Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Bİ AKIL DANIŞAYIM DEDİM...  (Okunma sayısı 9981 defa)

Bİ AKIL DANIŞAYIM DEDİM...
« : 12 Mart 2012, 22:37:35 »
       Herkese iyi akşamlar.Öncelikle kendimi tekrar tanıtayım. Adım Volkan, İzmir liyim...Yaklaşık 3 yıl VW' a ara verdikten sonra tekrar VW almaya karar verdim. Şu an da 98 model Honda Civic 16İ ES kullanıyorum.Bundan önceki arabam 2004 model Bora Pasific'ti. Mali konulardan dolayı satmak zorunda kaldım.Bikaç ay sonra da kısmetse Polo almaya karar verdim.Ama hangisi? işte bu konuda kararsızım. Hafta sonu 1,6 Tdi ile test sürüşü yaptım.Mükemmel bi motora sahip.Ancak donanım olarak Polo BM yi görünce aklım karıştı. Şimdi; ben arabamı genelde sakin kullanırım. 3 kişilik bi aileyiz. Hacim olarak yeterli ama 1,2 Tdi bana yetermi? 1,2 Tdi ın performansı nasıldır sizce? Bu kulladığım arabalardan sonra bana hantalmış hissi verir mi? Yardımlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum. 1,6 Tdi mı yoksa 1,2 Tdi mı?  Şimdiden herkese teşekkürler...

Çevrimdışı AG0463

• Kişisel Mesajımı da PM atıyım oldu olucak.
Ynt: Bİ AKIL DANIŞAYIM DEDİM...
« Yanıtla #1 : 12 Mart 2012, 22:47:29 »
1.6 ies ten sonra 1.2TDI yetmez gibime geliyo. şahsi fikrim yanılıyo olabilrm.
GTD

« Yanıtla #2 : 12 Mart 2012, 23:07:14 »
Ben performans olarak bakmıyorum olaya aslında. Yani benim tereddütüm araç falan sollarken tedirginlik yaratırmı? Yoksa kalkıp 1,2 Tdi la draglara ya da yarışlara katılacak değilim.Hafta sonu aslında 1,2 Tdi test etmeye gittim ancak ne izmirde ne de aydın da 1,2 Tdi test aracı olarak tahsis edilmemiş.Benim kafamı kurcalayan 1,6 daki performans mı yoksa 1,2 deki donanım mı? işte bunda karar veremiyorum.Ama en kısa zamanda 1,2 Tdi kiralayıp test etmeyi düşünüyorum.Teşekkürler...

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
« Yanıtla #3 : 12 Mart 2012, 23:28:13 »
1.2 TDI trendline mı düşünüyorsunuz, bluemotion mu? BM donanımına göre çok iyi bir araç. 200 gören sahipleri var. yaşadığınız yer tepede bir yerde ise 1,6 alın canavar gibi yokuş çıksın. ancak düz yerde yaşıyorsanız Bluemotion doğru seçim :tamamdir

« Yanıtla #4 : 12 Mart 2012, 23:33:01 »
1,2 Tdi BM düşünüyorum. Tabii ki motor beni tatmin ederse. Etmezse da mecburen 1,6 Tdi.Yaşadığım yerde öyle dik yokuşlar falan yok.Düz yolda bi sorun yaşama diye düşünüyorum bende.Ama rampada? Mesela 2004 Bora da rampadayken hele de klima açıksa hemen yığılırdı araba.Ama otobanda 230 görmüştüm. Birde Hocam bu Tdi' lerın yıllık bakım masrafları ne kadar tutar? Bilen varsa yardımcı olabiliriler mi acaba? Dizel benzinliye göre çok pahalı diyorlar da...

