Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Çekiş problemi mi var acaba ?  (Okunma sayısı 11191 defa)

Çekiş problemi mi var acaba ?
« : 14 Temmuz 2011, 22:39:57 »
Selam arkadaşlar

Bende aranıza yeni katıldım sayılır. Forumu bayadır takip ediyodum ancak bugun ilk mesajımı yazıyorum ve sanırım bir problemim var. Arkadaşlar 1 ay önce 2010 model Polo 1.4 benzinli aracıma kavuştum. Aracı 9.700 km de aldım. Arabamı çok seviyorum ancak aracımın çekişinde problem olmasından korkuyorum. Yokuş çıkarken araba zorlanıyor gibime geliyor. Ama işte emin olamıyorum acaba bana mı öyle geliyor yoksa bir problemmi var sizinde yorumlarınız bekliyorum. Örnek vericek olursam , arkadaşlar mesela barbarostan ( beşiktaş ) yukarı çıkarken 1. vites 2. vites çıkıyorum problem yok.. 3 . vitese attığımda araba gazı tam yemiyor. Çok yavaş hızlanıyor. yani zorlanıyor araba. Acaba bizim araçlar için normal mi bu. Bir de şöyle bir ek bilgi veriyirim. Benim aracı aldığım arkadaş özürlüymüş sanırım ve aracımda el gazı tertibatı varmış daha önce. Bunun etkisi olabilir mi. Aracın motoru tam açılmamış olabilir mi?

Yardımlarınızı bekliyorum..

Ynt: Çekiş problemi mi var acaba ?
« Yanıtla #1 : 14 Temmuz 2011, 23:28:25 »
öncelikle araban hayırlı olsun arkadaşım kazasız belasız binmeni temenni ediyorum soruna gelecek olursam bende de aynı durum söz konusu araştırdım arıza yok anlıyacağın motoru rampada atik deil

« Yanıtla #2 : 14 Temmuz 2011, 23:33:22 »

iyi dileklerin için teşekkür ederim Murat arkadaşım. Açıklaman biraz olsun içimi rahatlattı. Sen aracını 0 mı aldın acaba? Poloların genel problemi ise bu diğer arkadaşlardan da yorumlarını bekliyorum. Sizlerde de böyle bir durum söz konusumu arkadaşlar?

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #3 : 14 Temmuz 2011, 23:46:58 »
16v  araçlar 3500d/d üzerinde canlıdırlar, pololar 2de biraz zorlanıp 3e atıldığında 3viteste yokuşu çok iyi çıkarlar, ama 2.viteste deviri yükselmek şart.

Aracın alt devirlerde canlı olabilmesi için, ya çok hafif, ya çok güçlü, yada turbolu olması gerek.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #4 : 14 Temmuz 2011, 23:55:47 »

Onur güzel diyosunda abi 2. viteste kaç devire çıkıp çekicez 3 'e :) Zaten su gibi benzin yakıyo benim siyah inci .. Senin dediğin yaparsak yolda kalırım heralde :)

« Yanıtla #5 : 15 Temmuz 2011, 08:28:47 »
16v  araçlar 3500d/d üzerinde canlıdırlar, pololar 2de biraz zorlanıp 3e atıldığında 3viteste yokuşu çok iyi çıkarlar, ama 2.viteste deviri yükselmek şart.

Aracın alt devirlerde canlı olabilmesi için, ya çok hafif, ya çok güçlü, yada turbolu olması gerek.

üstad barbaros bulvarından çıkıyorsun :) arabanın uyardığı zamanda 3'e atarsan zaten yavas çıkacaktır, az biraz 2 de iken hızlan bak nasıl çıkıyor 3 ile...ben kaç defa çıktım orayı 3-4 banamısın demedi yeterki gazla biraz korkma :)) hayırlı olsun bu arada güle güle kullan

Çevrimdışı TwinCept

• ibrahim
« Yanıtla #6 : 15 Temmuz 2011, 09:12:31 »
16v  araçlar 3500d/d üzerinde canlıdırlar, pololar 2de biraz zorlanıp 3e atıldığında 3viteste yokuşu çok iyi çıkarlar, ama 2.viteste deviri yükselmek şart.

+1  Onur abi yine açıklamayı yapmış.Bu sorun değil bu durumu yeni polo alan herkez yaşıyor.Eğer aracı performansında kullanmak isterseniz benzine acımadan 3500d/d üzeri kullanım sergilerseniz aracınız aslan parçası kesilecektir ;)Sonuçta    ATMOSFERİK MOTOR devirli kullanılmalı Turbo Besleme olmadıgından.

