Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Anket

Yeni aracima nerden baslamaliyim

Biseyler yapayim diyorum
2 (28.6%)
Yedek deposu mu varmis :)
5 (71.4%)

Toplam Oy Verenler: 7

Gönderen Konu: Benim de yeni Polo"m ve sorularim var..  (Okunma sayısı 4301 defa)

Benim de yeni Polo"m ve sorularim var..
« : 21 Temmuz 2011, 16:53:47 »
   Arkadaslar forumu 3 aydir kadar takip ediyorum.. Yeni yazabilme sansim oldu... Aracimi daha almadan burdan hepinizin araclarini, yorumlarini inceledim.. Cok faydali paylasimlar olmus gercekten... Aracimi alali 2 ay oldu , 1.6 tdi.. Alir almazda ziebart ta 2 numara film cektirdim aracima.. Beyaz polo film olmadan da olmazdi sanirsam.. Gerci bircok arkadas trafik polisi ile sorun oluo yazmis ama nebilim deger die dusundum...

Bende aracima biseyler yapmak istiyorum ve nereden baslayacagimi daha kestiremedim.. Celik jant alayim diorum, cevrede bakiyorum 15 jantlar fazla gostermiyor araci sanki, 16 jant icinde lastik almam gerekecek, araci kasarmi acaba da dusunmuyor diyorum.. Biraz fazla yakacak tabi ama 16 jant araci cok daha toplu gosteriyor gibi.. Aklimda olan jantlar ise gti janti yada su 5 kollu olanlar varya,  polonun butun resimlerinde olan...

siz nedersiniz nerden baslamaliyim.. Nerden almaliyim...:)

Bide aracimi alir almaz benzinciye gittim, isigi yaniodu..haliyle depoyu full eyeyim dedim..158 tl ye deepo doldu... dedim sanirsam depo bu kadar alioo.. neisee 1 ay kadar gezdim..Arac tekrar dan kirmizi isigi yakinca yine depoyu full edim.. busefer 78 tl mi ne aldi.. benzincede pompa tak die atti.. araca binidigimde yakit gostergesi bi tirnak daha var gosteriodu..benzinceye sordugumda: abi kopukoldugundan pompa atmisitir agizina kadar doldurmak istemedim dedi.. Iyi dedim , bakalim bi dahaki  dolumundada ayni seyi yaparsa servise gotureyim dedim.. Gecen gun isik yandiginda tekrarr doldurmaya gittim.. Bu sefer yine fulleyeyim dedim.. pompaciya fulle diyip iceri girdim, bi baktim 208 tl yakit almis.. megerse yedek deposu mu ne varmis aracin..:)
Araaci fullenim neise, suanda 324 km yaptim ve yakit gostergem bi tirnak bile dusmedi..sanirsam 1000 km yapacagim, sehir icinde ve klima kullanan biri olarak gercekten iyi :)

Çevrimdışı Atay

• Otomobil
    T3 Luki / Jetta Mk2 / Passat 32b / Jeep Cj8
Ynt: Benim de yeni Polo"m ve sorularim var..
« Yanıtla #1 : 21 Temmuz 2011, 17:15:43 »
Aracınız hayırlı olsun, son günlerde yedek depo muhabeti oldukça döner oldu asıl amaç genleşme tankı servis doldurulmasını tavsiye etmiyor.
GTI jantını TwinCept abimiz 6r'a taktı gayette şık, ölçülerini konusunda bulabilirsin.
Food's life! Learn it.

« Yanıtla #2 : 21 Temmuz 2011, 20:26:18 »
Foruma hoş geldiniz ve yeni arabanız hayırlı olsun.

Yakıt kapasitesi için verdiğiniz rakamlar ilginç. Bizdeki gti ışık yandıktan sonra hep 175TL'ye doluyor (97 oktan) ve hep aynı akaryakıt istasyonundan. 208tl demek 60 litrenin üzerinde bir yakıt kapasitesi demek... Bir kontrol ettirin isterseniz...

Aracınızın jantlarını değiştirirseniz üzerindekilere talibim bu arada :)

Selamlar...

Çevrimdışı AG0463

• Kişisel Mesajımı da PM atıyım oldu olucak.
« Yanıtla #3 : 21 Temmuz 2011, 23:11:43 »
208 litre 4.46dan 47litre ediyor. 45lt benzin deposu + 7lt (yedek depo diye yazdığını hatırlıyorum kitapçıkta) de genleşme tankı 52 litre edio toplam. 208 lira normal yani bi sorun yok =)
GTD

« Yanıtla #4 : 22 Temmuz 2011, 09:00:35 »
208 litre 4.46dan 47litre ediyor. 45lt benzin deposu + 7lt (yedek depo diye yazdığını hatırlıyorum kitapçıkta) de genleşme tankı 52 litre edio toplam. 208 lira normal yani bi sorun yok =)

Merhabalar,
Ben araç TDI olduğu için kabaca o hesaba ulaştım. Mazotu 3.3 civarı sanıyordum, 3.65 imiş. Bu durumda 56 litre yapıyor. Bence gene çok. Şu yedek depo olayını da bir türlü çözemedim :)
Selamlar..

« Yanıtla #5 : 22 Temmuz 2011, 11:15:36 »
yedek depo
Merhabalar,
Ben araç TDI olduğu için kabaca o hesaba ulaştım. Mazotu 3.3 civarı sanıyordum, 3.65 imiş. Bu durumda 56 litre yapıyor. Bence gene çok. Şu yedek depo olayını da bir türlü çözemedim :)
Selamlar..
7 lıtre 45+7=52 litrelik bir depo var...