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
« Yanıtla #5 : 12 Mart 2012, 23:46:03 »
http://binekarac.vw.com.tr/pdf/bakim_araliklari.pdf

10 bin km de bir periyodik bakım koymuş vw. benzinliye 334 lira yazmışlar. bu vesileyle ben de öğrenmiş oldum

Çevrimdışı AG0463

• Kişisel Mesajımı da PM atıyım oldu olucak.
« Yanıtla #6 : 12 Mart 2012, 23:57:33 »
1.6TDI 401TL bayıldım bi kaç ay once araba 25bin oldu yine bayılıcaz :D
GTD

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
« Yanıtla #7 : 13 Mart 2012, 00:00:20 »
azam senin araba trafiğe 2010 çıkışlı mı

Çevrimdışı TwinCept

• ibrahim
« Yanıtla #8 : 13 Mart 2012, 00:04:01 »
1.6TDI 401TL bayıldım bi kaç ay once araba 25bin oldu yine bayılıcaz :D
azam 15binde bişi deilde sen dizel 30 binde ii bayılıcan servise sana özel fiyat alırım çalışkandan  :D :D

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
« Yanıtla #9 : 13 Mart 2012, 00:06:51 »
dizeller 10 binde bir gitmiyo mu? sen 15de mi gittin azam reis

Çevrimdışı n3co

• 6R l Haxball
« Yanıtla #10 : 13 Mart 2012, 00:14:39 »
1,2 Tdi BM düşünüyorum. Tabii ki motor beni tatmin ederse. Etmezse da mecburen 1,6 Tdi.Yaşadığım yerde öyle dik yokuşlar falan yok.Düz yolda bi sorun yaşama diye düşünüyorum bende.Ama rampada? Mesela 2004 Bora da rampadayken hele de klima açıksa hemen yığılırdı araba.Ama otobanda 230 görmüştüm. Birde Hocam bu Tdi' lerın yıllık bakım masrafları ne kadar tutar? Bilen varsa yardımcı olabiliriler mi acaba? Dizel benzinliye göre çok pahalı diyorlar da...

http://www.youtube.com/watch?v=LWtICfCF2nA

araç falan sollarken takın 3.vitesi yüklenin gaza. 1.2 tdi motorun inanılmaz ivmelenmesinin tadını çıkarın..
google.com > En Güncel Polo Sitesi.

« Yanıtla #11 : 13 Mart 2012, 08:02:21 »
valla aracım diye söylemiyorum muazzam bir araç bluemotion özellikle güvenlik donanımları yeter ya sis farıymış jantıymış onlar dışardan alınırda ama güvenlik donanımı ekletemezsin . yakıt cimrisi lafı bile az gelir 120ye sabitle ortalama 4,1 daha ne olsun ?

özgür neden yokuşlarda tıkanır dedın bilmiyorum ama ben yokuş çıkarken jettada göremediğim hızları gördüm jette 150 nm tork polo 180 nm tork

« Yanıtla #12 : 13 Mart 2012, 08:52:31 »
Aynı ikilemde bende kalmıştım. 1 hafta önce bm aldım. Gerek şehir içi gerekse şehirdışı araç beni üzmedi. İlk depomda şehir içi hep dur kalk, start stop kapalı iken aracın yaktığı mazot 23 kuruş (shell GTL). 650 km şehir içi yoldan sonra mazot ışığı yandı.
Depoyu bir daha fulledim 150 tl'ye (Shell V-Power) ve şehir içiı 50 km + şehir dışı 500  gittim ancak yarım depoya düştü ve bu seyir esnasında genelde hız 110 idi.
Performansa gelince aracın 1.2 olduğunu unutacaksın ;)
Bu araç bence mühendislik harikası:) yine araç alacak olsam yine BM alırım...
POLO BlueMotion

Çevrimdışı DAS AUTO.

• ruhunuzun iç ışığını yansıtın new PoLo büyÜkSüN
« Yanıtla #13 : 13 Mart 2012, 10:15:23 »
bence 1.4 benzinli  :D araçta motor sesi yok 8) 3.000d/d üstü çok canlı kerata, 16 v , sadece abs , sis farı yok yağmur veya sisli havada uzunları açıp gidicen ;) 2 lastikte disk var ama problem değil hafif el freni ile 4 lastik disk frenmiş gibi oluyor :D
 velasıl aracınız   polo olsun kalite koksun 8)