Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Garanti Kapsamı  (Okunma sayısı 10778 defa)

Garanti Kapsamı
« : 15 Şubat 2012, 11:00:19 »
ya arkadaslar bu sifir arac garantisi neler kapsiyor sorun yasiyan varmi, yada suna dikkat et diyen varmi aranizda.

mesela yay + jant degisince garanti ne olur, yada egzos degisirse bunlarlan ilgili bilgisi olan varmi aceba.

Çevrimdışı TwinCept

• ibrahim
Ynt: GARANTI KAPSAMI
« Yanıtla #1 : 15 Şubat 2012, 12:36:46 »
ya arkadaslar bu sifir arac garantisi neler kapsiyor sorun yasiyan varmi, yada suna dikkat et diyen varmi aranizda.

mesela yay + jant degisince garanti ne olur, yada egzos degisirse bunlarlan ilgili bilgisi olan varmi aceba.

Söylemiş olgunuz işlemleri yaptırdıgınız taktirde  yapmış oldugunuz modifikasyon bölgesi garanti kapsamından çıkar nasıl mesela lastik jant ve yay yürüyen aksam mekanik hepsi garanti dışı kalır diger kısımların garantısı devam eder  aynı şey egzos sistemi içinde geçerli :tamamdir

Kısacası servis hep bi açık bekler zaten aracı alıp sade bile kullansanız garantiye sokmamak için 50 takla atarlar bide yapılacak bu işlemler tuzu biberi olur.Hee ben yaptımmı evt hala bişiler yapmaya devam ediyorum vakit buldukça  >:D
« Son Düzenleme: 15 Şubat 2012, 12:39:05 Gönderen: TwinCept »

« Yanıtla #2 : 15 Şubat 2012, 13:35:04 »
Doğru soyluyorsun.  o zaman yay ve eksozu onlara taktırmak lazım  :tamamdir

« Yanıtla #3 : 16 Şubat 2012, 20:11:29 »
Doğru soyluyorsun.  o zaman yay ve eksozu onlara taktırmak lazım  :tamamdir

takmıyorlar..ben yay için konustum biz takmayız dedi..garantiden çıkıyor evet takılan yerler..nereye ne yaptırdın orası garanti dışı kalıyor..

« Yanıtla #4 : 16 Şubat 2012, 20:15:39 »
Söylemiş olgunuz işlemleri yaptırdıgınız taktirde  yapmış oldugunuz modifikasyon bölgesi garanti kapsamından çıkar nasıl mesela lastik jant ve yay yürüyen aksam mekanik hepsi garanti dışı kalır diger kısımların garantısı devam eder  aynı şey egzos sistemi içinde geçerli :tamamdir

Kısacası servis hep bi açık bekler zaten aracı alıp sade bile kullansanız garantiye sokmamak için 50 takla atarlar bide yapılacak bu işlemler tuzu biberi olur.Hee ben yaptımmı evt hala bişiler yapmaya devam ediyorum vakit buldukça  >:D

ibrahim bölgesel olarak mı garanti dışı kalıyor, o kısım dikkatimi çekti de

yani arkadaşım aracına lpg taksa, motor bölümü garanti dışı kalsa, ama dsg nin garantisi devam ediyor olsa, öyle bir durum var mı?

« Yanıtla #5 : 16 Şubat 2012, 20:26:22 »
Arkadaslar servis harici taktırdıgınız orjinal olan veya olmayan ne varsa ve hangi aksamı etkiliyorsa o aksam garanti dısı kalır.
Ama bu servislerin insiyatifine kalmıstır.
Mesela orjınal ama servis harici bi yerde navigasyon taktirdiniz. Eger elektrik aksamıyla ilgili bi arızada (beyin sigorta vs.) servis garnti dısı bırakabilir.
Yay veya jant suspansiyon  aktarma organları (aks,sanzuman,balata vs.) etkilediginden yine bu parcalar garanti dısı kalır.
Bunları uzatmak veya uzatmamak servisin insiyatifindedir.
Eger aracimizin garantisi bozulmasın diyorsanız kesinlikle servis harici bi aksesuar takmayın.
Ha servisi tanıyorum her turlu hallederim diyorsanız bunlar sizin elinizde
1.Arac VW 1302S           1972-----3.Arac VW Golf Cl  Mk2  1984
2.Arac VW Golf Gti Mk1  1981-----4.Arac VW Jetta C Mk1  1982

Çevrimdışı n3co

• 6R l Haxball
« Yanıtla #6 : 18 Şubat 2012, 00:10:45 »

Bildiğim tek şey, fren sistemi garantisi ilk 3000km 'de bitiyor, ve bunu size söylemiyorlar  >:(
google.com > En Güncel Polo Sitesi.

« Yanıtla #7 : 18 Şubat 2012, 00:11:21 »
Bildiğim tek şey, fren sistemi garantisi ilk 3000km 'de bitiyor, ve bunu size söylemiyorlar  >:(

bi olay olmuş sanırım  :-\

« Yanıtla #8 : 18 Şubat 2012, 00:21:37 »
garanti servisteki danışmanın tespitiiyle her an garantı dısı kalabılır arac araca sonradan yapılan butun degısıklıkler garantıdısı kalmasına sebep o an farkedılmeyıp devam edebılır ama farkedıldıgınde bır arıza oldugunda garantı dısı olarak ıslem gorur zaten garantiden o kadar kolay alınmaz parcanın onayı ne ugraslar sonucu alınır danısmanlarda garantıyı devre dısı bırakmaya ugrasmaz full lıfe dıye bır sıstemlede vw de garantı uzatabılırsınız.

Çevrimdışı n3co

• 6R l Haxball
« Yanıtla #9 : 18 Şubat 2012, 00:56:05 »
bi olay olmuş sanırım  :-\

kampana fren sesi vardı araçta baya bir mücadele verdik ama komple değiştiremedik. Sorunu garanti kapsamında halletdiler lakin değişmesi gereken bir parçaydı. Neyse :)
google.com > En Güncel Polo Sitesi.

Çevrimdışı TEYOLOGY

Otomobil
    (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #10 : 18 Şubat 2012, 02:22:56 »
Yay veya jant suspansiyon  aktarma organları (aks,sanzuman,balata vs.) etkilediginden yine bu parcalar garanti dısı kalır.
Bunları uzatmak veya uzatmamak servisin insiyatifindedir.

çok doğru. bunu çoğu kimse bilmez. servis harici takılan jantlar motor ve aktarma organlarını garanti dışı bırakabilir. (örneğin daha büyük çaplı bir jant uygulanması)
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

« Yanıtla #11 : 19 Şubat 2012, 11:58:10 »
o zaman orjinal jantlari satmayip saklamak lazim servise giderken tak cikar yapcagiz :D

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
« Yanıtla #12 : 19 Şubat 2012, 12:05:28 »
o zaman orjinal jantlari satmayip saklamak lazim servise giderken tak cikar yapcagiz :D
+1

hatta kışın jantları söküp sacları takıcaz ziyadesiyle mantıklı. bkz:azam ;D

« Yanıtla #13 : 19 Şubat 2012, 12:29:14 »
ya o sorun bende yok , antalya hic kar buz tuz olmuyor yaz kis celik jant mümkün :P