Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: En uygun yakıt  (Okunma sayısı 15150 defa)

En uygun yakıt
« : 11 Eylül 2011, 03:23:14 »
Arkadaşlar bildiğiniz üzere farklı firmalardan alınan aynı nitelikteki yakıtlar bile birbirinden farklı olabiliyor. Birinin 95 oktanı daha iyi performans sağlayabiliyorken diğerininki daha ekonomik olabiliyor. Ben mümkün olduğunca Shell den 95 oktan benzin almaya çalışıyorum. Bu konuda sizin tecrübeleriniz nelerdir ?

Ynt: En uygun yakıt
« Yanıtla #1 : 11 Eylül 2011, 12:22:35 »
Opet ve Shell in 95 oktanı kaliteli. 6lt ile bunlardan aldığım 95 oktanla şehirdışı 110 km giderken, ismi duyulmamış litresinin 4,15 TL olduğu ve 95 oktan diye sattıkları benzincilerden de aldığım benzinle aynı litrede 80 km yol zor gidiyor. Litrede  25-30 kuruş ucuz satanlardan alınan benzinle, normal fiattan satandan alınan benzin böylelikle biz tüketiciye maliyet açısından zaten aynı geliyor. Biz ucuz benzin diye aslında kendimizi kandırıyoruz.

« Yanıtla #2 : 12 Eylül 2011, 09:51:53 »
bende aksine bu benzin olayını Shellde yasadım, shellden aldığım yakıt ile opetten aldığım yakıtta gittiğim yolu gidemedim..?Opete güveniyorum baska yakıt yok :))

Çevrimdışı DAS AUTO.

• ruhunuzun iç ışığını yansıtın new PoLo büyÜkSüN
« Yanıtla #3 : 12 Eylül 2011, 12:54:21 »
benzin konusunda number one isim tabiki shell ,  ayağımı yerden kessin yeter dersen shell  fuel save 95  ,  yada  bu arabaya ne oldu böyle,, ya diğerleri çok yavaş gidiyo yada benim polo abisi golfe özendi bukadar seri kalkış ve etkili hızlanıyo dersen SHELL V-POWER 97 benim favorim...  corsa fiesta punto 1.6 golf  , kendisini araba zanneden getz clio müthiş falsolarla toz yutturursun :)

« Yanıtla #4 : 12 Eylül 2011, 12:59:24 »
Kimse LPG'ye el atmamış. :)
Herkes Opet derken LPG ' de ben BP taraftarıyım. Çünkü benim aracım BP ' nin LPG ' sinde diğerlerine göre daha verimli çalışıyor. :)

« Yanıtla #5 : 12 Eylül 2011, 13:18:51 »
ne kadar yakıyor lpg ile sizin araç ???
2011 VW POLO 1.4 85 hp Comfortline Şeker Beyazı
mtec 8000k xenon,philips sis led,elektronik egzoz sistemi,eibach 5 cm helezon,16 inç GTI jant

« Yanıtla #6 : 12 Eylül 2011, 21:06:01 »
benzin konusunda number one isim tabiki shell ,  ayağımı yerden kessin yeter dersen shell  fuel save 95  ,  yada  bu arabaya ne oldu böyle,, ya diğerleri çok yavaş gidiyo yada benim polo abisi golfe özendi bukadar seri kalkış ve etkili hızlanıyo dersen SHELL V-POWER 97 benim favorim...  corsa fiesta punto 1.6 golf  , kendisini araba zanneden getz clio müthiş falsolarla toz yutturursun :)

Satılan 97 oktan benzinlerin hepsinin aslında 95 oktan olduğunu okumuştum bir yerde hatta firmaların 97 diye yazması yasaklanmış artık katkılı 95 vb. gibi şeyler yazıyorlar

Çevrimdışı AG0463

• Kişisel Mesajımı da PM atıyım oldu olucak.
« Yanıtla #7 : 12 Eylül 2011, 21:11:22 »
dayımın benzin istasyonu var. hatta ablam finans müdürü. bende calıstım 2ay kadar. oyle bişe olamaz. benzinleri cins cins alırsn aynı yakıtı farklı fiyattan satamazsn devleti onu bunu bırak PO, opet, shell nerden alıyosan onlar yapışır boğazına ilk olarak.
GTD

« Yanıtla #8 : 12 Eylül 2011, 21:20:52 »
97 diye satılanın tek farkının motor oktan sayısının farklı olduğunu biliyorum. 95 olanın motor oktan sayısı 85, 97 olanın ise 86. Zaten şuan bayi tabelalarında 95 oktan ad altına 2 adet benzin türü mevcut birisi daha pahalı, pahalı olan önceden 97 diye yazılan cins

« Yanıtla #9 : 12 Eylül 2011, 21:32:56 »
shell bencede en mantıklı 95 oktan. yukarda clio ya fln toz yutturrursun diyen arkadaş benim şu an polom var önceki aracım clio 1.4 16v 98 beygirdi onun tadını poloda bulamadım :) ama polo da prestij farkı var.

« Yanıtla #10 : 13 Eylül 2011, 10:48:24 »
dayımın benzin istasyonu var. hatta ablam finans müdürü. bende calıstım 2ay kadar. oyle bişe olamaz. benzinleri cins cins alırsn aynı yakıtı farklı fiyattan satamazsn devleti onu bunu bırak PO, opet, shell nerden alıyosan onlar yapışır boğazına ilk olarak.

Azam madem akraba :)) birlikte gidelim bize 3 TL ten versin benzini kardesim :D Kıvanç abine kıyak :D

Çevrimdışı DAS AUTO.

• ruhunuzun iç ışığını yansıtın new PoLo büyÜkSüN
« Yanıtla #11 : 13 Eylül 2011, 13:01:34 »
shell bencede en mantıklı 95 oktan. yukarda clio ya fln toz yutturrursun diyen arkadaş benim şu an polom var önceki aracım clio 1.4 16v 98 beygirdi onun tadını poloda bulamadım :) ama polo da prestij farkı var.
     polo 6r kullanman lazım  ;)

Çevrimdışı AG0463

• Kişisel Mesajımı da PM atıyım oldu olucak.
« Yanıtla #12 : 13 Eylül 2011, 13:36:25 »
Azam madem akraba :)) birlikte gidelim bize 3 TL ten versin benzini kardesim :D Kıvanç abine kıyak :D

abi ben alamıorm daha ya. ablamın yerinde olsam derdim ki kaaarşm gel benzin al benim plakaya yazdır diye ama nerdeee =))) :P:P hala 20lira 30lira koyup geziyoruz =)
GTD

« Yanıtla #13 : 13 Eylül 2011, 14:37:30 »
     polo 6r kullanman lazım  ;)
  clio rs ile karşılaştırman lazım :) piyasadakilerle deil