Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Direksiyon Soyulması......  (Okunma sayısı 11999 defa)

Çevrimdışı GermanStyle

• I♥GermanStyle
Direksiyon Soyulması......
« : 30 Ağustos 2012, 22:32:03 »
Arkadaşlar aracım 2012 model Mart ayında aldım ve aracımın direksiyonu soyuldu. Servise götürdüm ve kullanıcı hatasından dolayı denildiğinden garanti kapsamına girmedi aracımı bırakın yıkamacıya kardeşime babama bile vermedim yıkaması için ve bana Yetkili serviste söylenen yıkamacı sonucunda oluştuğunu söylediler. 4 Aylık bir araç nasıl bu duruma düşer siz düşünün ?

I♥GermanStyle

Çevrimdışı GermanStyle

• I♥GermanStyle
Ynt: Direksiyon Soyulması......
« Yanıtla #1 : 30 Ağustos 2012, 22:33:14 »
I♥GermanStyle

« Yanıtla #2 : 30 Ağustos 2012, 23:58:45 »
direksiyonu soyulan gördüğüm ilk 6r polo, arkadaşım 30bin kmdir kullanıyor bişey olmamıştı ilginç

cidden kullanıcı hatası olabilir bu durum, kolonyalı mendille falan direksiyonu silmiş olabilirmisiniz, bir de yanlış anlamazsanız elleriniz terliyorsa bu sonuçlar olabiliyor

« Yanıtla #3 : 31 Ağustos 2012, 00:03:20 »
bence vw merkezi arıyarak bu durumu hangi servis size söylemiş ise bildirin yardımcı olurlar.

Çevrimdışı GermanStyle

• I♥GermanStyle
« Yanıtla #4 : 31 Ağustos 2012, 00:23:06 »
direksiyonu soyulan gördüğüm ilk 6r polo, arkadaşım 30bin kmdir kullanıyor bişey olmamıştı ilginç

cidden kullanıcı hatası olabilir bu durum, kolonyalı mendille falan direksiyonu silmiş olabilirmisiniz, bir de yanlış anlamazsanız elleriniz terliyorsa bu sonuçlar olabiliyor

Bırakın kolonyalı mendili araba kokusunu ben aracın içinde parfüm bile sıkmam. Başka bir arkadaşımda 1.2 bluemotion var ve onunda on tusları soyuldu onunki yıkamacıdan kaynaklanıyordu ve bende bu durumu bildiğim için hiç bir şekilde mudahale etmedim sadece kuru bezle siliyordum. Ter konusuna gelince olabilir ama 3 aylık bir aracta sanmıyorum birden olacağını.
I♥GermanStyle

Çevrimdışı GermanStyle

• I♥GermanStyle
« Yanıtla #5 : 31 Ağustos 2012, 00:25:21 »
bence vw merkezi arıyarak bu durumu hangi servis size söylemiş ise bildirin yardımcı olurlar.

Servis 2 gün içinde döneceğiz demişti ve bir problem olmaz sadece simidi değiştirirz demişlerdi ayrıca ilgisizliğinden dolayıda direk Doğuş'u aradım. Tekrardan değerlendirmeye aldılar sonuç değişmedi.
I♥GermanStyle

« Yanıtla #6 : 31 Ağustos 2012, 00:27:17 »

Bırakın kolonyalı mendili araba kokusunu ben aracın içinde parfüm bile sıkmam. Başka bir arkadaşımda 1.2 bluemotion var ve onunda on tusları soyuldu onunki yıkamacıdan kaynaklanıyordu ve bende bu durumu bildiğim için hiç bir şekilde mudahale etmedim sadece kuru bezle siliyordum. Ter konusuna gelince olabilir ama 3 aylık bir aracta sanmıyorum birden olacağını.

