Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: İlk çalışmada bu güne kadar karşılaşmadığım sorun?  (Okunma sayısı 2696 defa)

Arkadaslar cümleten s.a. Arabamın garantisinin bitmesine 4 ay var aracım acik otoparkta idi aksam çalıştırdım abi araba komple acayip titriyor gaz vermeden devire baktım tam 1'in üstünde dereceyede baktım 11'di ilk olarak bakmamgerektigini düşündüğüm seyler bunlardi.biraz gaz verdim 3-4 dakika sonra rolanti 9,5'a falan düşünce normal çalısmaya dondü ,gecen kıs rolanti karda kista ilk çalıştırmamda 11-12 iken bile böyle birsey yapmıyordu (araba rolantide  tam 1'in üzerinde ama araba stop etti edicekmis gibi çalışıyor sanki benzin alamiyormu aküdemi sorun var araba 20 aylık daha ve 13500 km de böyle bir sorunla ilk defa karşılaştım servisemi götürsem ne yapsam anlamadım )arabada birsey dikkatimi çekti belki konuya yardımı olurmu bilemiyorum arka kapı tam kapanmamış açık gösteriyordu içnde iken gostegede acaba kapının 1 gün açık kalması böyle birşeyi tetikleyebilirmi.vereceğiniz cevaplar için tessekkur ederim arkadaslar saygılar ...(2010 vw Polo 1.4 düzvites)
2012 VW GOLF TSİ 122 hp DSG comfortline

Ynt: İlk çalışmada bu güne kadar karşılaşmadığım sorun?
« Yanıtla #1 : 25 Kasım 2011, 10:26:01 »
ateşleme sistemi biryerlerden nem alıyor olabilir.. araba biraz çalışıp, nem kuruyunca normal çalışmaya devam ediyordur.  bence servise gidip kontorl ettirmekte fayda var.