Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Bluemotion & Helezon Yay  (Okunma sayısı 25793 defa)

Ynt: Bluemotion & Helezon Yay
« Yanıtla #14 : 19 Eylül 2011, 11:51:50 »
Valla İhsan kardeş satılırken dizel ve benzinli için ayrı satılıyor sebebini tam bilmemekle birlikte aklıma gelen ilk nedeni paylaşayım seninle dizel araba benzinliye göre daha ağır olduğu için olabilir ama şahsi fikrim uymaz  :-\

« Yanıtla #15 : 19 Eylül 2011, 12:23:08 »
arkadaşlar dizel poloların yayları benzinliye uyar mı ???
düşme konusunda farklılık gösterir tabi ama otururma acaba yaylar

bir GTI yayını yada benzınlıye ve dizel e benıznlı yayını da dızele takarsınız ;ama kesınlıkle uyum sağlamaz...motor agırlıkları farklı oldugundan ılk basta dusmede farklılık yaratcaktır..bu pek muhım degıl ama gtı amaortisörlerı dıselın yada benzınlınınkınden farklıdır..amortısorler daha serttır ve yapıları farklıdır..yay amortisore hıc uyum saglmadıgında sekme sorunu yasatacaktır..Amortisörler yaylanmayı azaltır..Hangı spor yayaı takrsanız takın bıraz sekeceksınız ama Tutup GTI yayı dızele takarsanız basının tavana vura vura gıdersınız...Denendı yasandı bunlar...Malesef sırf para kazanmak ıcın Tunıngcıler uyar usta senlerdır bız bu ısı yapıyoruz dıyorlar..Onları yaylandıracksın ıste...
http://c1109.hizliresim.com/11/9/16/7703.jpg........................  POLO    6RRRRR ;)

« Yanıtla #16 : 19 Eylül 2011, 12:35:47 »
bu hoplamalar zıplamalar uyumsuz motor ve yay seçimi sonucunda ortaya cıkar dedıklerınden anlaşılan.peki kuralına göre takılsa yay ozaman bi sıkıntı olmaz degıl mı ?

« Yanıtla #17 : 19 Eylül 2011, 12:37:56 »
bir GTI yayını yada benzınlıye ve dizel e benıznlı yayını da dızele takarsınız ;ama kesınlıkle uyum sağlamaz...motor agırlıkları farklı oldugundan ılk basta dusmede farklılık yaratcaktır..bu pek muhım degıl ama gtı amaortisörlerı dıselın yada benzınlınınkınden farklıdır..amortısorler daha serttır ve yapıları farklıdır..yay amortisore hıc uyum saglmadıgında sekme sorunu yasatacaktır..Amortisörler yaylanmayı azaltır..Hangı spor yayaı takrsanız takın bıraz sekeceksınız ama Tutup GTI yayı dızele takarsanız basının tavana vura vura gıdersınız...Denendı yasandı bunlar...Malesef sırf para kazanmak ıcın Tunıngcıler uyar usta senlerdır bız bu ısı yapıyoruz dıyorlar..Onları yaylandıracksın ıste...

bi paylaşımında h.r yi begenmediğini vurgulamışsın şikayetlerın neler? eibach hakkında görüşlerin neler

« Yanıtla #18 : 19 Eylül 2011, 17:00:06 »
valla hocam çok uygun fiyata buldum,belki tam düşürmez aracı ama biraz ısıttırabilirim,,,
tabi zıplama olayı biraz işi bozuyor şimdi ???
2011 VW POLO 1.4 85 hp Comfortline Şeker Beyazı
mtec 8000k xenon,philips sis led,elektronik egzoz sistemi,eibach 5 cm helezon,16 inç GTI jant

« Yanıtla #19 : 19 Eylül 2011, 22:51:38 »
her yay zıplar, zıplamıyorum diyen yalan söyler, eibach dediler aldık, vogtland dediler aldık, coil dışında zıplamaya mahkumuz arkadaşlar

