Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: bulunamayan ses  (Okunma sayısı 17521 defa)

bulunamayan ses
« : 12 Ağustos 2011, 01:33:48 »
arkadaşlar 2010 polo mun ön sol tarafından bir tıkırtı sesi geliyor. Bu tıkırtı sesinin kontrolü için arabamı rot balansa sokturdum ve birşey bulamadılar daha sonra bana yakın olduğu için sadece nereden geldiğini öğrenmek amacı ile baya donanımlı bir tamirhaneye götürdüm arabamı iki üç kişi kontrol etti, fren kaliperlerine ve diğer bazı yerlerine, hatta bir yerine ufak bir taş parçası falan takılmış olabilirmi diye bile baktılar ve birşey bulamadılar, daha sonra z rod ve amortisör arızası olduğunu söylediler ve 250 tl masraf olduğunu bellirttiler, ben işim gereği yurt dışına çıkmak zorunda kaldım, eşime arabayıı bugün Keşan da servise gönderdim burada da iki kişi arabayı temiz ve bozuk iki yolda iki kişi tarafından 180 km hıza kadar çıkararak kontrol ettiler arabayı kaldırıp her yerini kontrol ettiler fakat satın alındığı gün kadar temiz ve sorunsuz olduğunu bellirttiler bende işlerim dolayısıyla araba ile ilgilenemiyorum sesin nereden geldiğini bulamıyorlar hatta sesi duyamadıklarını söylüyorlar delirmek üzereyim buna benzer bir olay yaşayan varmı ne yapmalıyım araba ile eşim ilgileniyordu bende yurt dışındayım düşüncelerinize, tecrübelerinize ihtiyacım var.
Ölüm gaz pedalına basan ayakta, hayat direksiyonu tutan kollardadır. Bunun eğlencesi ise ölümüne basıp hayata tutunmaktır...

Ynt: bulunamayan ses
« Yanıtla #1 : 12 Ağustos 2011, 09:15:11 »
slm,
bende de yeni polo var daha 1 aylık.aracın sol ön kısmından sınek vızıldamasıı gıbı kasıslere ve bozuk yola girdiğimde aracın içine asırı derecce ses geliyodu.1 sefer göturdum yaptık dedıler ama olmadı 2. götürmemde arabanın kupasına bi parçanın çıkıp vurdugunu soyledıler ve ses cııdden kesıldı bende sese karşı bi gıcıklık var ve aracımı bi ara satmayaı bile düşündüm ama neyseki yapıldı kupaya baktırın.

Çevrimdışı DAS AUTO.

• ruhunuzun iç ışığını yansıtın new PoLo büyÜkSüN
« Yanıtla #2 : 12 Ağustos 2011, 12:56:55 »
=)) f16 aynen öyle...evet sabah ilk çalıştırdığımda 30sn tor tor tor dio ama olsun dizel ve benzili bir arada yapmış adamlar..  bide direksiyondan ses robocop sesi gibi ses çıkıyoya görenler donup kalıyo,,  getz punto auris fiesta hadi ordan onlarda  kimm.. ;D   ama arkadaslar bu poloya almanlar bile nası tasarladıklarına şaştılar, jant kapağı bile on numara ,, zaten boşuna golfun satışlarını kesmedi bu araba, çakallar golfün satışını kesti diye poloyu 2011 modelinden itibaren 2 lastikte disk yaptılar ama olsun isterlerse tek lastik disk olsun sonuçta golffften güzell  jetta passat bile poloya göre yaptılar önünü  kıskançlar =))  valla akşamları sokak lambası arabaya vuruyo ya dışarı bi bakıyom müthiş bi aero dinamiği var bizim polocanların diğer arabalar sanki korkuyo  öle hissettim sonuçta cok hoş bi sır vermek gerekirse almanların yapmış olduğu ve oxford üni. kim peterson wilson mateye göre golf işçiliği kullanılmış arabada koskoca bilim insanı yalan söylermi,,   ;D

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #3 : 12 Ağustos 2011, 16:33:29 »
VW de tırkırtı vızır tı problemi ne yazık ki hep oldu. Yine de vicdanlı olup diğer araçları uznca incelemek lazım. Mesela bana opel iç malzemesi hep çok kaliteli gelmiştir, onda da tıkırtılar oluyor.

