Gönderen Konu: Bluemotion & Helezon Yay  (Okunma sayısı 25847 defa)

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Bluemotion & Helezon Yay
« Yanıtla #28 : 26 Ekim 2011, 14:22:58 »
hydraulics (hidrolik) yaptıralım. zıp zıp zıplasınlar :D

Çevrimdışı AG0463

• Kişisel Mesajımı da PM atıyım oldu olucak.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 26 Ekim 2011, 14:28:37 »
özgür en iyisi  Air Ride =)
GTD

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 26 Ekim 2011, 14:30:48 »
adamlar yapmış azam :D

Çevrimdışı tunataskiran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 28 Ekim 2011, 23:17:51 »
VE yay taktırdım :) KW 3 cm lik yay taktırdım.

Çevrimdışı AG0463

• Kişisel Mesajımı da PM atıyım oldu olucak.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 28 Ekim 2011, 23:40:00 »
fotoğraf ve konfor hakkında ki düşüncelerini rica ediyorm :D
GTD

Çevrimdışı tunataskiran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 29 Ekim 2011, 19:49:46 »
fotoğrafı daha çekmedim bi havalar düzelsin yıkatıp koyarım.. konfor tabii ki hissedilir derecede azaldı ama performans sanrım bu eksikliği kapatıcak derecede fazla arttı. carting arabası gibi oldu. en iyi anlatım tabiri bu sanırım. öle altını vurma falanda yok dikkat edersen. ama çukurlarda daha katır kutur yapıyo araba o biraz kötü oldu. :d her gün gittiğim yollardan gidiyorum bu yol bu kadar kötümüymüş diye belediyeye bi kere daha küfür ediyorum. bugun bi e6 ya çıktım.. kısa süreede test etmek için:d ewt olmuş dedim. 

Çevrimdışı serhaty

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 29 Ekim 2011, 23:24:58 »
her yay zıplar, zıplamıyorum diyen yalan söyler, eibach dediler aldık, vogtland dediler aldık, coil dışında zıplamaya mahkumuz arkadaşlar

Bu konuyu bende araştırdım, eibach yay için en iyisi diyorlar, coil zıplamayı engelleyip konfordan fazla ödün vermiyor mu demek?

Çevrimdışı tunataskiran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 30 Ekim 2011, 22:48:46 »
coil çok özel bir suspansiyon sistemi istediğin gibi ayarlayabiliyorsun istersen sertliği arttırp üstün performans sağlarsn ayrıca amortisörlerinde yumaşıklık sertlik ayarıda var yayında. istersende kaldırrırsın istediğin gibi. normal yayda evet eibach da iyi diyorlar. Ben gittigidiyor tarzı yerlerden ürün almakla çok defa hata yaptım oralardan almayın. ben bi mağzadan aldım ve memnunum. işcilik garanti herşey onlara ait. garanti belgem ve faturamda var bi sorun olursa götürürüm. bildiğiniz yerlerle uğraşın:d bugun araca biraz fazla kişi bindik çok yapıştı yere bi kaç defada altını vurdum ama dediğim gibi go kart arabası kullanırken aldığım zevki veriyor:d 130 la falan sert virajlara girmek paha biçilemez bişey:d viraja girince gaza köküne kadar asılıyorum:d

Çevrimdışı kemal_koker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 31 Ekim 2011, 06:09:13 »
tuna anladığım kadarıyla bluemotiona yay taktırdın zaten araclarımızda esp de var bide yayın verdiği yere yapışma hissiyle ip gibi gidersin yoldan şaşmadan iştahımı kabarttın  :D

Çevrimdışı serhaty

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 31 Ekim 2011, 15:24:56 »
coil çok özel bir suspansiyon sistemi istediğin gibi ayarlayabiliyorsun istersen sertliği arttırp üstün performans sağlarsn ayrıca amortisörlerinde yumaşıklık sertlik ayarıda var yayında. istersende kaldırrırsın istediğin gibi. normal yayda evet eibach da iyi diyorlar. Ben gittigidiyor tarzı yerlerden ürün almakla çok defa hata yaptım oralardan almayın. ben bi mağzadan aldım ve memnunum. işcilik garanti herşey onlara ait. garanti belgem ve faturamda var bi sorun olursa götürürüm. bildiğiniz yerlerle uğraşın:d bugun araca biraz fazla kişi bindik çok yapıştı yere bi kaç defada altını vurdum ama dediğim gibi go kart arabası kullanırken aldığım zevki veriyor:d 130 la falan sert virajlara girmek paha biçilemez bişey:d viraja girince gaza köküne kadar asılıyorum:d

Cevap için teşekkür ederim Tuna.

Çevrimdışı tunataskiran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 31 Ekim 2011, 21:16:21 »
aynen kemal kardeşim.. gti gbi otoban faresi olmasada. virajlı yolların faresi olduğu kesin:d

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 01 Kasım 2011, 21:05:56 »
Bu konuyu bende araştırdım, eibach yay için en iyisi diyorlar, coil zıplamayı engelleyip konfordan fazla ödün vermiyor mu demek?

aracın orjinal amortisörlerine yay takıyoruz, mantıken esneme payını azaltıyoruz, öyle olunca araba da zıplıyor haliyle.Performans tipi yayları orjinal amortisöre takınca zıplamazsa o daha büyük sıkıntı zaten.Bu söz konusu yayın çok yumuşak olduğunu gösterir.E sen zaten amortisörlerin esneme payını azalttın, yumuşak yayı daha çok zorlayacak, yol tutuşu daha da kötü olacak ya da yüke bindiğinde sürtme falan olacak demektir.Eibach da kullandım, vogtland da, h&r nin çok sahtesi var dikkat edin, ama hepsi aynı ben söyleyeyim.Coilde ise olay daha farklı, esneme payı, sertlik yumuşaklık senin insiyatifinde olduğu için sıkıntı olmuyor.

Çevrimdışı serhaty

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 01 Kasım 2011, 21:41:24 »
aracın orjinal amortisörlerine yay takıyoruz, mantıken esneme payını azaltıyoruz, öyle olunca araba da zıplıyor haliyle.Performans tipi yayları orjinal amortisöre takınca zıplamazsa o daha büyük sıkıntı zaten.Bu söz konusu yayın çok yumuşak olduğunu gösterir.E sen zaten amortisörlerin esneme payını azalttın, yumuşak yayı daha çok zorlayacak, yol tutuşu daha da kötü olacak ya da yüke bindiğinde sürtme falan olacak demektir.Eibach da kullandım, vogtland da, h&r nin çok sahtesi var dikkat edin, ama hepsi aynı ben söyleyeyim.Coilde ise olay daha farklı, esneme payı, sertlik yumuşaklık senin insiyatifinde olduğu için sıkıntı olmuyor.

Teşekkür ederim, peki coilde en iyi marka hangisi?

Çevrimdışı tunataskiran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 01 Kasım 2011, 22:12:48 »
KW taktırdım yay taktırdım. öneririm Alman malı. coil overları çok muhteşem ama maddi imkanlarım el vermediği için taktıramadım. normal coil over var spor kullanım coil over var bide yarış sınıfı coil over ı var KW nin 1300 1400 eurodan başlıyor 2000 euroyu geçiyor.