« Yanıtla #20 : 19 Eylül 2011, 23:36:13 »
Arkadaslar google polo rieger yazip bi bakmanizi tavsiye ederim sizce nasildir ve bu riegerin turkiyede herhangi bi bayisi varmi

« Yanıtla #21 : 20 Eylül 2011, 00:06:37 »
Arkadaslar google polo rieger yazip bi bakmanizi tavsiye ederim sizce nasildir ve bu riegerin turkiyede herhangi bi bayisi varmi

orjinali bir 6n parasına yaklaşır rieger'in, ama yakında replikası gelir ;)

« Yanıtla #22 : 20 Eylül 2011, 08:13:28 »
her yay zıplar, zıplamıyorum diyen yalan söyler, eibach dediler aldık, vogtland dediler aldık, coil dışında zıplamaya mahkumuz arkadaşlar
:tamamdir
aynen hocam bende kullandım eibach en yumusak yay dediler oda zıplıyordu...
2011 VW POLO 1.4 85 hp Comfortline Şeker Beyazı
mtec 8000k xenon,philips sis led,elektronik egzoz sistemi,eibach 5 cm helezon,16 inç GTI jant

« Yanıtla #23 : 26 Ekim 2011, 01:12:39 »
arkadaşlar merhaba bende de bluemotion var. Yay bende düşünüyorum ver kararımı verdim uzun araştırmalarım sonucunda. H&R den benim kullanan arkaşlarım var onlarda memnun değiller eibach a güzel diyolar. Geçen tesadüf eser İstanbul Kartal Asf nin servisinin olduğu yerde bir tuning firması var renault asf nin firması ft tuning sahibiyle ve tecrübeli bir çalışanı var uzun muhabbet ettik. Yay KW alman markası getiryor. Yay hakkında baya konuştuk. Konuştuğum kişi profesyonel yarışcı modifiyeli bir megane rs i varmış onun fotoğrafları falan fttuning internet sitesinde var. şimdi alfa mitosu var KW nin coil over yarış versiyonu yayları varmış üstnde onları gösterdi aracını falan inceledik aracı mükemmeldi. LSD kapı yapmış çok harika duruyordu. Daha sonra bi 335i cabrio bmw geldi. araçtada orta sınıf coil over takmışlar aynı markanın 335 i olan çocukta yarışlara katılıyormuş. orda dedim zaten vay anasını veletin bindiği şeye bak bizim bindiğimiz arabaya bak ama bunada şükür sonuçta. Her neyse yay hakkında uzun uzun konuştuk adam yay hakkında çok bilgi verdi ve yayı çok övdü paran varsa diyo kesinlikle coil over yap ama yoksa diyo kısa vadede yay işini görecektir diyo. ve yay taktıktan sonra birdaha asla yaysız arabaya binmezsin diyor. ürünleri inceledim cidden alman menşeili alman malı çin üretim falan değil bildiğin almanyadan geliyor mallar KW markası sizde araştırın ürüne çok iyi diyorlar açıkcası fiyatınada 650 dedi 3 cm alçaltıyor aracı yakın bi zamanda taktırmayı düşünüyorum. sizin düşünceleriniz neler?

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
« Yanıtla #24 : 26 Ekim 2011, 11:02:12 »
bu gidişle ancak tükenmez kalemlerin yaylarını söküp takarız arabaya :D

Çevrimdışı TwinCept

• ibrahim
« Yanıtla #25 : 26 Ekim 2011, 12:43:17 »
bu gidişle ancak tükenmez kalemlerin yaylarını söküp takarız arabaya :D
;D ;D Çok yumuşak olur çok sallar arabayı  :saskin:

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
« Yanıtla #26 : 26 Ekim 2011, 13:36:52 »
;D ;D Çok yumuşak olur çok sallar arabayı  :saskin:
ama 4 tane yay 1 milyon hocam :D sallarsa sallasın

« Yanıtla #27 : 26 Ekim 2011, 14:00:45 »
:d :D cidden maddi durumlar el verse neler yapılır insanın canı gördükçe çekiyor :D çok güzel şeyler var ya :D coil overların elektronikleri falan var wayy anasını diyosn :D