Gönderen Konu: BEYAZ BLUEMOTION  (Okunma sayısı 16370 defa)

Çevrimdışı FY.

• Profili Görüntüle
Ynt: BEYAZ BLUEMOTION
« Yanıtla #14 : 07 Mart 2012, 08:28:59 »
Arkadaşlar herkese samimiyetinden dolayı çok teşekkürler....

o sesi her kış sürekli ilk 5dk duyacaksın. İnceden bir ses geliyor devir yükselince, buda gösteriyor ki özellikleri sabahları ( gece cok soguk oldugundan ) ilk 10 dakika belirli devirlerde süreceksin. Birden araca fazla yüklenme. Hemen hemen tüm yeni vw grup dizellerde bu ses var, malüm bizim araçların sistemi biraz daha farklı o yüzden yavaş yavaş  :D  :tamamdir   beyaz bm hoşgeldin  ;)

Aracı 2000-3000 devir arası kullanmaya özen gösteriyorum, özellikle sabahları ve kısa mesafelerde start & stop u kapatıyorum. Her sabah 2 dakika motoru ısıtıyorum. Sanırım 1 aya kadar tüm bu alışkanlıklarım kaybolur :)
POLO BlueMotion

Çevrimdışı TwinCept

• ibrahim
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 07 Mart 2012, 08:47:01 »
Aracınız hayırlı uğurlu olsun kazasız sürüşler dilerim. Aracın yağı parçaları herşeyi yeni rodajda bi takım tiz sesler alabilirsiniz,Taşlar yerine oturuyor parçalar alışsın  ses kesilir bu sefer canım ülkemin yollarından kaynaklanan sesler çıkar ortaya onlar bi geldimide gitmezler  :tamamdir
« Son Düzenleme: 07 Mart 2012, 08:48:18 Gönderen: TwinCept »

Çevrimdışı BlueMotion

• Polo BlueMotion
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 07 Mart 2012, 09:03:26 »
Hayırlı olsun. Ben de uzun araştırmalar sonucunda tercihimi Polo BlueMotion dan yana kullanmıştım. İyi ki de öyle yapmışım. Gerek yakıt tüketimi, gerek kalitesi ve güvenilirliği, gerekse sportifliği ve yakışıklılığıyla gerçekten harika bir araç. Polo, büyüksün...
Polo, büyüksün...

Çevrimdışı rdsg

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 07 Mart 2012, 10:24:43 »
Leon cupra mı golf r mı peki

Golf r ile cupra aslinda kiyaslanmamalı. Cupra r kiyaslanmali ama benim düsuncem bunlar ülkemiz sartlarına cok uygun degiller her anlamda yol,masraf,insanlar beni encok rahatsiz eden iki konu biri bu tip araclarla heryerde iyi veya kötü anlamda hep göz önündesin,mal düşmanlarindan bahsetmiyorum bile ikincisi amaca uygun olmamaları (benim açımdan) aslında söylenicek çok şeyvar ama neyse araçların kendilerine gelince tabiki bi sikintilari yok beni rahatsiz eden özel olmalarıydı Polo Gti begenme sebebimin asli onlardan daha alçak gönüllü esnaf arabası :)
facebook (Continental Deniz Ticaret)

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 07 Mart 2012, 11:17:03 »
Golf r ile cupra aslinda kiyaslanmamalı. Cupra r kiyaslanmali ama benim düsuncem bunlar ülkemiz sartlarına cok uygun degiller her anlamda yol,masraf,insanlar beni encok rahatsiz eden iki konu biri bu tip araclarla heryerde iyi veya kötü anlamda hep göz önündesin,mal düşmanlarindan bahsetmiyorum bile ikincisi amaca uygun olmamaları (benim açımdan) aslında söylenicek çok şeyvar ama neyse araçların kendilerine gelince tabiki bi sikintilari yok beni rahatsiz eden özel olmalarıydı Polo Gti begenme sebebimin asli onlardan daha alçak gönüllü esnaf arabası :)
esnaf mı? Gerçi kaputun altında yatan 180 beygirlik küçük devi pek kimseler bilmez :D

Çevrimdışı rdsg

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 07 Mart 2012, 11:47:31 »
esnaf mı? Gerçi kaputun altında yatan 180 beygirlik küçük devi pek kimseler bilmez :D

işte bende tam bundan bahsediyorum  ::)
facebook (Continental Deniz Ticaret)

Çevrimdışı kemal_koker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 07 Mart 2012, 13:20:24 »
hayırlı olsun doğru seçim doğru alış veriş :D

Çevrimdışı MasterWK

• İnş Müh.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 07 Mart 2012, 16:14:35 »
Hoşgeldiniz, hayırlı olsun :) Yeni araç olduğundan 2 dkdan biraz fazla beklemek daha iyi olabilir benim araç bile 2-3 dkda kendini toparlıyor deviri düşürüyor...
Otomobil özgürlüktür...

Çevrimdışı monsera

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 07 Mart 2012, 17:56:13 »
Arkadaşlar herkese samimiyetinden dolayı çok teşekkürler....

Aracı 2000-3000 devir arası kullanmaya özen gösteriyorum, özellikle sabahları ve kısa mesafelerde start & stop u kapatıyorum. Her sabah 2 dakika motoru ısıtıyorum. Sanırım 1 aya kadar tüm bu alışkanlıklarım kaybolur :)
Bence yanlış yapıyorsunuz. ben 2000 de vites değiştiriyoum ve genel kullanımım 1500 devir civarı. Hem daha sessiz oluyor hem de ekonomi.

Çevrimdışı Mahony

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 07 Mart 2012, 18:56:36 »
%50 tasarufa başladım bile derken.Neyi kastediyosun ?
Deutsch spreche,schwer spreche,VW fahre O.o

Çevrimdışı FY.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 08 Mart 2012, 08:41:02 »
%50 tasarufa başladım bile derken.Neyi kastediyosun ?

Eski aracımdan sonra gittiği km bakımından ;)

Araç 600 km oldu, çeyrek depoya indi. Gerçi bu km hep istanbul, hep dur-kalk. Diğer BM ciler siz 45 lt ile kaç km gidiyorsunuz?
POLO BlueMotion

Çevrimdışı BlueMotion

• Polo BlueMotion
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 08 Mart 2012, 15:27:09 »
Valla benim şehir dışı tüketimim 3,5 - 3,7 lt / 100 km. (Sürekli gittiğim yolun rampaları fazla, çok dik ve uzun). Nazar değmesin, çok iyi değerler.  :tamamdir
Polo, büyüksün...

Çevrimdışı 23CAN23

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 08 Mart 2012, 15:49:27 »
o ses MOTOR KULAGINDAN GELIYORDUR.... ısınnınca gectıgıne gore MOTOR KULAGINDA BI SIKINTI YOK DEMEKTIR ... O SES GECICEKTIR...

Çevrimdışı kemal_koker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 17 Mart 2012, 17:42:37 »
Valla benim şehir dışı tüketimim 3,5 - 3,7 lt / 100 km. (Sürekli gittiğim yolun rampaları fazla, çok dik ve uzun). Nazar değmesin, çok iyi değerler.  :tamamdir

abi nasıl 3,5 3,7 degerlerını görüyorsun :D kaça sabitliyorsun bilmiyorum ama 120 ye sabitliyorum 4,1 in altına inmiyor