Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: ARABAYI YIKAMA VE TEMİZLİĞİ HAKKINDA  (Okunma sayısı 23358 defa)

Çevrimdışı tuncyapici

• [i]Volkswagen[/i] HARBİ YAŞAM TARZI...
ARABAYI YIKAMA VE TEMİZLİĞİ HAKKINDA
« : 17 Mart 2012, 23:36:14 »
arkadaşlar öncelikle selamlar öncelikle başıma gelenleri anlatayım
doğru düzgün yaz gelmedi ve araç pis leş gibi sanki dedim ama bunun önünde çok pis diye benziliğin birinde
arabama su tutturdum ve hiç kurulamadan eve geldim
fakat aradan 2 -3 gün geçtikten sonra bir oto yıkamacıya götürdüm ve araç iç dış güzelce yıkandı
ama bir sorun vardı araç yıkanmasına rağmen camlarda ve kaportada sanki kurulanırken benek benek lekeler vardı
yıkamacıya sordum bunun nedenini abi bu lekeler pasta ile çıkacağını söyledi ÖNCEDENMİŞ daha 3000 km de araba
eve geldim ama hala sıkıntısı var bu sizce neden
komşunun aracı var ona sordum bana dediği şu oldu o lekeler cila ile çıkar gel bakalım dedi ve denedik doğru çıkmıştı ama bu neden olurdu
VE ÖĞRENDİM ARACINIZI KUYU SUYU İLE FALAN YIKAMAYIN YIKATMAYIN ÇÜNKÜ İÇİNE TUZ KOYUYORLARMIŞ SUYUN İÇİNE YOSUNLANIP KOKMASIN DİYE
BUDA LEKELERE YOL AÇIYOR ŞİMDİ NE YAPACAM BİLMİYORUM SERVİSCİ ARKADAŞLARIM VAR SİRKELİ SU İLE YIKA DEDİLER AMA BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLARIN FİKİRLERİNE AÇIĞIM BU LEKELERİ     NE YAPMAM LAZIM ŞİMDİDEN SAĞOLUN

Ynt: ARABAYI YIKAMA VE TEMİZLİĞİ HAKKINDA
« Yanıtla #1 : 17 Mart 2012, 23:43:28 »
öncelikle geçmiş olsun arkadaşım.aynı olay benimde başıma geldi hemde sonax ta.aracımda siyah olunca malum:(.evet sebep kuyu suyu,sonra bende mecburen pasta cilaya soktum aracı hem bahaneyle parladı hemde lekelerden kurtuldum.sanırım pasta cila yaptırman lazım.hiç sirkeli suyla falan deneme bence.Artı sakın ola benzinlikte o kötü fırçalı otamatik yıkmaya girim deme.
« Son Düzenleme: 17 Mart 2012, 23:45:54 Gönderen: mukusar »
G T I

« Yanıtla #2 : 17 Mart 2012, 23:54:55 »
Geçmiş olsun kafanıza takacak büyüklükte bir problem değil imkanınız varsa gece aracınızı güzelce yıkadıktan sonra bir kaç farklı bezle aracınızı kurulayın ardından fıs fıs cam sil şişelerinin içine sirke doldurup biraz su ile karıştırın. ve son olarak onunla silin o lekelerden kurtulmuş olursunuz. Aracınıza fazla aşındırıcı şürmenizi tavsiye etmem. Ben araç temizliği konusunda hasta sayılacak derecede titizim ve arabayı bi yıkamaya başladıgımda 4 saat çıkamıyorum içinden e malum araba da siyah olunca bu titizlik ister istemez kendiliğinden meydana geliyor :) Meguiar's markayı kesinlikle tavsiye ederim sonax yanında çok başarısız kalıyor. Mor şişeli şampuan ve hızlı cila her arabada bulunması gereken temizlik malzemesi bence

Çevrimdışı AG0463

• Kişisel Mesajımı da PM atıyım oldu olucak.
« Yanıtla #3 : 18 Mart 2012, 00:02:18 »
kireçten de olabilr o izler. bizimde sitenin sulaması çimleri sulayacagı yerde arabaları suluyo bi gece tam yanına çekmişim 4-5 yıkamada anca cıktı lekeler. :D
GTD

« Yanıtla #4 : 18 Mart 2012, 01:51:46 »
o lekeler suyun asırı kırecınden kaynaklanıyor bole durumda bır kova su alıp bır sıse elma sırkesı doktukten sonra arabanızı o suyla dırek yıkarsanız o lekelerın hepsı gececektır sonax vs... gıbı yerlere bosunuza paranızı kaptırmayın ....