desene malzeme kalitesini baya düşürmüşler

2010a disk fren koyup 2012ye kampana zihniyet olunca normal tabi

Çevrimdışı GermanStyle

• I♥GermanStyle
« Yanıtla #7 : 31 Ağustos 2012, 00:31:16 »
Doğuşunda söylediği benim aracı aldığım dönemde hiç bir poloda öyle bir sorun gözükmediği için kullanıcı hatası olarak gösterildi. Ayrıca resimde sadece üstünü çektim direksiyonuda pek üsten tutmam. 33.000 tl veripte bu rezilliği çekmek ayrı bir sıkıntı araçtan soğutuyorlar adamı. Dediğiniz gibi kalite düşüyor.
I♥GermanStyle

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #8 : 01 Eylül 2012, 13:54:07 »
Yazık.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

« Yanıtla #9 : 02 Eylül 2012, 10:54:47 »
şöyle bir tavsiyede bulunabilirim, git 120 - 150 liraya alman hakiki delikli deriye,kırmızı dikişli GTI direksiyonu süper bir görüntü ve kalite...
yüzük,herhangi bir sıvı şu - bu hiçbişey deforme rtmaz,yıllarca kullanırsın.
istersen nerde yaptıracağını anlatabilirim, eski golfümde 15 yıl sonra orjinal derisi soyulmaya başlayınca,böyle bir uygulamaya gitmiştim,memnun kaldım.

Çevrimdışı GermanStyle

• I♥GermanStyle
« Yanıtla #10 : 02 Eylül 2012, 12:17:57 »
şöyle bir tavsiyede bulunabilirim, git 120 - 150 liraya alman hakiki delikli deriye,kırmızı dikişli GTI direksiyonu süper bir görüntü ve kalite...
yüzük,herhangi bir sıvı şu - bu hiçbişey deforme rtmaz,yıllarca kullanırsın.
istersen nerde yaptıracağını anlatabilirim, eski golfümde 15 yıl sonra orjinal derisi soyulmaya başlayınca,böyle bir uygulamaya gitmiştim,memnun kaldım.

Konu 100-150 tl değil. Kullanıcı hatası olmadığı halde kullanıcıya bulmak ve sözde deri diye sattıkları malzemeyi sizlere göstermek amacım.
 33.000 tl veripte bu rezilliği çekiceğime herkez görsünde anlasın. Deri direksiyon diye sattıkları malzemeyi herkes görsün.  Demekki onlar bu 100 150 tlden kaçıyor ama biz 33.000 tlden kaçmıyoruz...
« Son Düzenleme: 02 Eylül 2012, 12:19:13 Gönderen: GermanStyle »
I♥GermanStyle

Çevrimdışı rene

• Otomobil
    Jetta Tdi
« Yanıtla #11 : 02 Eylül 2012, 12:50:50 »
yüzük kullanıyormusunuz bilmiyorum ben geçende fabrikanın Passatın direksiyonuna taktırdım yüzüğümü 1mm kadar küçük bişey bişey olmaz diye düşündüm ama aradan iki hafta geçti kullanmadım o arabayı tabi birsürü insan kullanmış benden sonra bu hafta bi gördüm üst taraf aynı seninki gibi soyulmuş soyulan kısımda matlaşmış üzüldüm yani 2010 model araba...150 binin üzerinde km si olan  99 Passatta 97 model Vectranın deri direksiyonunda en ufak sıkıntı yaşamadım parlıyorlar ama soyuk vs kesinlikle yok zeten deri kendini belli ediyor eski arabaların derisi katır derisi gibi kalın bu yenilerinki zar gibi soyulup gidiyor benzer durum yeni opel ve ford lardada denk geldi vw ye özgü bi durum değil.

Çevrimdışı GermanStyle

• I♥GermanStyle
« Yanıtla #12 : 02 Eylül 2012, 21:17:35 »
Yok yüzük kullanmıyorum. 4 aylık ve daha 11 bin kmde aracım
I♥GermanStyle

Çevrimdışı azap5555

• Otomobil
    1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #13 : 05 Eylül 2012, 16:57:11 »
kalite sorunu olduğu açık.direksiyonun ellenmeyen bölümü nasıl deforrme olur? bence almanya yla irtibat kurmak lazım.doğuş iyi bir distribütör değil anlaşılan, kullanıcı hatası diyeceğine önce malzeme kalitesini incelettir laboratuvarda, onu da biz mi söyleyelim.