu araba benim aldığımın aynısı. Gerçekten çok güzel görünüyor. Polo'ya küçük gözü ile bakıyordum ama eğer yanılmıyorsam bu arabanın platformu Golf MK3 ile aynı. Dingil mesafesi ve teker iz açıklıkları bire bir tutuyor.

« Son Düzenleme: 01 Nisan 2011, 02:00:01 Gönderen: joshuamckee »

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #6 : 03 Nisan 2011, 20:02:39 »
Trafiğe göre değişir yakıtı ama İstanbul ş.içi %20-25fazla yaktıranlar var. Ankarada ise %10-15 az yaktıranlar. Ş.dışı 90-100 arası sabit kullanımda ş.dışı verisi tam tutuyor diyebilirim.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #7 : 03 Nisan 2011, 20:08:27 »
1.2tsi si 8,5sn de 0-100yapan aracın 180Hp halini düşünemiyorum diyordum, merak edip baktım.

0-100 6,9sn. !!!!
Bence o aracı eşiniz sürmeyecek :) Ve o araç Ş.içi 10lt altına düşemez çünkü 50-60 ile gitmek pek mümkün olmaz. İnşallah otomatik almıştırsınız yoksa eşiniz size benim eşimin dediğini söyleyecek: "Eeee hep böyle vites mi atacağım?", Tsi 122 hp Golf gib 1300kg yakın biraçta bile çok seri ve çabuk vites istyor. POLO+180HP = Esittir 0-100 6,9SN TEKRAKİBİNİZ TÜRK HAVA YOLLARI YADA 350 HP 630nM TORKLU ATMOSFERİK ARAÇLAR

Yakıt önemli imiş, Hız olarak 8,5sn 1.6ları bırak, 2.0 atmosferik motorların hepsinin üstünde(R serileri hariç), Bana sorarsanız Jantı değil, siparişinizi değiştrin 1.2TSİ 105Hp alın hem az yakın, hem hızlı gidin. Ama oda Tr de sadece jetta da var galiba
« Son Düzenleme: 03 Nisan 2011, 20:12:17 Gönderen: 06onur »

« Yanıtla #8 : 06 Nisan 2011, 22:47:56 »
Merhaba arkadaşlar,

Arabayı bugün öğleden sonra teslim aldık. Florya'dan Ataşehir'e kadar "köprü trafiğinde" dur kalk yaparak geldik. Sıkı durun, ortalama tüketim 8.2 olarak gerçekleşti. Araba henüz 52km'de, kullandıkça düşecektir diye düşünüyorum. 7. viteste 100 ile giderken 1900 devir gibi bir rakam gördüm. Kadran 280'e kadar tabii komik bu :)

Diğer izlenimlerime gelince:
Motor sesi: 1.4 litrelik bir motor sesi değil. BMW E46 328i'de kullanmış biriyim, o egzos homurtusu çok benziyor. Bazı devir aralıklarında (sadece beni olabilir) rahatsız edecek kadar çok sesli. Ancak yavaşlarken DSG vites düşürdüğünde kompressor'un sesi beni mest etti. İnsan o sesi duymak için sürekli dur kallk yapmak istiyor.
Lastik sesi: Artık lastiğin kalitesinden midir bilmiyorum, yok denecek kadar az
Süspansiyon: Beklediğimden çok iyi. Ben aşırı sert bir kullanım bekliyordum, gayet konforlu ve çok zorlamadıkça kaymayacak bir imaj veriyor.
Donanım: bu sınıfta bildiğim kadarı ile böyle dolusu yok. Tek beğenmediğim noktası torpido gözünde ışık yok. İlave olarak almadan önce ön tarafa da park sensörü taktırdım bence iyi oldu, yoksa bayan arabalarının ön tamponu malum.
Direksiyon: en beğenmediğim yanı bu oldu. Çok hissiz ve araba yolda hatırı sayılır şekilde geziyor. Belki bir ayarsızlığı vardır ama baktıracak vaktim yok. Bu konuda diğer Polo kullanan arkadaşların yorumlarını duymak isterim.

Resimleri en kısa zamanda ekleyeceğim.

Sevgi & Saygı

Çevrimdışı white quattro

• S-Line white quattro
« Yanıtla #9 : 06 Nisan 2011, 22:50:49 »
Hayırlı olsun tekrardan...  :tamamdir
quattro

« Yanıtla #10 : 07 Nisan 2011, 09:07:07 »
Hayırlı olsun
Aracı fuarda görmüştüm.
Kendi sınıfının en üstün araçlarından biri.
Direksiyon elektrik destekli olabilir.
Bu nedenle tepkisiz hissetmiş olabilirsin.
Yakıt olarak ekonomik bir araç değil.
Performans olarak ilgi çeken bir araç :D

« Yanıtla #11 : 12 Nisan 2011, 22:09:39 »
Resimleri ekledim, umarım becerebilmişimdir. İlave olarak orijinal ön park sensörü ve teybe entegre bluetooth taktırdım. Haftasonu arabayı test ettim ve gerçekten şu direksiyondan vites değiştirme olayına bayıldım. Yakıt tüketimi de dur-kalk olmadıkça 7.2 litre civarı gerçekleşiyor.

« Yanıtla #12 : 13 Nisan 2011, 00:51:20 »
direksiyonu elektroservodur. şehir içi mükemmel oluyor tek parmakla direksiyon çevirebiliyorsun. ama uzun yolda sıkıyor, insan biraz sertlik isteyebiliyor.

bu arada araç şahaneymiş. maşallah diyelim.
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #13 : 14 Nisan 2011, 00:17:14 »
direksiyonu elektroservodur. şehir içi mükemmel oluyor tek parmakla direksiyon çevirebiliyorsun. ama uzun yolda sıkıyor, insan biraz sertlik isteyebiliyor.

bu arada araç şahaneymiş. maşallah diyelim.

+1 Hız ile sertleşir. Direksiyon elektirkli teyp ve direksiyon hıza göre kendini ayarlar.Ford ile VW nin direksiyonları aksine çok hisli ve güvenlidir alışırsınız. Araç 1 numara ben 280kadran ve 0-100 6,9da takıldım yalnız. Mükemmel...
« Son Düzenleme: 14 Nisan 2011, 00:18:35 Gönderen: 06onur »