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
« Yanıtla #5 : 18 Mart 2012, 03:04:14 »
evet kuyu suyundan kaynaklanıyor, benim de defalarca oldu...Çözümü çok basit, hiç kafanıza takmayın, birkaç normal yıkamadan sonra o izler kesinlikle kalmayacak...Hiç pasta cilaya gerek yok aracınız daha sıfır...

Çevrimdışı TwinCept

• ibrahim
« Yanıtla #6 : 18 Mart 2012, 10:00:03 »
kireçten de olabilr o izler. bizimde sitenin sulaması çimleri sulayacagı yerde arabaları suluyo bi gece tam yanına çekmişim 4-5 yıkamada anca cıktı lekeler. :D
Aynı durum bizim Antalyadaki sitede mevcut ne gıcık bi sulama sistemi varsa çimler kuru arabalar sulu  :D Birde kuyu suyu Antalyanın kavurucu güneşinde o su tanecikleri kalıcı dövme gibi yapışıp kalıyor aracın kaportasına  adamın totosu terliyo o lekeleri çıkarıcam diye :D :D

« Yanıtla #7 : 18 Mart 2012, 10:24:34 »
Arkadasim bir yikamaci olarak sana ucuz ve kolay yolunu soyluyorum dene cika ike falan ugrasma bi markete git kirec sokucu spreylerden al bildigimiz evlerde kullanilan sonra direk yikamaciya arabanin hertarafina guzelce sik yanliz gunes altinda cok beklemesin dikkat et camlari sungerliye bilirsin sonra tekrar su tuttur bak goreceksin hic bisey kalmiyacak ben hergun birsuru arabaya uygulatiyorum diyelimki gibe tamami cikmadi araba yikandiktan sonra temizken gine sık ve bastirmadan gine hertarafi sungerle temizken krec sokucu ike sungerlemek cizilmesindiye bukadar basit
facebook (Continental Deniz Ticaret)

« Yanıtla #8 : 18 Mart 2012, 10:28:23 »
Bu arada kusura bakmayin harfler yazilarimda yanlis oluyo telefonla yazmak zorda kirec sokucu ama sakin porcöz veya tuzruhu degil onu yapanlarida biliyorum :))

« Yanıtla #9 : 18 Mart 2012, 12:07:16 »
:)) arkadaslar saka bi yana hakikaten dogru solediklerim bosuna cila basta ya para verip srabalarinizi elletmeyin deneyin goreceksiniz ben cok nadir jant lari yikiyorum o sekilde bi deneyin farki gorun ;)

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
« Yanıtla #10 : 18 Mart 2012, 12:08:08 »
doğrudur abi yıkamacı olan sensin :saygılar

« Yanıtla #11 : 18 Mart 2012, 12:12:05 »
Hatta bi onerim daha var jantlardaki yerlesmis balata tozlarini sulandirilmis bildigimiz krem cif ile yumusak sungerle yikayin bakin ne oluyor arabanin ici icinde bazi formullerim var koca kari ilaclari gibi ama enkiral urunlerden daha guzel oluyo arac tabani tavani konsolu :)) muracat bekir

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
« Yanıtla #12 : 18 Mart 2012, 12:15:47 »
konsol için ne önerirsin usta o sütlerden almak istemiyorum

Çevrimdışı n3co

• 6R l Haxball
« Yanıtla #13 : 18 Mart 2012, 13:03:02 »
Sirke suyu ve bir adet limonu kesin, kovada su ile iyice karıştırın. Mazotla yıkamış gibi parlar :D
google.com > En Güncel Polo Sitesi.