Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: BU BİR AYDIR YAKIT TÜKETİMİM ÇOK ARTTI NEDEN OLABİLİR?  (Okunma sayısı 11941 defa)

Arkadaşlar yakıt tüketimim çok arttı bu aralar neden olabilir. Aracım daha 3500 km de. canımı sıktı yaa

Ynt: BU BİR AYDIR YAKIT TÜKETİMİM ÇOK ARTTI NEDEN OLABİLİR?
« Yanıtla #1 : 08 Şubat 2012, 17:59:08 »
Arkadaşlar yakıt tüketimim çok arttı bu aralar neden olabilir. Aracım daha 3500 km de. canımı sıktı yaa

aracınız henüz çok yeni,bir de bunun üzerine soğuk havalar eklenince tüketim biraz fazla olabilir...

« Yanıtla #2 : 08 Şubat 2012, 18:01:34 »
sadece soğuk etkili olur mu bu kadar. aldığım ilk ay daha az yakıyordu kasım aralık ayında. benzinden olabilir mi acaba. opetten alıyorum ama shell e geçmeyi düşünüyorum

« Yanıtla #3 : 08 Şubat 2012, 18:15:01 »
bende shelle gecicem opet bira gibi kafa yapmıo çok içiyosun sarhos olmuyosun

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
« Yanıtla #4 : 08 Şubat 2012, 18:27:20 »
valla ben şu ana kadar 2 kere opetten aldım shellden 5 10 km daha fazla bile gitti 100 liralıkta

« Yanıtla #5 : 08 Şubat 2012, 18:29:15 »
ben ikisini karıstırıp denicem bakalım nolacak :D

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
« Yanıtla #6 : 08 Şubat 2012, 18:37:15 »
total bp full po falan da koy :D

« Yanıtla #7 : 08 Şubat 2012, 19:10:49 »
vallahi hepsini karıştıralım olmadı yaa ;D

« Yanıtla #8 : 09 Şubat 2012, 17:58:45 »
nekadar yakıyor ?
Deutsch spreche,schwer spreche,VW fahre O.o

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
« Yanıtla #9 : 09 Şubat 2012, 18:02:22 »
bakıyorum da benim de baya yakıyor bu aralar. ama ben olayı çözdüm. soğuktan dolayı bu sıkıntı. klimayı ilk 10 15 dakika açıyorum. o ara motor da ısınıyor klima da yakıyor o yüzden yakıt tüketimi had safhada. ama motor ısınınca kalorifere dönüyorum. yakıt tüketimi eskisine dönüyor. sıcak motor daha az benzin yiyor.

« Yanıtla #10 : 09 Şubat 2012, 19:12:02 »
nekadar yakıyor ?
vallahi 9- 10 arası daha aşağı inmiyor bu aralar. hep kısa mesafe ama öyle birşeyde var
« Son Düzenleme: 09 Şubat 2012, 19:12:29 Gönderen: uslumustafa35 »

Çevrimdışı TwinCept

• ibrahim
« Yanıtla #11 : 09 Şubat 2012, 20:24:19 »
Arkadaşlar araçta gereksiz çalıştıracağınız herşey yakıtı artırır misal; Sis farı açmak arka cam rezistansını çalıştırmak kaloriferi açmak klima açmak çakmaklık kullanımı herşey herşey araçta elektrik akımı ne kadar fazlalaşırsa şarj dinomosu o kadar elektrik üretmek isteyecek ve haliyle elektrik ürettikçe yakıt fazlalaşacak.Ve ülkemizin bugunlere minimum -5 -22 okadar olumsuz hava şartları aracı fazla fazla yakıt sarfiyatına sürüklemekte.Kısacası yakıt tüketimi herkezde aynı fazla yakıyoruz :tamamdir

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
« Yanıtla #12 : 10 Şubat 2012, 00:12:52 »
benzinle değil altınla çalışıyo araçlarımız altınlaa heheyt bee

« Yanıtla #13 : 12 Şubat 2012, 23:55:57 »
Arkadaşlar araçta gereksiz çalıştıracağınız herşey yakıtı artırır misal; Sis farı açmak arka cam rezistansını çalıştırmak kaloriferi açmak klima açmak çakmaklık kullanımı herşey herşey araçta elektrik akımı ne kadar fazlalaşırsa şarj dinomosu o kadar elektrik üretmek isteyecek ve haliyle elektrik ürettikçe yakıt fazlalaşacak.Ve ülkemizin bugunlere minimum -5 -22 okadar olumsuz hava şartları aracı fazla fazla yakıt sarfiyatına sürüklemekte.Kısacası yakıt tüketimi herkezde aynı fazla yakıyoruz :tamamdir

dostum ben kalorifer devamlı açık geziyorum artı ışıklar hep açık..farın açık olsun yolunda hesabı alışkanlık valla parklar açık en olmadı içerdeki renk hoş oldun falan..demek benim araç ondan biras fazla yakıyor gibi..ama 17ler ile bile fazla kasmıyor..depoda 5-10 tl oynuyor bu sekilde bile..