Gönderen Konu: ARACTAN GELEN SES NEDİR ve çizikler  (Okunma sayısı 5068 defa)

Çevrimdışı tuncyapici

• [i]Volkswagen[/i] HARBİ YAŞAM TARZI...
    • Profili Görüntüle
ARACTAN GELEN SES NEDİR ve çizikler
« : 05 Mayıs 2012, 02:30:07 »
öncelikle selamlar arkadaşlar daha 5000 km olan 2012 polomda çok garip bir ses var çözmüş değilim ses o kadar farklı ki çukura yavaş girince bi gıcırtı ses var hani koruma amaçlı eşyalarda beyaz köpükler olur ya aynı onun sürtünmesi gibi gıcır gıcır ediyo bu da benim canımı sıkıyor
başka arabası olanlara sordum yaşayanlara alttaki körükler diyen oldu    sonra tabla varmış onun fişekleri denildi bunaldım iyice vaktim de yok servise gidemedim bilmiyorum bu neeeeeeeeeeeee

birde arkadaşlar geçen çocuk işine benziyo arabanın üstüne ev şekli daire şeklinde çizikler gördüm kafam çok bozuldu pasta fayda etmiyo ne yapmak lazım çizik kalemi falan olurmu öneriler çok ACİL yarım bekliyorum.................

Çevrimdışı mukad

• 2011 dsg
    • Profili Görüntüle
Ynt: ARACTAN GELEN SES NEDİR ve çizikler
« Yanıtla #1 : 05 Mayıs 2012, 09:17:30 »
ses olayı bende de var ama kaynagı bulunmöadı arkada vardı arka amortisörler dediler garantiden değişti aynı ses önde var önleride değişicem en kısa zamanda çizik e gelincede çizik kalemini dene ama uzun vadede çözüm değil 

Çevrimdışı xabu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 05 Mayıs 2012, 10:34:46 »
2-3 arkadaş yine girip konuyla alakasız goygoy muhabbetine başlamadan yardımcı olmaya çalışalım...
çizikler eğer tırnak takılacak kadar derinse ve metal görünecek kadar derinse malesef boyadan başka çaresi yok. Çizik kalemleri geçici çözüm, bugüne kadar kullanıp da memnun kalan görmedim. Aracında boya yoksa hiç boya olayına girme derim, bırak öyle çiziklerle dursun..wax,cila veya boya koruma yaptırabilirsin çok ilerde çizik bölgesinde pas oluşmasına engel olmuş olursun.hiç kafana takma götür servise ısrarcı ol bir şekilde çözeceklerdir o sesi.

saygılar

Çevrimdışı FelixCrail

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 05 Mayıs 2012, 11:32:48 »
Servistekilere baktirman gerekirse usta ile beraber teste cikip sesi dinlet. Bir caresi bulunur. Bu sorunu ilk defa duydugum icin net bisey diyemedim. İlk akla gelen viraj demir lastikleri ile salincak burjlari

Çevrimdışı defigam

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 05 Mayıs 2012, 15:37:50 »
hocam selamlar, bir kaç hafta önce aynı ses konusunda konuşmuştuk sanırım seninle farklı bir konu altında, önerdiğim ürünü denedin mi?

Eğer denemediysen, bu ürünü:http://shop.wurth.com.tr/lastik-bakim-ve-tazeleme-spreyi-300ml al ve kapı fitillerine içten ve dıştan uygula,aynı sorun bende de vardı ve bu ürünle çözdüm.
« Son Düzenleme: 05 Mayıs 2012, 15:38:41 Gönderen: defigam »

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #5 : 06 Mayıs 2012, 14:52:50 »
hocam selamlar, bir kaç hafta önce aynı ses konusunda konuşmuştuk sanırım seninle farklı bir konu altında, önerdiğim ürünü denedin mi?

Eğer denemediysen, bu ürünü:http://shop.wurth.com.tr/lastik-bakim-ve-tazeleme-spreyi-300ml al ve kapı fitillerine içten ve dıştan uygula,aynı sorun bende de vardı ve bu ürünle çözdüm.

Bu işlem rüzgar sesini de giderir. Önce fitilleri ıslak bezle silin kuruduktan sonra uygulayın. Senede iki kere uygularım ben.

Kapı fitilleride yapar, amortisör takpzuda, tabla fişekleri de. Arıza da olabilir olmayabilir de. Soğuktada yapar çünkü.
« Son Düzenleme: 06 Mayıs 2012, 14:52:59 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı tuncyapici

• [i]Volkswagen[/i] HARBİ YAŞAM TARZI...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 08 Mayıs 2012, 01:09:55 »
arkadaşlar öncelikle teşekkürler hepinize ama teste çıkacam usta ile kapı fitilleri değil diyorlar ama bakalım SIKINTI

Çevrimdışı chr1s

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 14 Mayıs 2012, 19:54:57 »

Peki camda film varsa nasıl olucak ? Tam uygulamayı anlamadım kusura bakmayın.