Bu sesleri tamamen çözemesekte rahatsız etmeyecek kadar azaltabiliriz. Ben golfüme kendim yaptım, bayağı azaldı. Sizin araçlar garantide üşenmeyin her seste çekin servise. Bi ara fabia ların Çek Cumhuriyetinde üretilmesinden kaynaklı, aynı malzemenin kokpit altına özensiz serilmesinden bol miktarda kokpit sesleri vardı. Aslında fabiaların eşdeğer 9n 9n2 pololardan daha kaliteli kokpit plastikleri var. Yetkili servisler izalasyon malzemesini tekrar sererek problemi çözmüştü.

Golf benim ki Wasel üretimli, Arkadaşım jetta meksika, Bi başka arkadaşın Golfü volksburg. Volksburg üretimlide en ufak cızırtı vs. yoktu. Biz ikimiz yalıtım yaptık.
« Son Düzenleme: 12 Ağustos 2011, 16:35:42 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #4 : 13 Ağustos 2011, 19:48:06 »
bence aracında motor sesi haricinde ses gelen arkadaşlar nerelerde sorun yaşadıklarını ve bu sorunları nasıl giderdiklerini anlatırlarsa iyi olur çünkü insanın en çok moralini bozan şeylerden biride bu ses sorunları. 
Ölüm gaz pedalına basan ayakta, hayat direksiyonu tutan kollardadır. Bunun eğlencesi ise ölümüne basıp hayata tutunmaktır...

« Yanıtla #5 : 13 Ağustos 2011, 19:51:08 »
valla bende de var 80 i geçince bi gidemedim özel servisteki arkadasın yanına

« Yanıtla #6 : 13 Ağustos 2011, 22:57:01 »
kıvanç arkadaş ses nereden geliyor söylersen iyi olur belki ileride başımaza gelirse tecrübelerinden faydalanırız

« Yanıtla #7 : 13 Ağustos 2011, 23:03:49 »
ilginç bir durum var servisteki bir arkadaş polo larda ses duyduğunu söyleyip gelen birçok kişinin olduğunu fakat hiçbirzaman önemli bir sorunla karşlaşmadıklarını söylemiş. Bazen sağa sola giren bir taşın yaptığı seslerin bile insanların canını çok sıktığından ve insanların servise geldiklerinden bahsetmiş.   

« Yanıtla #8 : 13 Ağustos 2011, 23:10:37 »
ön solmu yoksa arka solmu çözemedim ama bi uğulta var sanki servis bisey yok dedi...ama bu ses sehir dısı sakin trafikte duyuluyor istanbul içi ses yoğunluğundan duymak imkansız,  o yüzden paşa otomotivdeki eyüp usta ile birlikte yoğun olmayan bir yola gidip dinleyecegiz...önemli bisey degildir belki ama beni edirneye falan gderken rahatsız edior...camı acınca sesi duymuyorum ama camı kapatınca sesi duyuyorum...bakalım bi sekilde çözecegiz...bende bu aralar 80'ni geçmiyorum az yakıyor :))

« Yanıtla #9 : 13 Ağustos 2011, 23:19:15 »
benim arabadaki sesi ben duyurana kadar çok uğraştım adamlar birşey duymuyoruz diyip duruyorlar bende Keşan Mercan a göndermiştim ama ben ve eşim hatta arabaya binen diğer insanlarda sesi fark edebiliyor bazen. Bakalım ben Türkiye ye gidince kendim uğraşacağım.

« Yanıtla #10 : 14 Ağustos 2011, 14:39:00 »
lıkrtı gibi bir ses geliyor benim arabadan( kasislerde ve bozuk yollarda düz yol deil)  motor kulağı dediler spariş verdiler  ptesi taktıracam ses kesilirse bilgi veririm arkadaşlar

« Yanıtla #11 : 14 Ağustos 2011, 18:27:07 »
lıkrtı gibi bir ses geliyor benim arabadan( kasislerde ve bozuk yollarda düz yol deil)  motor kulağı dediler spariş verdiler  ptesi taktıracam ses kesilirse bilgi veririm arkadaşlar

seninki salıncak burcu bence. motor kulağı kalkışlarda vs ses yapar
Araba binmek içindir..

« Yanıtla #12 : 20 Ağustos 2011, 12:27:15 »
ses sorunlarından çözülen var mı

« Yanıtla #13 : 20 Ağustos 2011, 15:57:31 »
ben hala baktırmadım :D