Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Kontak sorunu...  (Okunma sayısı 14441 defa)

Kontak sorunu...
« : 20 Temmuz 2011, 22:26:20 »
*Arkadaşlar merhaba bende 2010 vw 1.4 polo  var,aracım daha 10000km de, ilk sahibiyim araçta aşşağı yukarı bir yıldır,kontak sorunum var  bir 3-4 ay öncesine kadar iyiydi şimdi 1-2 haftadır yine başladı,sorunum şu arabanın kontağına anahtarımı soktuğumda sanki direksiyon kilitliymiş gibi zor dönüyor,sanki ilk çevirmede bir yere takılıyor, ilk dönmeyi yada kurtulmayı diyeyim, tabiki direksiyon kilitli değil buna dikkat ederek yapıyorum ,özellikle anahtarı kontaktan çıkarıp tekrar tekrar bu şekilde denediğimde daha çok yapıyor,anahtarı yuvadan çıkarmadan yaparsam o kadar sık olmuyor,sorunun yaptığı sıklık 10 kere anahtarı çıkarıp deneyeyeim 5-6 kere takılma yapıyor bende zorla çeviriyorum macburen,eğer bu konuyla ilgili bilginiz var ise yardımcı olursanız sevinirim..
*Birde debriyaj ile ilgili bir ses var araba çalışır durumda, yada çalışmazken yaklaşık 1-2 aydır duyduğum bir ses var basınca ve bırakınca tık tık diye aynı yerde yapıyor pedal sesi ama ses aşırı deil dikkatli dinlemen lazım ama sorun ileride büyürmü bilemiyorum.

(kontağı yedek anahtarlada denedim sorun aynı devam ediyor)
2012 VW GOLF TSİ 122 hp DSG comfortline

Ynt: Kontak sorunu...
« Yanıtla #1 : 21 Temmuz 2011, 10:43:40 »
Aynı sorun mu bilmiyorum bendede ilk çevirmede ışıkların sönmesini bekledikten sonra 2. kademe yani aracı çalıştırmak için çevirdiğimde anahtar dönmüyor kilitlenip kalıyor direksiyonda kilitli değil servise bu şikayetimi ilettim orada denediler orada öyle olmadı ar sıra oluyor ama çok can sıkıcı.

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #2 : 22 Temmuz 2011, 01:25:01 »
Bu bir arıza belli ki, bi süre kullanın garanti bitmeden tekrar baktırın ve tamirine gidin.  Kullandıkça arızza daha belirginleşecektir. kontak yuvası bazı VW lerde problemli olabiliyormuş. Benim kontak değişti içinde bi plastik var o kırılmış, denilene göre fabrika hatası çok azda olsa yaşanıyormuş
« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2011, 01:26:35 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #3 : 23 Temmuz 2011, 21:16:26 »
Arkadaslar bugün servise gittim,servis garantide olduğu icin parçanın siparişini  verdiler,randevu aldım. haftaya gidip değiştirecekler ....
Yardımlarınız icin saolun...
2012 VW GOLF TSİ 122 hp DSG comfortline

Çevrimdışı TwinCept

• ibrahim
« Yanıtla #4 : 23 Temmuz 2011, 22:12:33 »
Bu sorunu bir kaç kere bende yaşadım konuyu açtığınız çok iyi olmuş bende garantim bitmeden bu sorunu servise danışacağım teşekkürler..

« Yanıtla #5 : 27 Temmuz 2011, 23:38:42 »
 :-[ uff canımı çok sıkıyo bu olay. bende 9n3 var ve aynı sorundan muzdaribim. eskı sahıbı değiştirmiş kontağı servis kaydında var ancak yıne değişmesi gerek. bazen elimde kalacakmış gibime gelıyor anahtar ve garantimde maalesef yok. :(

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #6 : 28 Temmuz 2011, 01:17:41 »
elin
:-[ uff canımı çok sıkıyo bu olay. bende 9n3 var ve aynı sorundan muzdaribim. eskı sahıbı değiştirmiş kontağı servis kaydında var ancak yıne değişmesi gerek. bazen elimde kalacakmış gibime gelıyor anahtar ve garantimde maalesef yok. :(
elinde kalmadan kilitçiye git yaptır daha ucuz olur. Bana 60tl+20işçilik demişlerdi. Otomobillerde teknoljiler ilerliyor ama malzeme kalitesi rekabet yüzünden düşüyor, maliyeti azaltmak gerekiyor. İspanya malları eski polomda hep dert olmuştu.
« Son Düzenleme: 28 Temmuz 2011, 01:19:35 Gönderen: 06onur »

« Yanıtla #7 : 30 Temmuz 2011, 21:49:58 »
elinelinde kalmadan kilitçiye git yaptır daha ucuz olur. Bana 60tl+20işçilik demişlerdi. Otomobillerde teknoljiler ilerliyor ama malzeme kalitesi rekabet yüzünden düşüyor, maliyeti azaltmak gerekiyor. İspanya malları eski polomda hep dert olmuştu.
kilitçiden kasıt nedir tam anlamadım  ??? ev anahtarları ve araç anahtarları çekimi yapanları mı kastediyorsun? tam olarak değişen parça nedir anlamadım ben? ben kilit göbeğinin değişeceğini ve mecburen kapı kilidi+ 2 orjınal anahtarın da değişeceğini düşündüm. bunlar da 60+20 değil de 600+200 tutacak gibime geliyo  :-X

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #8 : 31 Temmuz 2011, 14:52:14 »
Otomobil kilitçileri var sanayide sadece kontakta problem varsa kapı niye değişsin. Şifre bozuksa yeni şifre koyulur, plastik kırıksa çıması alınır ya tamamen kullanılır yada plastiği değişir. Anahtarın chip in değişmez.
« Son Düzenleme: 31 Temmuz 2011, 14:54:27 Gönderen: 06onur »

« Yanıtla #9 : 31 Temmuz 2011, 20:42:08 »
Otomobil kilitçileri var sanayide sadece kontakta problem varsa kapı niye değişsin. Şifre bozuksa yeni şifre koyulur, plastik kırıksa çıması alınır ya tamamen kullanılır yada plastiği değişir. Anahtarın chip in değişmez.
Eyvallah abicim. fırsat bulursam bi uğrayayım sanayiye