Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Araç 1.Viteste kitlenircesine patinaj yapıyor ??  (Okunma sayısı 8073 defa)

Arkadaşlar bu olayıda bugün itibariyle sorma gereği duydum bundan evvelki aracım citroen c2 vts di o bile 1. viteste bu kadar patanaja kalmıyodu bunda biraz gaza yüklenildği takdirde  bildiğiniz araç sanki kitleniyor boğuluyor sanki araç falan..  sizde de oluyor mu ? varmıdır bir çözümü ? Saygılar :)
« Son Düzenleme: 10 Ekim 2011, 20:04:23 Gönderen: doguslu »

Ynt: Araç 1.Viteste kitlenircesine patinaj yapıyor ??
« Yanıtla #1 : 10 Ekim 2011, 20:10:47 »
aracında asr varsa torku önemli derecede kesiyor. Ama sen patinaj yapıyor demişsin. boğuluyo patinaj yapıyor nasıl oluyor.?

Çevrimdışı AG0463

• Kişisel Mesajımı da PM atıyım oldu olucak.
« Yanıtla #2 : 10 Ekim 2011, 20:22:43 »
wallahi kalkışlarda gazı dipleyince ortalığı yara yara patinaj çekiyorum :D boğulma gibi birşey de olmuyo acıkcası.  :D
GTD

« Yanıtla #3 : 10 Ekim 2011, 20:40:07 »
araç patiye kaldıktan sonra bide kitlenio üstüne sanki.. devir kesilio bir süre sonra  :-\
azam gazı kökle iyi hoşta her seferinde patinaj yapması çok iyi bişey olmuyor işte  :)

Çevrimdışı AG0463

• Kişisel Mesajımı da PM atıyım oldu olucak.
« Yanıtla #4 : 10 Ekim 2011, 22:21:16 »
araba guclu abi :P gazı koklemicez çözümü bu :D:D hafif olduğundan sarıyo olabilr bu kadar. ama pek de bi fikrim yok :D
GTD

« Yanıtla #5 : 10 Ekim 2011, 23:32:54 »
alışık değilim o yüzden garip geldi  ;D zımba gibi kalkmak istesen yok araç müsade etmio :) vardır belki bir çözümü  :)

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
« Yanıtla #6 : 10 Ekim 2011, 23:41:33 »
alışık değilim o yüzden garip geldi  ;D zımba gibi kalkmak istesen yok araç müsade etmio :) vardır belki bir çözümü  :)

arkadaşlar arabalar iyi hoş güzel de, sonuçta bu araçlar dümdüz 1.4 motor araçlar. bi tsi falan değiller. çok iyi kalkış beklememelisiniz bence. hele zımba gibi kalkış :D

« Yanıtla #7 : 10 Ekim 2011, 23:57:45 »
çokta küçümsememek lazım araç gayet seri esasında. ama o kalkış esnası işte  :-\ :D biranda yüklenince olay kopuyor. biraz ilerledikten sonra yardırınca sıkıntı olmuyor ama  8)  :tamamdir

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
« Yanıtla #8 : 11 Ekim 2011, 00:15:35 »
çokta küçümsememek lazım araç gayet seri esasında. ama o kalkış esnası işte  :-\ :D biranda yüklenince olay kopuyor. biraz ilerledikten sonra yardırınca sıkıntı olmuyor ama  8)  :tamamdir

demeye çalıştığım oydu. çok yüklenmeyelim manasında.

« Yanıtla #9 : 11 Ekim 2011, 08:09:10 »
bu olayda,biraz lastiğin,birazda asfalttın etkisi var,

asfalt kaynak gibi lastik hankook yol tutmuyor,bide sen yağışlı havada görcen 2 de bile pati çekiyor benim canavar  ;D
2011 VW POLO 1.4 85 hp Comfortline Şeker Beyazı
mtec 8000k xenon,philips sis led,elektronik egzoz sistemi,eibach 5 cm helezon,16 inç GTI jant

Çevrimdışı DAS AUTO.

• ruhunuzun iç ışığını yansıtın new PoLo büyÜkSüN
« Yanıtla #10 : 11 Ekim 2011, 08:35:12 »
Arkadaşlar bu olayıda bugün itibariyle sorma gereği duydum bundan evvelki aracım citroen c2 vts di o bile 1. viteste bu kadar patanaja kalmıyodu bunda biraz gaza yüklenildği takdirde  bildiğiniz araç sanki kitleniyor boğuluyor sanki araç falan..  sizde de oluyor mu ? varmıdır bir çözümü ? Saygılar :)

Aynen öyle kalkışta fazla yüklenince oluyo .. çözüm olrak yavaş kalkıyorum rakiplerime avans veriyorum sonra 2. vites ve 3. vites 4000d/d  -  4500d/d devirde geçince hepsini nolduuu yaaa  sanki bi şey geçti yanımızdan izlenimi veriyorum. ;D  ama bu pololar çok fena keratalar hepimiz gibi bende seviyorum.. ;)

« Yanıtla #11 : 11 Ekim 2011, 11:35:36 »
geçen bi kapattım ferrari noluyo dedi :))

« Yanıtla #12 : 11 Ekim 2011, 11:49:06 »
geçen bi kapattım ferrari noluyo dedi :))
kınavc senden sonra adam kesin satmıstır ferrariyi,gururuna yediremez  ;D ;D
2011 VW POLO 1.4 85 hp Comfortline Şeker Beyazı
mtec 8000k xenon,philips sis led,elektronik egzoz sistemi,eibach 5 cm helezon,16 inç GTI jant

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
« Yanıtla #13 : 11 Ekim 2011, 11:53:28 »
ferrari araba değil ki zaten. çoluk çocuğu alıp bi pikniğe gidemezsin ferrariyle :D ;D ;D