Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: gösterge camındaki çizikler  (Okunma sayısı 6097 defa)

gösterge camındaki çizikler
« : 10 Şubat 2012, 14:58:06 »
Nerden aklıma geldi biliyorum, başıma gelen bir olayı anlatmak istedim, belki faydam dokunur..

Arabayı ilk yıkattığımda, yıkamacı arkadaş gösterge camını çizmiz, zaten kolay çiziliyor flexi malzemeden olduğu için.
forumlarda araştırdım çok çeşitli ürünler var, bem meguiars'ın plastx diye bir ürünü var far parlatmada kullanılan ondan aldım, pedini de aldım..

plastx i yayarak bastırmadan sürdüm, inanılmazdı ekranda hiçbir şey kalmadı, cam yok gibiydi hatta.çizikler inanılmazdı, sanki bulaşık teliyle silinmiş gibiydi ama eser kalmadı.bir hatırlatma yapmak isterim meguiarsın el pedi yerine bildiğimiz mikrofiber bezlerden kullanırsanız daha iyi temizliyor.

umarım faydalı olur

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
Ynt: gösterge camındaki çizikler
« Yanıtla #1 : 10 Şubat 2012, 15:18:56 »
Nerden aklıma geldi biliyorum, başıma gelen bir olayı anlatmak istedim, belki faydam dokunur..

Arabayı ilk yıkattığımda, yıkamacı arkadaş gösterge camını çizmiz, zaten kolay çiziliyor flexi malzemeden olduğu için.
forumlarda araştırdım çok çeşitli ürünler var, bem meguiars'ın plastx diye bir ürünü var far parlatmada kullanılan ondan aldım, pedini de aldım..

plastx i yayarak bastırmadan sürdüm, inanılmazdı ekranda hiçbir şey kalmadı, cam yok gibiydi hatta.çizikler inanılmazdı, sanki bulaşık teliyle silinmiş gibiydi ama eser kalmadı.bir hatırlatma yapmak isterim meguiarsın el pedi yerine bildiğimiz mikrofiber bezlerden kullanırsanız daha iyi temizliyor.

umarım faydalı olur
tam da ilgilendiğim konu. ben de arabayı yıkamaya verdim ve geldiğimde göstergeler çizik doluydu. çok teşekkürler.

« Yanıtla #2 : 10 Şubat 2012, 15:40:17 »
plastx kesinlikle öneririm..mikrofiber ile uygulayın, el pedi tavsiye etmem..fazla bastırmadan sabırlıca dairesel hareketlerle sürün..cam olduğun bile belli olmayacak  ;)

« Yanıtla #3 : 10 Şubat 2012, 15:46:01 »
Fiyarı nekadar acaba ürünün

« Yanıtla #4 : 10 Şubat 2012, 15:59:02 »
ben bayisinden 30 a almıştım, siz sorunca baktım netten 22  ye buldum, ya kazıklandım yada ürünün sahteside var...kararı siz verin artık http://www.pratikavm.com/u-meguiars_plastx_saydam_plastik_yuzey_temizleme_ve_cilasi_8512310-2737.html

bu arada sakın sakın polisaj makinesi felan kullanmayın gerek yok..daha kötü olabilir.

Çevrimdışı TwinCept

• ibrahim
« Yanıtla #5 : 10 Şubat 2012, 16:23:43 »
Evet meguiars'ın plastx ürünü gerçekten çok başarılı bu ürünü far'larada uygulayabilirsiniz ben farlarım için almıştım yıkamacılar ne kadar mikrofiber bezde kullansanalar gün boyu  bir çok araç kurulanıyor ve ister istemez beze kumlar yapışıyor ve farlardada kılcal çizikler oluşuyor bende 3 yada 4 ayda bir farlarıma uyguluyorum bu ürünü gerçekten çok ii  :tamamdir

« Yanıtla #6 : 10 Şubat 2012, 17:12:05 »

Evet o çizikler benimde canımı sıkmıştı. Tamamen kayboluyorsa çizikler gerçekten güzel olacak.Sağol hocam

« Yanıtla #7 : 10 Şubat 2012, 17:24:56 »

Evet o çizikler benimde canımı sıkmıştı. Tamamen kayboluyorsa çizikler gerçekten güzel olacak.Sağol hocam

dediğim gibi yap çiziklerden eser kalmayacak...sabırlı bir şekilde dadikalarca ve çok bastırmadan camı içeri göçürebilirsin  :)

« Yanıtla #8 : 10 Şubat 2012, 19:12:23 »
aynen beende kullanıyorum bır kere kuş pislemiş kurumuş kalmış arka stopda çıktı cok matlaştı cok belli oluyordu 2 dakıkada sonox da halletıler sonax da bu markayı kulllanıyor bilginize tavsiyedir.
polo 6R 2011-34yz087 yeşilköy

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
« Yanıtla #9 : 10 Şubat 2012, 19:20:11 »
meguiars efsane bi marka zaten. ah biraz da ucuz olsa :D

« Yanıtla #10 : 10 Şubat 2012, 21:14:07 »
ufak bsy degıl özgurum yaa zaten cok az sürüosun iyi yanii

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
« Yanıtla #11 : 10 Şubat 2012, 21:41:11 »
ufak bsy degıl özgurum yaa zaten cok az sürüosun iyi yanii
yok sadece bu değil zaten genel olarak pahalı meguiars ürünleri. 1 şişe şampuan 35 40 lira

« Yanıtla #12 : 10 Şubat 2012, 23:10:53 »
diğer ürünleri pahalı aynen ama değermiii bilmemm :)

ayrıca özgür bı konu acalım ortak ufak bır buluşma ayralasak iyi olmazmı

« Yanıtla #13 : 10 Şubat 2012, 23:24:55 »
diğer ürünleri pahalı aynen ama değermiii bilmemm :)

ayrıca özgür bı konu acalım ortak ufak bır buluşma ayralasak iyi olmazmı

aklınızda bulunsun,yıkamacınız tanıdıksa göstergeleri silmemesi konusunda uyarın,adamların yapabilceği birşey yok çünkü,dünya kadar araba yıkanıyor bir günde,ister istemez küçücük toz zerreleri bezde birikiyor bunlarda incecik camı aşırı derecede çiziyor ve matlaştırıyor.sırf bu silme mevzusu yüzünden aracımı kendim yıkıyorum,aracın dış yüzeyi de bu bezlerle silindiği için yıkamacılardan sonra kaportanızda bolca hare ile karşılaşmanız muhtemel.