Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Egzoz gazı arıza lambası  (Okunma sayısı 6704 defa)

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
Egzoz gazı arıza lambası
« : 15 Ekim 2011, 18:05:20 »
arkadaşlar arabamı 1 haftadır kullanmıyorum. o özlemle gittim bi bakayım falan dedim. gittim ogs falan yapıştırdım. ayna ayarlarını düzeltmek için kontağı çevirmemle ufak bir dumur. tüm ışıklar söndü egzoz gazı arıza lambası sönmedi. araba 0 km araç. daha 100 km yol yapmadım. acep nedendir bir bilginiz var mı? uzun süre yattığından olabilir mi?

Ynt: Egzoz gazı arıza lambası
« Yanıtla #1 : 15 Ekim 2011, 18:43:42 »
ben de de far arıza lambası yanmıstı.bır kac km o sekılde kullandım.arabayı stop edıp 1 dk sonra tekrar calıstırdıgımda arıza lambası sondu.
ısın garıbı sol sınyal de arıza varmıs  gıbı hızlı hızlı yanıp sonuyordu.

yanı lafın kısası ,aracın bılgısayarında bır sorun olabılır.hala sonmedıyse servıse gıdın.yazılımsal bır sey olabılır.

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
« Yanıtla #2 : 15 Ekim 2011, 19:02:14 »
bilmiyorum çalıştırmadım bile arabayı. sadece ogsyi yapıştırmak için gelmiştim. bakarım bir dahaki sefere.

« Yanıtla #3 : 15 Ekim 2011, 22:05:49 »
bilmiyorum çalıştırmadım bile arabayı. sadece ogsyi yapıştırmak için gelmiştim. bakarım bir dahaki sefere.

özgür hocam selamlar,
yanlış mı anladım bilmiyorum ama aracın kontağı açtığınızda marşa basmadan EPC ve egzos gazı ışıkları yanık bekliyor,marşa basınca sönüyor onlar.
siz marşa bastınız ve çalıştığı halde sönmedi mi?

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
« Yanıtla #4 : 15 Ekim 2011, 22:08:08 »
özgür hocam selamlar,
yanlış mı anladım bilmiyorum ama aracın kontağı açtığınızda marşa basmadan EPC ve egzos gazı ışıkları yanık bekliyor,marşa basınca sönüyor onlar.
siz marşa bastınız ve çalıştığı halde sönmedi mi?

yok marşa basmadım. hepsi sönüp onlar yanınca tedirgin oldum

« Yanıtla #5 : 15 Ekim 2011, 22:12:26 »
ben de de far arıza lambası yanmıstı.bır kac km o sekılde kullandım.arabayı stop edıp 1 dk sonra tekrar calıstırdıgımda arıza lambası sondu.
ısın garıbı sol sınyal de arıza varmıs  gıbı hızlı hızlı yanıp sonuyordu.

yanı lafın kısası ,aracın bılgısayarında bır sorun olabılır.hala sonmedıyse servıse gıdın.yazılımsal bır sey olabılır.
hocam sizin de muhtemelen sol sinyal lamblarından birinde (ön veya arka) temassızlık var sanırım,onlardan biri çalışmazsa sağa sinyal verdiğinizde sinyal normal hızla yanıp sönerken sola verdiğinizde  sinyal hızlı hızlı yanıp söner.

« Yanıtla #6 : 15 Ekim 2011, 22:13:53 »
yok marşa basmadım. hepsi sönüp onlar yanınca tedirgin oldum
tedirgin olmayın hocam bir sorun yok.onlar marşa basınca sönüyor. içiniz rahat olsun. :)

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
« Yanıtla #7 : 15 Ekim 2011, 22:26:40 »
tedirgin olmayın hocam bir sorun yok.onlar marşa basınca sönüyor. içiniz rahat olsun. :)

sağol hocam kuruntu yapmışım ;) hava da kötüydü turlayamadım nedir ne değildir diye

« Yanıtla #8 : 16 Ekim 2011, 11:40:18 »
hocam sizin de muhtemelen sol sinyal lamblarından birinde (ön veya arka) temassızlık var sanırım,onlardan biri çalışmazsa sağa sinyal verdiğinizde sinyal normal hızla yanıp sönerken sola verdiğinizde  sinyal hızlı hızlı yanıp söner.

aynen oyle.arızayı verınce hemen cektım saga.tum lambalara baktım hersey normal.ama arıza vermeye devam ettı.gıdecegım yere vardıgımda stop edıp tekrar calıstırayım dedım duzeldı.sol sınyalde arıza verıyordu ama sol sınyaller calısıyordu  ???

neyse baktıracam bır ara.ya kabloda temassızlık var yada bılgısayarda bır sorun var.

« Yanıtla #9 : 27 Ekim 2011, 09:17:30 »
abi araç çalışınca sönüyor onlar çalıştığında da sönmüyorsa servise gidin bi cihaza bağlıyorlar direksiyonun alt tarafına birşey takıyorlar laptop ile bağlanıyorlar o arıza lambasını söndürüyorlar 9n2 polom da tüp vardı sürekli o ışık yanardı...
2011 Polo 1.4 Manuel Comfortline  '666'

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
« Yanıtla #10 : 27 Ekim 2011, 10:27:31 »
yok yok hallettim