Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Araç boş viteste mi viteste mi az yakar? (Video)  (Okunma sayısı 22427 defa)

Çevrimdışı 90khan

• Ne mutlu Türk'üm diyene!
Ynt: Araç boş viteste mi viteste mi az yakar? (Video)
« Yanıtla #28 : 07 Mart 2012, 15:34:56 »
araç vitesta rampa aşağıya inerken sizin gaza bastığınız ölçüde arabayı hızlandıracak kadar benzin pompalıyor enjektörlere eğer ki gaza basmazsanız aracınızın bulunduğu eğim aracınızı götürebilecek seviyede ise enjektörler benzini gönderme ihtiyacı duymuyor çünkü siz gaz pedalına basmıyorsunuz yani arabanızın hızını motor gücüyle artırmayı istemediğiniz için oda benzin göndermiyor sonuç olarak 0 tüketimle yoluna devam ediyor taki siz tekrar gaz pedalına basana kadar

« Yanıtla #29 : 07 Mart 2012, 15:49:13 »
ben ekranda görüyorum ya boşta giderken değer çıkıyor viteste hızlanıp gazı bırakınca 0.0 gösteriyor
This is the best one until we make a better one.......

« Yanıtla #30 : 09 Mart 2012, 22:22:26 »
son ve kesin kararım vitesde az yakar :)

« Yanıtla #31 : 11 Mart 2012, 14:15:51 »
Arkadaşlar araç vitesteyken yokuş aşağı olsun yada olmasın rölanti devirinin üzerinde seyir halindeyseniz yakıt tüketiminiz aynen yol bilgisayarında yazdığı gibi '0' olacaktır. Eğer rölanti devirinin altına inerseniz o zaman motora otomatik olarak yakıt pompalanmaya başlar sizin gaza basıp basmamanız önemli değildir.

Kısacası yol bilgisayarında ne görüyorsanız araç o anda tam olarak onu yakıyordur.

« Yanıtla #32 : 12 Mart 2012, 18:51:03 »
aracın sağlığı açısından boşta kullanmak iyi değil diye biliyorum

« Yanıtla #33 : 12 Mart 2012, 20:11:11 »
yokus gördümmü dayananam atarım bosa bu 18 senedir böyle :) el alıskanlığı...eger bosa atmazsam kendimi suclu hissediyorum..ve viteste iken çok yakacağı kanaatindeyim

« Yanıtla #34 : 12 Mart 2012, 20:20:44 »
Arkadaşlar araç vitesteyken yokuş aşağı olsun yada olmasın rölanti devirinin üzerinde seyir halindeyseniz yakıt tüketiminiz aynen yol bilgisayarında yazdığı gibi '0' olacaktır. Eğer rölanti devirinin altına inerseniz o zaman motora otomatik olarak yakıt pompalanmaya başlar sizin gaza basıp basmamanız önemli değildir.

Kısacası yol bilgisayarında ne görüyorsanız araç o anda tam olarak onu yakıyordur.
+1
CONFİDENCE
[/b]

« Yanıtla #35 : 12 Mart 2012, 20:32:04 »
yokus gördümmü dayananam atarım bosa bu 18 senedir böyle :) el alıskanlığı...eger bosa atmazsam kendimi suclu hissediyorum..ve viteste iken çok yakacağı kanaatindeyim

bende öyleydim de uzun yolda hız sabitleycisindeyken daha az yakıyor denedim gördüm :D ama şehir içinde yine boşta gidiyorum :D :D elimde değil

« Yanıtla #36 : 12 Mart 2012, 20:34:50 »
aynen bende şehir içinde çoğu zaman sallıyorum boşa ama uzun yoldayken zaten bilgisayara ve lpg göstergesine bakmıyorum hatta lpg göstergesinin üstünü kapatıyorum gaza yüklenince kırmızıya düşüyo illaki sinir oluyorum bende anasını satıyım gaza basarken iki kere düşünüyorum ya .

« Yanıtla #37 : 12 Mart 2012, 20:36:43 »
sabitle 120 130 a caner . inan 140 145 150 yle gitmenle çok çok 20 dakika oynuyor. üst hız değerlerini hesaba katmıyorum çünkü malum 160 170 le sabit gidemiyorsun önüne pat kamyon tır çıkıyor.

aşırı hıza ret, yaşamaya evet :D

« Yanıtla #38 : 12 Mart 2012, 20:38:59 »
bende hız sabitleyici yok ki  :'(

« Yanıtla #39 : 12 Mart 2012, 20:41:47 »
biriket veya tuğla koy ozaman :D :D :D :D :D

« Yanıtla #40 : 12 Mart 2012, 20:43:03 »
:) hava mı atıosun şimdi :)

« Yanıtla #41 : 12 Mart 2012, 20:43:57 »
hayır caner kardeşim şakasına bile dayanamam bir daha duymiym lütfen  >:(