3500 devirden sonra Poloya has bi motor seside vardır hırlarrr çok seviyorum arada yoklamak lazım.Aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın :tamamdir
« Son Düzenleme: 15 Temmuz 2011, 11:52:17 Gönderen: TwinCept »

« Yanıtla #7 : 15 Temmuz 2011, 10:13:39 »
sıfır almıştım arabamı

« Yanıtla #8 : 15 Temmuz 2011, 15:27:13 »
o kadar yavas gitmeyin sonra motoru sagır yaparsınız bassanızda bu sefer duymaz :D

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #9 : 15 Temmuz 2011, 19:43:15 »
Oda var sürekli alt devirde araç kurum tutar, sağırlaşır bu sefer hiç gitmez. Ne sürekli alt devir doğru nede sürekli üst devir. Gazı diplemene de gerek yok, aynı gaz ayarı ile üst vitese geçmesen zaten  devir bandın yükselir.  
« Son Düzenleme: 15 Temmuz 2011, 19:43:59 Gönderen: 06onur »

« Yanıtla #10 : 15 Temmuz 2011, 19:46:59 »
o değilde bende de 1.4 2011 model manuel var. Düz yolda da 100 km nin üstüne gazı köklesende ivmesi düşük. yavaş hız alıyor.

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #11 : 15 Temmuz 2011, 20:03:05 »
İlginç geliyor dedikleriniz herhalde 85 Hp almak için devir bandı araçlarınız iyice yukarı taşınmış. Yalnız 101 hp Fabia var arakdaşımda alt devirler resmen ölü ama 1.viteste 2ye atmayıp 20km/h i geçersen burnunu bi kaldıryor sonra hep şahlanarak gidiyor. 200 km/h i çok kolay deviriyor.

Hız yapmak istiyorsanız 5te de gider ama 4ten erken atmamak daha mantıklı. Kötü örnek ama 75 hp polo da eğer son hıza oynuyorsam 4te 140km/hden önce 5e atmam 160da attığımı bilirim. Atmosferiklerin hemen  hemen hepsi böyle 4. vites son hıza çabuk ulaşmanızı sağlar. Öte yandan 4te sürekli 140-150 gitmek motoru erken bitirir,istenen hıza çıkınca üst vitese geçmek lazım. Bu kullanım tarzında da "araç kesinlikle yağ eksiltir"  

Bizim 75hp altta biraz daha canlı."Hiç kimseye tavsiye etmemekle beraber" 2defa denedim 185i hiç zorlanmadan görüyor ve gideceği de vardı, artık denemiyorum, önceki sahibi 195görmüş daha ne olsun. BU ARAÇLAR 1.4 BENCE ÇOK İYİ MAKİNELER, astra 1.6 2000, vectra 1.6 2000model bunlar polonun yanında bence çok hantal kalır. Arkadaşım 1,6 115hp 2008 astra var,  gayet güzel motoru canlı, ama 75 hp ile bile onu geçemem ama zorlarım.  

Ama şunu da tavsiye ederim alın bi TSİ, takın bi LPDİ performansta tavanda olsun ekonomi de.
« Son Düzenleme: 15 Temmuz 2011, 20:08:56 Gönderen: 06onur »

« Yanıtla #12 : 16 Temmuz 2011, 00:16:26 »
valla arkadaşımda var 6R,dsgli, kendisi de üye ama sadece okuyor, belki yazar  ;D

bence performansı hiç de kötü değil 6R nin

krankta değil tekerlekte 99 hp veren bmw 3.16 ile başabaş yürüdü, 2si de ayıramadı

geçen öylesine bir zorladık, benim 15 metre falan önümdeyken denedik, bende 4 cam açık 3 kişi+remus+52 mm kat iptali, onda klima 1. kademede, 2 kişi, stock, ben arayı kapattım kapatmasına ama baya birsüre birbirimizin kapılarını gördük. Maşallah gayet iyi hızlanıyor, onur abinin de dediği gibi üst devirleri baya kuvvetli. Tork atmosferik benzinli düşük hacimli araçların genel kaygısı zaten.

Çevrimdışı TwinCept

• ibrahim
« Yanıtla #13 : 16 Temmuz 2011, 09:40:03 »
Benım abimde grande punto tjet var 120 hp ve turbo beslemeli kalkışta  6r hantal kalıyor fakat devrini aldığı zaman gayet başarılı Atmosferik 85 hp motora göre.Uzun yolda pek bir farkımız kalmıyor özellikle yüksek süratlerde dip dibe gidiyoruz.Evet polo 6r emsallerine göre üst devirlerde çok başarılı..